Data: 18.08.2020 21:58

Autor: Piwniczak

Istnienie państwa jest całkowicie zbędne. Państwo wyczyściło ludzi z ostatków indywidualizmu, zarażając ich kolektywizmem. Niestety znajdują się źli ludzie, którzy chcą przejąć władzę nad nimi. Przed demokratyczne wybory zdobywają większość, potem rodzi się druga Białoruś, nasyłanie milicji na obywateli. Utrzymujemy pasożytów za własne pieniądze, oni nam stopniowo odbierają wolność, a w końcu zechcą nas zachipować jak bydło, a przy okazji ostro ingerują w gospodarkę, przez co jesteśmy coraz biedniejsi. Wolny rynek potrafi zastąpić wszystkie instytucje państowe. #libertarianizm #neuropa #4konserwy #polityka.

@stawo73

19.08.2020 01:13

@Piwniczak, Jeśli nie będzie państw, to rządzić będą korporacje, bo to one obok państw są najsilniejszymi podmiotami (od wielu państw już silniejszymi). Korporacje zaś świetnie zdają sobie z tego sprawę i dlatego hojnie finansują wszelkie ruchy osłabiające państwo narodowe – od ruchów proimigranckich po lgbt+. Tylko wyjątkowym naiwniakom może się wydawać, ze ewentualną próżnię po państwie wypełniłaby jakaś anarchistyczna sieć relacji tworzonych przez wolnych ludzi :)

@Dust_Mephit

19.08.2020 03:28

@stawo73 Zgadzam się w 100% Takie "zburzmy dom, bo nie podoba me się kolor ścian"

@Piwniczak

Zawsze będzie ktoś zły, który będzie próbował odebrać Ci wolność. Jeżeli nie będzie to państwo (takie, jakie obecnie znasz), będzie to najpewniej coś o wiele gorszego. Tak to już działa.

To nie jest tak, że trzymamy się teraz jakiegoś statusu quo. Państwo wcale nie jest takim stabilnym tworem, a jak zdestabilizujesz, to okres stabilizacji w skali pokolenia może trwać naprawdę długo. Na tyle długo by szanse, że tego nie dożyjesz były naprawdę duże. Nagle pojawiają się siły z zewnątrz o których istnieniu nigdy nawet nie słyszałeś. Każda będzie ciągnąć w swoją stronę, a coraz więcej ludzi będzie ginąć. Nie jakichś randomowych typów gdzieś tam w odległym mieście- ludzi, których znasz, może twoich bliskich.

@Piwniczak

19.08.2020 15:15

@stawo73, @Dust_Mephit, Ale was sowiecka propaganda nastraszyła tymi korporacjami. Lepsze będą korporacje ponieważ ich jest dużo i będą konkurować o klientów. Jeśli jakas korporacja będzie chcieć zniewolić ludzi to będzie musieć się liczyć z tym, że inne korporacje tylko czekają na ich klientów i staną za ludźmi tylko po to żeby przejąć klientów (mogą nasłać nawet prywatną armię na to złe korpo, ale to będzie bardzo rzadka ostateczność, bo sprawy lepiej załatwiać polubownie) , PAO, będą chronić ludzi, którzy ich wykupili, i z bojkotem tej korpo przez swoich klientów. Obecnie monopol na przemoc ma państwo, rządzący zakazują nam posiadania broni, ale broń ma za to milicja i wojsko, które mają nas chronić xD. Scenariusz białoruski pokazuje, że oni nie mają empatii i bez problemu staną przeciwko ludziom Dzięki istnieniu państwa rodzą się monopole. Przez lobbing stosowany przez firmy na rządach, że y wprowadzały wygodne im przepisy, gdy tak się stanie to mogą dyktować ceny bez ryzyka. Na wolnym rynku też można zostać monopolem, ale to bardzo trudne i ten monopol można bardzo szybko stracić. Gdy istnieje państwo to wolny rynek nie jest możliwy do osiagniecia, bo każde państwo ingeruje w gospodarkę, a które tymczasem się od tego wstrzymało to będzie to robić w przyszłości, tylko brak instytucji państwa może nam zagwarantować wolny rynek. W kwestii anarchii. Każdy mówi, że anarchia prowadzi do chaosu, zamieszek i wojen gangów, ale to nie prawda. Anarchia dobrze działała w starożytnej Islandii, w Katalonii i w Belgii przez chyba 3 lata, ludzie tam nie zabijali się a w okresie bezrządów ludzie najszybciej się bogacili. Niestety wiekszość ludzi lubi być na króciutkiej smyczy. Państwo jest naszym wrogiem coraz bardziej odbierającym nam wolność, widzicie te nowe obostrzenia na koronawirusa? Np przed weselem trzeba podać do sanepidu dane gości. A potem podatek od darowizny xD. Tych przepisów nigdy nie wycofają. W kwestii finansowania Lgbt to korporacje mają na stanowiskach ludzi od wizerunku, widocznie opłaca im się wspieranie Lgbt. Przyjdzie jakąś inną modna organizacja to będą ja wspierać. Nie nasza wina, że wszystkie uczelnie podlegają państwu i mają taki sam tok nauczania, dziś amerykańskie uczelnie produkują marksistów. Tylko wolny rynek może zapewnić różnorodność poglądów, bo będą uczelnie marksistowskie, konserwatywne, progresywne lewackie, lgbt queer, libertariański e tylko przetrwają te które będą mieć klientów.

@12358

19.08.2020 00:33

@Piwniczak, w anarchii masz madmaxa, a nie wolny rynek (patrz Somalia)

@Piwniczak

19.08.2020 15:40

@12358, jak zwykle pada w dyskusji przykład Somalii. Nie mam sił już więcej tlumaczyć. Moge wam tylko to polecić. Przeczytajcie i może się czegoś nauczycie https://slib.pl/akap-w-somalii/

@12358

19.08.2020 15:50

@Piwniczak, anarchia jak i komunizm to utopie, każdy myślący człowiek Ci to powie, nie ma w historii ludzkości jakiejś nie zhierarchizowanej społeczności, która by cywilizacje wykształciła, kulturę, technologie… może to się sprawdza w niewielkich hipisowskich komunach, gdzie aktywność ludzi sprowadza się do ćpania i jebania, ale nie na skale narodów czy państw.

@Piwniczak

19.08.2020 15:55

@12358, to tylko pokazuje niewolniczy charakter większości ludzi. Boją się wolnosci, indywidualizmu a zachwalają państwowość, kolektywizm. Udane anarchia miały Islandia, katalonia i belgia, ale najlepiej straszyć wolnością.

@12358

19.08.2020 16:14

@Piwniczak, udany komunizm był też w paru krajach :) tylko jakoś zawsze ludzie walczyli, żeby się z tego komunizmu wyrwać.

@Piwniczak

19.08.2020 19:43

@12358, Porównujesz kolektywistyczny komunizm z indywidualistycznym akapem. Udany Komunizm to oksymoron, nigdzie się nie udał. Nigdy nie podjęto próby wprowadznia akapu

@Boewulf

18.08.2020 23:24

@Piwniczak, Przecież te tagi to jakiś dramat logiczny. Pomijam gejropę, ale #4konserwy pasuje tu jak świni siodło. Co wspólnego ma Rothbard z konserwatyzmem? Chyba tylko tyle, że go wściekle zwalczał. Konserwatyzm i rothbardowski libertarianizm to dwie zupełnie różnie rzeczy. Gość był anarchokapitalistą ze skłonnościami do moralnego nihilizmu.

@reflex1

18.08.2020 23:06

@Piwniczak, Po części się z Tobą zgadzam. Ale tylko do momentu „istnienie państwa jest zbędne”.

Dalej żółto-czarni mają pomysły rodem z dzikiego zachodu. Jebać słabych. Czyli nic wspólnego z Anarchią.

@Boewulf

18.08.2020 23:30

@reflex1, Właśnie sobie przypomniałem, że zawsze chciałem Cię o coś zapytać. Jesteś anarchistą, ale nie potrafię określić z której "denominacji". Anarchokomunizm? Anarchosyndykalizm? Anarchokolektywizm?

@reflex1

19.08.2020 00:33

@Boewulf, Najbliżej niby do anarchosyndykalizmu i Machnowszczyzny, ale z bardzo duża domieszką Abramowskiego i ruchów demokracji oddolnej (bezpośredniej) wzorem szwajcarskim (m.in. dlatego tu mieszkam).

@Macer

18.08.2020 22:08

@Piwniczak, no zgadzam sie, ale co ma neuropa do akapu? neuropki to socjalisci

@Piwniczak

18.08.2020 22:10

@Macer, stare przyzwyczajenia z wykopu, tag dodany dla zasięgu. ( ͡º ͜ʖ͡º)