Amazon przyznał, że nie kasuje nigdy nagrań z Alexy, chyba że sami to zrobimy

Data: 05.07.2019 13:07

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#codziennaprasowka #Amazon #jeffbezos #Alexa #technologia #internet #glosniki #inteligentnyglonnik #nagrywanie

Senator Chris Coons z Delaware wysłał do prezesa Amazona Jeffa Bezosa list z pytaniami o to, jak długo Alexa przechowuje nagrania głosowe. Okazuje się, że część pozostaje w bazie nawet po skasowaniu ich przez użytkownika.

Amazon przyznał, że nie kasuje nigdy nagrań z Alexy, chyba że sami to zrobimy

Amazon może "zachować nagrania głosowe i transkrypcje, dopóki klient nie zdecyduje się na ich usunięcie". Okazuje się jednak, że usunięcie nagrań z Alexy niekoniecznie gwarantuje, że informacje te nie znajdują się już w rękach firmy Amazon.

@Prospero

05.07.2019 17:47

@ziemianin, co za niespodzianka.

@Wolvi666

05.07.2019 17:47

@Prospero, Kiedy teorie spiskowe stają się rzeczywistością XD

@NelsonMengele

06.07.2019 09:49

@Wolvi666, Sporo rzeczy, które próbuje się uciszać hasłem „teorie spiskowe”, dzieje się zupełnie jawnie. Ba, w przypadku masowego zbierania i analizowania danych przez konglomeraty technologiczne dowody są na wyciągnięcie ręki – sprofilowane reklamy odzwierciedlają ostatnio przeglądane strony, czytane maile, wyszukiwania, czy w przypadku urządzeń z mikrofonem – wypowiadane słowa. (O ile ktoś nie blokuje skryptów i reklam i jest na tyle głupi, żeby kupić alexę, czy jej googlowski odpowiednik.)

Skuteczność przypinania czemuś łatki teorii spiskowej ma swoje źródło w tym, że „teorie spiskowe” to nie jest zwykły generyczny termin, jak mogłoby się wydawać, a operacja odwracania uwagi opinii publicznej polegająca na równoczesnym podtrzymywaniu pejoratywności samego określenia „teorie spiskowe” przez produkowanie treści dezinformacyjnych. Celowo wydaje się czasopisma i strony internetowe mieszające fakty ze ściemą w równych proporcjach, dzięki czemu zwykły większościowy ignorant daje się łatwo nabrać.

Liczba ofiar „holokaustu” w oficjalnej opowieści nie zgadza się z danymi z jakiegokolwiek dokumentu pozostałego po wojnie i możliwościami przerobowymi krematoriów? Świetnie, dajcie to na stronę razem z UFO i płaską ziemią, żeby czasem ktoś nie zaczął grzebać w prawdziwym holokauście, który wydarzył się trochę dalej na wschód, kiedy żydowskie władze ZSRR wymordowały kilkadziesiąt milionów białych ludzi.