@bananaplug

10.09.2019 17:01

@FiligranowyGucio, jako ktoś kto się zajmuje radiami na codzień:

– Nie jest to bardziej szkodliwe niż jakakolwiek inna częstotliwość, inna sprawa że wszystko zależy od dawki. Jak się będziesz opalał zaraz przy transmiterze satelitarnym, to raczej nic ci się nie stanie, ale nie zdziw się też jak w przyszłości okaże się że jesteś bezpłodny.

– Inna sprawa że ten oszałamiający przedział milimetrowy (FR2) będzie miało bardzo specyficzne zastosowanie – raczej strzelają w BTSy dla miejsc o kiepskiej penetracji – np metro, albo femtocelle dla budynków/garaży. Więc teorie o napromieniowaniu czy kontroli umysłów, no trochę to przerośnięte ;)

Inna sprawa że te częstotliwości JUŻ były wykorzystywane, chociażby 802.11ad, zwane komercyjnie WiGig – 60Ghz. Okej, nie przyjeło się to totalnie, ale wtedy nikt nie krzyczał o spisku kontroli ludzi przez wifi ;)

Aha, i chciałbym żebyś był świadomy że wokół 5G toczy się niezła wojenka polityczna. Tą między USA a Chinami juz pewnie znasz – Huawei po prostu zrobił tańsze i szybsze rozwiązania gotowe dla operatorów niż Amerykanie byli w stanie zaoferować, mimo iż większość patentów na 5G jest amerykańska stąd straszenie szpiegostwem (do tej pory nigdzie nieudowodnione) – bo chiny sobie prawem patentowym dupe podcierają. Do tego masz jeszcze mniejszych graczy, i tak to końcowo jest jak widzisz.

A jest o co walczyć, 5G jako baza komunikacji bezprzewodowej pozwala na o wiele szerszą skalę urządzeń podłączonych do sieci niż LTE. Co oznacza masywną ilość pieniędzy dla tego który ma gotowe rozwiązania do wdrożenia

@kosmitolog

10.09.2019 16:08

@FiligranowyGucio, Znów jakieś lęki foliarzy czy coś normalnego o zastosowaniach? Bo nie zamierzam wchodzić i nabijać wyświetleń jakimś głąbom z fobiami…

@FiligranowyGucio

10.09.2019 16:14

@kosmitolog, Powstaje film i to jest trailer… RAPORT z POLSKI – 5G trailer.

@kosmitolog

10.09.2019 17:08

@FiligranowyGucio, Ale o czym ma być ten film – o realnych zastosowaniach technologii czy o kontroli umysłów, raku i globalnym spisku telekomów, które we współpracy z aptekarzami chce wywołać epidemię bąbli na plecach? To jakiś film popularnonaukowy czy kolejny foliarski armageddon?

@FiligranowyGucio

10.09.2019 17:19

@kosmitolog, O raku,mnie interersuje bardziej drugie dno tej sprawy czyli komu nie zależy aby to wprowadzić np.rosjanie nie chcą udostępnić częstotliwości w rejonie kalingradzkim itp.

@Gra_Melodia

10.09.2019 16:04

@FiligranowyGucio, Tu jest dość duży artykuł o tym:

https://www.bbc.com/news/world-europe-48616174