Data: 28.04.2020 08:05

Autor: Ijon_Tichy

Siema.

Firma, w której pracuję ma zlecenie na montaż systemu monitoringu w szpitalu, m.in. na oddziale, w którym trzymają pacjentów z COVID-19 乁(ツ)ㄏ Da bum tss…..

Szef powiedział, że tam gdzie są pacjenci z koronawirusem on sam będzie działał. Ja sobie myślę, że to niewiele pomaga, bo i tak będę miał z nim styczność, a także ze wszystkimi innymi pacjentami, personelem, sprzętami, powietrzem.

Wczoraj cały dzień spędziłem na oddziale wew. z pacjentami i kładłem okablowanie i oprzyrządowanie. Dzisiaj będzie podłączanie systemu monitorującego funkcje życiowe i kamery.

Wygląda na to, że trafiłem w epicentrum korona świrusa. Życzcie mi powodzenia 乁(ツ)


Ps. Obserwowałem pracę pielęgniarek i salowych na oddziale wewnętrznym przez jeden dzień i serdecznie im współczuję takiej pracy. Ta praca wymaga ogromnego poświęcenia i odporności psychicznej. Te kobiety powinny być sowicie wynagradzane.

Nie wymienię wszystkiego, ale podam zaledwie trzy przykłady: 1) pacjent około 70 lat, z jakimiś ostrymi problemami psychicznymi, pozapinany skórzanymi pasami do łóżka, bo jest niebezpieczny, którego trudno przewinąć, bo bardzo przeszkadza. Dokucza pielęgniarkom, jest wulgarny i gada jakieś dziwne rzeczy, jakby był opętany. Swoją drogą w jednym pomieszczeniu z nim leżą dwie inne osoby… Współczuję.

2) Niektórzy pacjenci mają pampersy, inni nie muszą, ale i tak niekiedy robią kupę pod siebie nieoczekiwanie i na całym oddziale śmierdzi wręcz okrutnie, nie do wytrzymania. One muszą ich podnosić, myć, sprzątać i ogarniać wszystko.

3) Niektórzy pacjenci wydzierają się na te pielęgniarki i salowe, traktują je przedmiotowo, czasem wręcz poniżająco. Krzyczą na nie, wciąż się czegoś domagają, a czasami są to jakieś bzdury, o które oni robią problemy. Personel zachowuje kamienną twarz i przyjmuje to na chłodno. Szacun.

#koronawirus #praca #szpital #sluzbazdrowia

@Bronsky

28.04.2020 08:39

@Ijon_Tichy, no nieciekawie w psychiatryku jest

Pielęgniarki nie robią z pampersami.

Robią to opiekunki

Wyglądają dla zwykłego człowieka tak samo jak piguły(pielęgniarki)

I to te opiekunki powinni kasy więcej dostac a nie te owiboki pielęgniarki.

@Ijon_Tichy

28.04.2020 08:51

@Bronsky, To zwykły szpital, nie psychiatryk. Ja w zwykłym szpitalu mam zlecenie teraz.

@Bronsky

28.04.2020 08:58

@Ijon_Tichy, a no fakt. Bo psychiatryk nie obsługuje chorych na coś innego niż głowa Bo nie ma warunków . Jak się wyleczy z innych chorób to potem na psychiatryk