Data: 25.09.2019 23:00

Autor: Ijon_Tichy

Pod groźbą kar UE zabroniła ratowania finansowego stoczni przez państwa członkowskie ----> Polska (za PO) posłusznie nie wsparła swoich stoczni, przez co upadła prawdziwa potęga stoczniowa ---> dokładnie w tym samym czasie Niemcy z budżetu państwa dotowali swoje stocznie nie zważając na unijne prawo ----> skutek: Polska została praktycznie wyeliminowana jako rywal, musi odnawiać swój upadły przemysł stoczniowy, a niemieckie stocznie mają się znakomicie, dominują i przynoszą ogromne zyski.

Podaję ten przykład, by zostać lepiej zrozumianym – podobnie widzę całą tę histerię wokół globalnego ocieplenia (które, powtarzam po raz kolejny, uważam za fakt). Jest to jednak fakt wykorzystywany politycznie, i to globalnie. Wokół niego załatwia się też wielki biznes. Wokół tego powstała histeria, wyolbrzymianie, wymuszenia, i rozmaite formy makiawelicznego nacisku, które coraz bardziej narastają, a ich cel analogicznie odzwierciedla przytoczona przeze mnie powyżej anegdota o stoczniach.

Nakłada się limity emisji CO2, ustala "pakiety klimatyczne", a dla dobra planety każe się produkować odkurzacze o mocy maksymalnie 800 Watt oraz energooszczędne żarówki led (specjalnie produkowane tak, aby spaliły się po max 2 latach) itp., jednocześnie bagatelizując fakt, iż Chińczycy zadeklarowali budowę kolejnych kilkudziesięciu elektrowni węglowych, Niemcy, USA zwiększają produkcję prądu z węgla i są gigantycznymi wytwórcami gazów cieplarnianych. To hipokryzja, idiotyzm i gierka dla ogłupiania mas.

#opinia #globalneocieplenie #polityka #kontrowersje

@AgentSpecjalnejTroskiFox

26.09.2019 11:43

@Ijon_Tichy, każdy łącznie z obecnym rządem działa na naszą szkodę całkowicie świadomie.

@Gruby

26.09.2019 03:05

@Ijon_Tichy, Im więcej sprywatyzowanych sektorów tym lepiej. W Polsce się remontuje statki i nawet powstają nowe tylko już nie ma tych nierentownych państwowych molochów stoczniowych.

@drewniany

26.09.2019 00:06

@Ijon_Tichy, Węgiel i ropa złe bo kopcą (to akurat prawda, choć nie do wszystkich rodzajów), atom zły bo kiedyś jebło, wiatraki niedobre bo hałasują a tamy zalewają teren i blokują przepływ rybek. Najlepiej to nic nie robić i kupować prąd z zagranicy.

@reflex1

25.09.2019 23:07

@Ijon_Tichy, Co do stoczni to się nie zgadzam, co do drugiej części owszem.

Jak to powiedział ostatnio na szczycie ONZ prezydent Szwajcarii „potrzebujemy więcej innowacji, a mniej ideologii”.

Czyli tłumacząc z dyplomatycznego na ludzki „więcej działania, a mniej pierdolenia”