Amerykanie w Polsce z szerokim immunitetem

Data: 23.06.2020 21:40

Autor: ziemianin

gazetaprawna.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #amerykanskiewojska #bazausa #bazawojskowa #bazynato #NATO #Polska #stanyzjednoczone #usa #wojsko

Jutro w Waszyngtonie odbędzie się spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych, Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Już teraz za pośrednictwem mediów można zapoznać się ze szczegółami ich ustaleń. Z doniesień wynika między innymi, że w Polsce nie tylko jeszcze bardziej zwiększona zostanie amerykańska obecność wojskowa, ale dodatkowo obcy żołnierze będą posiadali większy immunitet niż ma to miejsce choćby w Niemczech i Japonii.

Amerykanie w Polsce z szerokim immunitetem

Rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy za punkt honoru obrał sobie sprowadzenie większej liczby amerykańskich żołnierzy. Między innymi z tego powodu Duda podczas wizyty Trumpa w lipcu 2017 roku połechtał jego nabrzmiałe ego, proponując wówczas, aby główna baza wojsk USA została nazwana „Fortem Trump”. Podczas jutrzejszej wizyty głowy państwa w Ameryce dopięte mają zostać szczegóły dotyczące tych kwestii.

Według informacji przekazanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”, niemal na pewno kontyngent amerykańskich żołnierzy będzie dwukrotnie większy niż wcześniej zakładano, a dodatkowo do naszego kraju trafi dowództwo na szczeblu korpusu. Poza tym do Polski zostanie przeniesionych trzydzieści samolotów F-16.

Gazeta twierdzi ponadto, że w praktyce ustalono już zasady stacjonowania w Polsce żołnierzy z USA. Mają oni zostać objęci specjalnym immunitetem, którego zakres będzie na tyle duży, że wojskowi z Ameryki będą mieli większą autonomię niż miało to miejsce w Niemczech czy Japonii. Ponadto rozmówcy „Dziennika Gazety Prawnej” przyznają, iż większość kosztów stacjonowania obcej armii w naszym kraju zostanie poniesiona przez polski budżet.

@drit

24.06.2020 07:31

@ziemianin,

To jest tak prawie tak genialne (do momentu braku środków płatniczych) jak wysługiwanie się najemnikami przez schyłkowy Rzym. Z tym, że Rzymianie mieli pozostałości oleum w głowum i dowódcami w kohortach najemnych byli rodowici Rzymianie.

Moim zdaniem "naczelnikowi państwa" Kaczyńskiemu wraz z włazidupkami w sprawie tutejszej doktryny obronnej całkiem odwaliło.

W sumie wracamy do źródła, w poprzednim socjalizmie utrzymywaliśmy armię kacapów teraz jankesów.

Coraz częściej zadaję sobie pytanie – czy trzeba było ruszać poprzedni (tzn. sprzed 1989 r.) socjalizm?

Co do rzeczonego immunitetu – nie zadziałał kiedy najebani jak messerschmitty jankesi dostali kilka razy literalny wpiedrol od tutejszych.

Prywatnie dziwię się Federacji zachodnio mongolskiej, że im się opylało wydawać walutę na Iskandery wycelowane w tutejszy kurwidołek. Albo mają nadmiar waluty albo szpiedzy wpuścili prez. Putina w maliny.