Hmmm? Partia Pracy chce zapewnić Brytyjczykom darmowy internet, za który zapłacą korporacje

Data: 18.11.2019 16:58

Autor: ziemianin

businessinsider.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #wielkabrytania #internet #free #wifi

Brytyjska socjaldemokratyczna Partia Pracy wpadła na genialny pomysł, by uderzyć w technologicznych gigantów nowym podatkiem. Na cel partia wzięła Facebooka, Google i Amazon, których działalność miałaby zostać objęta nową daniną. Uzyskane w ten sposób fundusze miałyby zostać wykorzystane w konkretnym celu, a mianowicie przekazane na rozwój infrastruktury sieciowej kraju i udostępnienie darmowego Internetu obywatelom Wielkiej Brytanii. Mowa tutaj o sumie 20 miliardów funtów (około 25 miliardów dolarów).

Hmmm? Partia Pracy chce zapewnić Brytyjczykom darmowy internet, za który zapłacą korporacje

This is HUGE 🔥🔥🔥 [#GeneralElection19](/t/GeneralElection19) [#FastandFree](/t/FastandFree) [#BritishBroadband](/t/BritishBroadband) pic.twitter.com/WCeYje3ZU8

— Momentum (@PeoplesMomentum) November 15, 2019

Pieniądze te mają posłużyć na nacjonalizację infrastruktury oraz jej rozbudowę w ramach projektu British Broadband. Teoretycznie (bo szczegóły tego planu nie są jeszcze znane) miałoby to przynieść brytyjskim gospodarstwom około 30 funtów oszczędności miesięcznie i oczywiście zapewnić darmowy szybki dostęp do sieci. Projekt ten jest elementem kampanii wyborczej Partii Pracy w ramach zbliżających się wyborów, więc trzeba ten pomysł traktować ze sporym dystansem.

Laburzyści próbują przekonać brytyjskich wyborców, że ten Internet będzie naprawdę za darmo, a zapłacą za to korporacje. Prawda jest jednak taka, że na świecie nie ma nic za darmo i te pieniądze prędzej czy później, może nie bezpośrednio, ale i tak zostaną wyciągnięte z kieszeni podatników czy po prostu klientów. Sztandarowy przykład tej reguły znajdziemy również na naszym polskim podwórku. Wystarczy spojrzeć na stan naszej polskiej "darmowej" służby zdrowia.

Źródło

@Macer

18.11.2019 17:12

@ziemianin, obosz, co za kretynizm xD ale prawda, z internetem w uk jest kiepsko, jest drogi a umowy dlugie i problematyczne – pewnie dlatego, ze jest oligopol wielkich firm, zamiast rynku wielu drobnych dostawcow jak u nas.

smiesznie byloby, jakby potem gogle i facebóki zablokowaly dostep do swoich stron z tego panstwowego neta.

@Piotrecki80

19.11.2019 16:19

@Macer, Przyjacielu, odwrotnie.

Będzie można wchodzić wyłącznie na strony FB, Google, BBC itp.

Zanim się człowieki zorientują że to wprowadzanie cenzury to będą mieli już tylko taki internet :)

@Macer

19.11.2019 16:46

@Piotrecki80, mysle ze nie jest problemem cos takiego zaimplementowac nawet w takim internecie jaki jest tu teraz. zrszta cenzure juz wprowadzili, takie sky na przyklad nie pozwalalo mi wejsc na tekstowo.pl albo 4chana. i nie za bardzo dalo sie vpna odpalic.