@Ijon_Tichy

12.01.2020 22:40

@Macer, Świetnie i zaskakująco, że forum Żydów polskich publikuje taki tekst. Żydzi kojarzą mi się ze środowiskiem bardzo sprzyjającym komunistycznym ideom. Ale jak wiadomo, Żydzi dzielą się na odłamy i niektóre z nich np. Ortodoksi nienawidzą syjonistów, gardzą nimi i uważają państwo Izrael za ohydę i twór Szatana.

Dobry tekst.

@Macer

13.01.2020 00:47

@Ijon_Tichy, gosc ktory te strone prowadzi to Paweł Jędrzejewski, jest mocno prawicowy, dobrze wyksztalcony i daleko mu do oszołomstwa.

@FiligranowyGucio

12.01.2020 22:05

@Macer, Swietna książka Frankla,postać podobna do Antoniego Kępińskiego który podobnie przeszedł przez piekło obozu koncentracyjnego i był wybitnym psychologiem.

Książka do posłuchania

https://www.youtube.com/results?search_query=„Człowiek+w+poszukiwaniu+sensu”+%28

Książek Kępińskiego nie trzeba polecać.

Viktor Emil Frankl (ur. 26 marca 1905 w Wiedniu, zm. 2 września 1997 w Wiedniu) – austriacki psychiatra i psychoterapeuta, więzień obozów koncentracyjnych, m.in. Auschwitz, jeden z twórców humanizmu psychologicznego. Był doktorem filozofii, a także profesorem neurologii i psychiatrii wydziału medycznego Uniwersytetu Wiedeńskiego oraz profesorem logoterapii American International University w Kalifornii.

Antoni Ignacy Tadeusz Kępiński (ur. 16 listopada 1918 w Dolinie, zm. 8 czerwca 1972 w Krakowie) – polski lekarz, psychiatra. Był lekarzem, naukowcem, humanistą i filozofem.Jest znany między innymi jako twórca koncepcji metabolizmu energetyczno-informacyjnego i psychiatrii aksjologicznej.