Skazany za oszustwa Gaweł dostał norweskie obywatelstwo

Data: 14.06.2019 23:01

Autor: raptor

dorzeczy.pl

Skazany prawomocnym wyrokiem za oszustwa finansowe Rafał Gaweł otrzymał właśnie norweskie obywatelstwo – wynika z najnowszych ustaleń portalu DoRzeczy.pl. To znacznie komplikuje proces ścigania działacza, który zbiegł do Norwegii przed karą więzienia. Ponadto, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie może być poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, bo Norwegia nie jest członkiem UE.

#polska #europa #lewackalogika #bekazlewactwa #4konserwy

@Immortal_Emperor

14.06.2019 23:23

@raptor, Ten news od DoRzeczy nie jest prawdziwy. Żeby dostać norweskie obywatelstwo, trzeba spełnić pewne wymagania. Tu macie więcej na temat przyznawania norweskiego obywatelstwa.

https://www.mojanorwegia.pl/zycie-w-norwegii/kto-moze-ubiegac-sie-o-obywatelstwo-norweskie-1522.html

O wymogu niekaralności

Jeśli było się karanym, karanym grzywną albo skazanym prawomocnym wyrokiem sądu na przymusowe leczenie psychiatryczne, może to prowadzić do odrzucenia podania, a zatem nie będzie się miało prawa do ubiegania się o obywatelstwo norweskie przed upływem określonego czasu (karencji). Długość okresu karencji zależy od wymiaru kary i wielkości grzywny. Jeśli jest się oskarżonym albo podlega dochodzeniu na okoliczność popełnienia czynu karalnego, rozpatrywanie podania zostanie wstrzymane. Kiedy postępowanie karne zostanie zakończone, należy samemu zatroszczyć się o wznowienie rozpatrywania podania

@raptor

14.06.2019 23:25

@Immortal_Emperor, podobnie jak żeby studiować należy zdać maturę, a dziś krajowe media od rana informują o pewnej studentce bez matury za to jest córeczką wysoko postawionego tatusia.

@De_Damianu

14.06.2019 23:58

@Immortal_Emperor, masz racje ale to wcale nie oznacza że strona kłamie… nadal mógł dostać obywatelstwo na innych zasadach… przecież jest biednym uchodźcą, prześladowanym w swoim kraju 乁(ツ)

@Immortal_Emperor

15.06.2019 00:03

@De_Damianu, Mam nadziej że tego bydlaka ściągną do Polski, i że żądne kombinacje tego przestępcy tego nie zmienią.

@drdpr

15.06.2019 08:37

@Immortal_Emperor, Może by tak wysłać za nim seryjnego samobójcę?

@Beowulf

15.06.2019 14:42