@Juanesco

29.09.2019 16:03

@stawo73, No inna moda, inne samochody, nie widać za bardzo żadnych obcokrajowców i w sumie tyle

@stawo73

29.09.2019 16:12

@Juanesco, Zasadnicza różnica jest właśnie w tych „obcokrajowcach”.

@Juanesco

29.09.2019 16:13

@stawo73, No marksizm jak chuj

Przypominam że Brytania skolonizowała pół świata

@stawo73

29.09.2019 16:19

@Juanesco,I co to ma do rzeczy, że Wielka Brytania skolonizowała pół świata? Czy masowe sprowadzanie imigrantów z Afryki i Azji dotyczy jedynie dawnych państw kolonialnych? Kogo skolonizowała Szwajcaria, Szwecja czy Norwegia? Kogo skolonizowała Polska, na której też próbuje się teraz wymusić przyjmowanie nachodźców?

@Juanesco

29.09.2019 23:50

@stawo73, Kwestia ich polityki

Znaczenie ma bo najliczniejsze nie rdzenne i nie Europejskie grupy etniczne w UK to właśnie z byłych kolonii (poza chińczykami których też sporo)

Urdu, Hindusi, Bengalczycy, Czarni w sporej części też

@stawo73

30.09.2019 10:00

@Juanesco, Nie jest chyba niczym dziwnym, ze ludzie mając możliwość osiedlenia się w różnych państwach oferujących zbliżony poziom życia, wybierają ten, którym językiem się posługują. Dlatego mówiący po angielsku imigranci z dawnych kolonii brytyjskich najchętniej wybierają Wielką Brytanię, a mówiący po francusku z danych kolonii francuskich Francję. To oczywiste. Pytanie jednak powinno brzmieć – dlaczego oni w ogóle mają możliwość osiedlania się w Europie i dlaczego ich imigracja do Europy jest tak usilnie wspierana przez neomarksistowskie elity?

@Juanesco

30.09.2019 17:55

@stawo73, No dlaczego

No może dlatego z demografią bardzo słabo w krajach wysoko rozwiniętych

@stawo73

01.10.2019 11:24

@Juanesco, Spadek dzietności też nie wziął się znikąd tylko jest efektem antynatalistycznej polityki. Ponadto pomijając przyczynę to sam skutek też można leczyć lekarstwem, które nie jest gorsze od choroby, czyli sprowadzając imigrantów z kręgów kulturowych, które nie są wrogo nastawione do Zachodu (np. Ameryka Łacińska czy Europa Wschodnia). Tymczasem dla zachodnich decydentów chcący pracować Jurij z Kijowa śmierdzi białością i pozytywnym stosunkiem do Zachodu, a nienawidzący Zachodu i chcący jedynie żyć z zasiłków Ahmed z Maghrebu jest witany z otwartymi rękoma.

@Juanesco

01.10.2019 14:02

@stawo73, "antynatalistycznej polityki." O której można mówić np. w Chinach czy Indiach

Działa to mniej więcej tak: postępuje urbanizacja, wyższy poziom życia i opieka medyczna.

Ludzie masowo emigrują ze wsi do miast, mało miejsca na dzieci w ciasnych klitkach, przez kilka pokoleń okazuje się że nie trzeba robić 10 dzieci na zapas bo większość umrze. To jest główna przyczyna zmiany modelu rodziny. Oczywiście nie jedyna bo np. jeszcze emancypacja kobiet ale jak dla mnie to pozytywne zjawiska.

Imigracja z Europy Wschodniej jak najbardziej istnieje

"W 2016 roku we wszystkich krajach Europy Zachodniej pracowało już ponad 7 milionów ludzi z krajów Europy Środkowowschodniej. Najmniej w Finlandii (10 tys.) i Grecji (14 tys.), a najwięcej w Niemczech (1,65 mln) i Wielkiej Brytanii (1,38 mln). Dla porównania w tym samym roku we Włoszech pracowało 1,23 mln imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, we Francji „tylko” 250 tys., w Austrii 340 tys., w Belgii 190 tys., Holandii 170 tys., Irlandii 150 tys., Szwecji 140 tys., a w takich krajach nie będących członkami UE jak Norwegia 130 tys. i Szwajcaria 120 tys." https://forsal.pl/artykuly/1065975,nie-ustaja-migracje-z-europy-wschodniej-na-zachod.html

"Jurij z Kijowa śmierdzi białością" XD

Swoją drogą Turcy czy Arabowie też są biali (tj. należą do rasy kaukaskiej)

@stawo73

02.10.2019 12:05

@Juanesco, Gdyby jedynie wzrastający poziom życia powodował spadek dzietności, to mielibyśmy do czynienia z ciągłym i nieprzerwanym wymieraniem elit na przestrzeni całych dziejów ludzkości, bo bogate elity istniały także 50, 100, 500, 1000 i 10 000 lat temu. Nie wyjaśniałoby to także w jaki sposób dzisiaj istnieją społeczności łączące wysoki poziom życia z wysoką dzietnością jak choćby mormoni, religijni Żydzi czy bogaci Arabowie znad Zatoki Perskiej (może nie oglądają serialów, w których pozytywnymi bohaterami są pary dinków?)( ͡º ͜ʖ͡º)

A co do imigracji z Europy Środkowej i Wschodniej na Zachód to jest ona wynikiem przystąpienia części państw naszego regionu do UE i niczego ponadto. Państwa tzw „starej Europy” otworzyły przed nami drzwi dopiero wówczas, gdy musiały to zrobić, czyli po przystąpieniu naszych państw do UE (dodatkowo większość z nich broniła się jeszcze przed „polskim hydraulikiem” okresami przejściowymi). A Jurij z Kijowa dalej nie może podjąć legalnej pracy na Zachodzie.

"Swoją drogą Turcy czy Arabowie też są biali (tj. należą do rasy kaukaskiej)"

Mądrego to aż kiło poczytać ( ͡º ͜ʖ͡º)

I jest to już mój ostatni wpis w tym wątku, bo chyba poza nami i tak nikt naszej dyskusji nie czyta.

@Juanesco

02.10.2019 17:41

@stawo73,

"jak choćby mormoni, religijni Żydzi czy bogaci Arabowie znad Zatoki Perskiej " W Izraelu z tego co wiem to wcale się na super poziomie nie żyje.

Nie wątpię, w bardzo konserwatywnych społecznościach nawet przy wysokim poziomie życia może być parcie na dzieci

Jednak ja np. nie chciał bym tak żyć

Zgodzę się, masowe przyjmowanie migrantów z krajów północnej Afryki czy zdominowanych przez Islam państw Azji to był zły pomysł

Ja bym jednak nie robił z tego tragedii, problem z grubsza nie nasz, wspomniana Brytania zapewne zamknie granice. Wydaje mi się że Niemcy jakoś sobie poradzą

We Francji to naprawdę słabo wygląda i myślę że mogą z tego być kryzysy, muzułmanie stanowią prawie 10% czyli prawie 1 na 10 mieszkańców. Do tego doliczyć wyższy przyrost i fakt że migracja raczej nie ustaje.