"Nie chcemy Niemca, nie chcemy Ruska, ani powrotu Tuska"

Data: 03.05.2019 15:42

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Pod Uniwersytetem Warszawskim, gdzie Donald Tusk zaplanował wygłoszenie swojego długo zapowiadanego wykładu, odbyła się pikieta pod hasłem "Nie chcemy Niemca, nie chcemy Ruska, ani powrotu Tuska". Na zorganizowaną przez Kluby "Gazety Polskiej" demonstrację przyszła spora grupa przeciwników powrotu byłego premiera do polskiej polityki.

#polska #polityka

@raptor

03.05.2019 17:06

@Starszyoborowy, z jednej strony przyznaje im rację, z drugiej nigdy ich nie poprę.

Zamiast cholery wybierają dżumę, zaślepieni, zmanipulowani nie dostrzegają że nadal ich wybory szkodzą całemu państwu.

@arti

04.05.2019 10:17

@raptor, Jak dorośniesz, to zrozumiesz, że nie ma rozwiązań idealnych. Sztuka rządzenia państwem to sztuka równoważenia różnych grup sobą nawzajem , sztuka manipulacji i ograniczania dostępu do informacji oraz tworzenia pustych symboli, za którymi każdy będzie miał pozytywne skojarzenia. Inaczej społeczeństwo rozpadło by się, popadło w chaos i zostało podbite przez społeczeństwo, które jest lepiej zorganizowane. Dlatego nie jest błędem zwalczanie dżumy cholerą, błędem jest niezwalczanie cholery Salmonellą, Salmonelli Shigelą, Schigelli gronkowcem, gronkowca grzybami itd…, Kiedy wszystkie najsilniejsze grupy dusza się na wzajem, mają trochę mniej wolnych rąk, by dusić przeciętnego niesklasyfikowanego obywatela.

@raptor

04.05.2019 11:13

@arti, Wiem co chcesz powiedzieć. Na temat polityki, zasad rządzenia państwem, wywieraniu wpływów społecznych, sterowaniu masom tłumów wiem więcej niż sądzisz.

W powyższym poście wyraziłem jedynie swoje prywatne zdanie.

Jako Polak gardzę każda antypolską partią/organizacja a za takie uważam twory PO oraz PiS.