@Gruby

05.05.2019 15:20

@kosmitolog, Tak, Turcja to państwo muzumańskie częściowo zeświedczone. Jeśli działała na korzyść Izraela to tylko ze strachu przed USA. Władcy czarnego złota pokłócili się między sobą i dlatego Izrael jest górą w wojnie z Palestyną. Kiedyś próbowałem rozwikłać tę układankę geopolityczną, ale tam sytuacja jest bardziej skomplikowana niż w Europie.

@kosmitolog

05.05.2019 15:36

@Gruby, Ogólnie to wstawiono tam izrael, żeby trolował ciapatych i robił z nimi wojenki a w międzyczasie można było ich eksploatować z ropy i instalować tam amerykański przemysł. Po każdej wojence wjeżdżają koncerny "naprawcze" i podpisują z rządami umowy na usługi, w trakcie wojenek też można pozyskać sporo surowców a i sprzedawca jest bardziej chętny do negocjacji ceny, gdy mu bomby lecą na łeb. Jak skończy się opłacalność/potrzeba pozyskiwania tak wielkich ilości ropy jak obecnie to Stany zostawią żydków na pożarcie abdulom. Stany to wiedzą, żydzi to wiedzą i ciapate pewnie też się domyślają. Obecnie rozmontowali już prawie wszystkie ciapate państewka dookoła izraela i nie dają im się zgadać jak należy, ale przyjdzie taki dzień, że ameryki już nie będzie w okolicy i wtedy biada judaszom. Dlatego istotne jest, by nic żydom nie płacić, absolutnie ich do nas nie wpuszczać i pod żadnym pozorem się przed nimi nie płaszczyć. Bo to płaszczenie się przed żywym trupem, który tylko straszy, że jeszcze żyje. Dla nas to jedynie kwestia władz z jajami a dla nich to walka o byt – dlatego nie mają już nawet cienia honoru. Muszą stamtąd gdzieś wiać i to szybko, bo nie wiem czy 50 lat im zostało – najwidoczniej upatrzyli sobie środkowy-wschód Europy, bo niby gdzie mają się ulotnić? Nikt inny ich już nie chce :) To tak najogólniej, o ciapatym wschodzie można całe książki pisać, rzeczywiście jest tam niezły kocioł. Wystarczy spojrzeć na Syrię, gdzie w szczytowej fazie było chyba ze 40 frakcji – a takich Syrii jest tam kilka obok siebie ;)

@Gruby

07.05.2019 12:24

@Gruby

07.05.2019 12:26

@kosmitolog, @kosmitolog, Lurker jaki mądry, aż miło poczytać. Nawet jeśli twoja wizja przyszłosci się nie sprawdzi to sam poziom wypowiedzi robi wrażenie. Na Wykopie ciągle dominuje pyskówka.

@kosmitolog

07.05.2019 12:38

@Gruby, Bardzo możliwe, że się nie sprawdzi. Nie znam się zbytnio na mechanice relacji międzypaństwowych, ale tak to moim zdaniem wygląda, gdy spojrzy z boku. Istotnym czynnikiem będą tu zapewne Chiny, z którymi już niedługo Stany ( pewnie już za jakieś 30 lat ) będą miały spory problem i zapewne tam będą się skupiać – wtedy Izrael zostanie sam, bo będą znacznie większe problemy na głowie niż sztuczne, pustynne państewko mniejsze od województwa Mazowieckiego :)

@kosmitolog

05.05.2019 09:01

@Starszyoborowy, O, może nawet Turcja dołączy do koalicji antyjudaszów :)