Stało się. Huawei sprzedaje globalnie więcej smartfonów niż Samsung.

Data: 30.07.2020 16:43

Autor: 2_M_A

msn.com

Chiński producent, co prawda nie ma wstępu do Stanów Zjednoczonych, a jego rozwój na Starym Kontynencie został utrudniony (chociaż firma i tak sobie radzi mimo przeciwności), ale jest hegemonem na swoim rynku macierzystym. W przypadku Huaweia aż 70 proc. sprzedaży realizowanej jest w Chinach, a to wystarcza, by w skali świata dominować.

Jak podaje firma analityczna Canalys, spadek sprzedaży Huaweia spadł poza Chinami o 27 proc. (rok do roku), co daje całkowitą sprzedaż 55,8 mln sprzedanych sztuk. Samsung, a więc dotychczasowy lider, jest w jeszcze gorszej sytuacji. Koreański gigant sprzedał w minionym kwartale 53,7 mln telefonów komórkowych, co stanowi 30-procentowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu rok temu.

Trudno liczyć na to, że ten trend się utrzyma, gdy ludzkość wyjdzie z kryzysu. Huawei mimo to ma dziś powody do świętowania — pierwszy raz od blisko dekady na pierwszym miejscu w takim zestawieniu znalazła się inna firma niż Apple lub Samsung.

#samsung #apple #huawei #smartfony #smartphone #smartfon #chiny #usa #korea #europa

@nuubeczek

30.07.2020 17:48

@2_M_A, Tak to jest jak się kopiuje apple i ich najgłupsze rozwiązania, sprzedaż leci w dół na pysk i bardzo dobrze.

Wygrywa najtańszy telefon, który oferuje to samo praktycznie. xD

@2_M_A

30.07.2020 19:58

@nuubeczek, Rozwiniesz? Jak dotad, to Apple kopiowalo wiele rozwiazan innych firm i przedstawialo jako oryginalne, a sekta wyznawcow wszystko lykala.

@nuubeczek

30.07.2020 20:03

@2_M_A, M.in usunięcie mini jacka z telefonu, nie sprzedawanie telefonów z ładowarkami itd itp, kopiują najgłupsze pomysły