Data: 16.04.2020 18:29

Autor: reflex1

Rząd szwajcarski przedstawił plan powolnego wychodzenia z kwarantanny. Ma on się odbyć w 3 etapach.

27.04 mają zostać otwarte żłobki oraz niektóre działalności jak fryzjer, kwiaciarnie, gabinety lekarskie i dentystyczne, gabinety masażu i fizjoterapeuci. Zostaną przywrócone wszystkie operacje w szpitalach i klinikach. Sklepy wielkopowierzchniowe będą mogły otworzyć inne działy niż spożywcze.

Nadal będzie obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób oraz wszystkie środki bezpieczeństwa (dystans, ograniczona ilość osób w sklepach itd).

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i nie będzie nagłego wzrostu zachorowań Helweci przejdą do etapu drugiego. Ten zaplanowany jest na 11.05. Wtedy zostaną otwarte wszystkie szkoły obowiązkowe, reszta sklepów oraz reszta targów. Również z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

3 etap przewidziany jest na 08.06. Wtedy ma zostać otwarta reszta szkół, bary, restauracje, muzea, biblioteki, ogrody botaniczne i zoologiczne.

Informacje na temat daty otwarcia kin, teatrów, sal koncertowych, festiwali oraz imprez sportowych na razie nie podano, ale raczej nie będzie to wcześniej niż sierpień, wrzesień.

#koronawirus #szwajcaria #swissinfo

@xeerxees

16.04.2020 18:51

@reflex1, u nas najgorszy jest zakaz przemieszczania się to patologia

@reflex1

16.04.2020 19:17

@xeerxees, Tu nigdy tego nie wprowadzili. Jedynie zalecenie.