Kolejne izraelskie osiedla powstaną na terenach palestyńskich

Data: 07.01.2020 07:30

Autor: malcolm

tvp.info

#izrael #palestyna #okupacja

Władze izraelskie zatwierdziły budowę 1936 nowych domów w izraelskich osadach na administrowanych przez Tel Awiw terenach palestyńskich – poinformowała w poniedziałek pozarządowa organizacja Peace Now, śledząca rozwój izraelskiego osadnictwa.W ostatnich latach przyspieszyła budowa osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Jerozolimie Wschodniej, co wywołuje dodatkowe napięcia między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Na terenach tych żyje 3 mln Palestyńczyków i ponad 600 tys. Izraelczyków.

Społeczność międzynarodowa w zdecydowanej większości uważa izraelskie osiedla za nielegalne. Argumentowane jest to często IV konwencją genewską, która zakazuje okupantowi na przemieszczanie swojej cywilnej ludności na terytorium okupowane.

@Ijon_Tichy

07.01.2020 09:14

@malcolm, Stawiają świat przed faktem dokonanym, wbrew wszystkiemu, w zbrodniczy sposób. A potem napiszą historię na nowo i będą w świadomości tłumów sprawiedliwymi, będą bohaterami, tak jak wiele razy zwycięzcy robili po prostu pisząc historię i niszcząc fakty przeczące propagandzie.