@2_M_A

10.03.2019 16:18

@dj_universe, Nie bylem w kinie jakies 10 lat. Na szczescie mnie to nie dotyczy.

@bmbcz01

10.03.2019 10:51

Nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie stawiają kino nad teatrem nawet, jak cena nie różni się znacząco lub nawet czasem, na niektóre spektakle można dostać przyzwoite miejsca w niższej cenie niż oferta wielu kin.

@Jiren

10.03.2019 12:18

@bmbcz01, bo w teatrach promują lgbt? :D

Dobra, skrajność, ale teatry są po prostu słabe! Zobacz co oferują kina, filmy z miliardowymi budżetami do odmóżdżenia się, np. Avengers. Czy teatr zapewni te same efekty specjalne?

Sorry, warto literaturę piękną znać, ale tak po za tym, teatr nie różni się od "dlaczego ja" lub tanich kabaretów.

@dj_universe

10.03.2019 12:52

@Jiren, oj, tu się nie zgodzę. Jak do Poznania przyjedzie ciekawy teatr ze stolicy to jest to naprawdę dobra i jakościowa rozrywka. W dodatku możesz zobaczyć aktorów których na polskiej scenie filmowej czy serialowej nie widać od lat np Piotr Fronczewski. Oczywiście, efektów specjalnych brak, ale nie o to chodzi w teatrze.

@dj_universe

10.03.2019 12:53

@bmbcz01, właśnie jestem w szoku bo widziałem akcje 2 bilety na teatr w cenie 1. Fajnie bo to 100zł czyli coś jak bilety do kina na 2 osoby + cola i popcorn

@m__d

10.03.2019 12:54

@Jiren, tak, teatry też oferują rozrywkę na wysokim poziomie, spektakle z dużymi budżetami, bogate w efekty specjalne. Wystarczy wyjść poza rozumienie teatru z szkoły średniej i otworzyć się na bogactwo tego rynku, a jest z czego wybierać. W Warszawie masz teatr Roma. Ostatnimi czasy grają tam musical Piloci. Nie słyszałem złej opinii na jego temat. Takiego widowiska ludzie nie widzieli od dawna. Chcesz obejrzeć coś mniej efektownego, ale wywołującego ciarki i trzymającego napięcie? W warszawskim Kwadracie masz Misery na podstawie Kinga. Trzeba kupić bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, ale zdecydowanie warto. Żadne awendżersy nie wywołały u mnie takiej satysfakcji, jak finałowa scena tego ostatniego.

Teatr oferuje inny rodzaj rozrywki. Jeśli tego nie rozumiesz, to znaczy, że nie teatry są słabe. Po prostu Twój horyzont oczekiwań jest zbyt wąski, żeby je zrozumieć.

@Jiren

10.03.2019 12:57

@m__d, zawsze śmieszyło mnie, że jak ktoś nie lubi teatru, to ma "wąskie horyzonty". Po prostu wolę inny rodzaj rozrywki i tyle.

@m__d

10.03.2019 13:02

@Jiren, jest coś takiego, jak horyzont oczekiwań. Może być za niski, w sam raz i zbyt wysoki. Jeśli coś jest powszechnie uznawane za literaturę światową i wysoką, np. Dostojewski, a Tobie się nie podoba, bo jest zbyt trudny, i wolisz czytać rozrywkową fantastykę albo kryminały Remigiusza Mroza, tzn., że Dostojewski jest powyżej Twojego horyzontu oczekiwań. Poniżej będą powieści młodzieżowe i książeczki dla dzieci. To samo tyczy się kina, teatru, muzyki, sztuk plastycznych i wielu innych tworów ludzkiej kreatywności.

Dlaczego wirtuoz fortepianu nie słucha disco-polo?