Bosak: Należy zapytać czy rząd jest jeszcze prawicowy

Data: 26.02.2020 08:52

Autor: kisiel

dorzeczy.pl

– Całokształt polityki, którą prowadzi PiS sprawia wrażenie spełnienia czarnej wizji, iż politycy odkryli, że można wyborców przekupić ich własnymi pieniędzmi – ocenia kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich Krzysztof Bosak. Polityk zwrócił również uwagę na socjalną politykę rządu. Bosak określił ją mianem lewicowej. – PiS ma całą paletę świadczeń socjalnych. Należy zapytać czy rząd jest jeszcze prawicowy. W mojej ocenie jest to rząd prowadzący stricte lewicową politykę gospodarczą. Nie kwestionuję tego, że wiele osób może odczuć jej pozytywne skutki – mówił gość PR24.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #konfederacja #bosak2020

@Wezmyr

26.02.2020 13:02

@kisiel, ten rząd nigdy nie był prawicowy. Co ten Bosak?

@stawo73

26.02.2020 14:36

@Wezmyr, Zgadzam się. Dla mnie PIS to patriotyczna lewica – taka inkarnacja przedwojennego PPS-u. I nie chodzi tylko o kwestie ekonomiczne na co wszyscy zwracają uwagę, ale całokształt ich polityki, a już szczególnie relacje pomiędzy państwem a obywatelem, który w wizji PIS- u zawsze jest podejrzany (chyba że jest biedny) i na wszystko musi mieć pozwolenie od państwowego urzędnika, który z kolei zawsze wie lepiej.

A to że PIS + przystawki nazwali się „Zjednoczoną Prawicą”, na uroczystościach państwowych wolą występować w anturażu symboli narodowych niż obok mrówkojada z gówna i wykazują połowiczny sceptycyzm wobec pomysłów lewactwa (jednocześnie nie robiąc nic aby te pomysły zastopować) to tylko maskirowka mająca uwodzić elektorat patriotyczny.

@Wezmyr

26.02.2020 14:49

@stawo73, w mojej ocenie PiSowi najbliżej jest do narodowych socjalistów, którzy idą ręka w rękę z hierarchami kościoła, co zapewnia podział terytorium (co boskie, bogu, co ludzkie, cesarzowi) a taka synergia daje szansę mieć kontrolę nad wszystkimi aspektami życia zdecydowanej większości społeczeństwa. Żeby ugruntować tę władzę tu się "sypnie pięćsetplusami", tam trzynastką emerytalną, wrzuci się trochę kasy na szczególnie czułe grupy społeczne (górnicy), znajdzie kilku wrogów wewnętrznych (nauczyciele, LGBT czy eko) konsolidując elektorat wokół siebie i tak się to kręci.

@stawo73

26.02.2020 15:22

@Wezmyr, A gdzie w PIS-ie widzisz ten element "narodowy"? Cy brak ojkofobii i posługiwanie się narodową symboliką to już wystarczające by nazwać partię „narodową”? Według mnie nazywanie PIS partią narodowo- socjalistyczną to absurd mający na celu jedynie skojarzyć ją z nazizmem. Partia ta nie ma bowiem absolutnie nic wspólnego z ideą narodową, a Kaczyński, który przecież nadaje ton tej partii, czuje do tej idei wręcz awersję, co jest typowe dla środowiska socjalistycznej inteligencji, z którego się wywodzi. Jestem przekonany, ze Kaczyńskiemu bliżej pod tym względem jest do Michnika niż Bosaka, a Polska jego marzeń to bardziej Polska wielonarodowa niż monoetniczna. Przypomnę też, ze to między innymi ze środowiska PIS co jakiś czas dochodzą głosy o potrzebie delegalizacji ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej.

@Wezmyr

26.02.2020 15:45

@stawo73, element narodowy widzę w tym, że każde praktycznie działanie jest nazywane praca na rzecz państwa, Polaków a każdy, kto się z tym działaniem nie zgadza, nazywany jest wrogiem Polski i Polaków. I nie, nie chodzi o nazizm (bo takie skojarzenie mogą wygenerować tylko ci, którzy nie znają historii a wiedzę mają z podręcznika dla klas VI szkoły podstawowej i nic, poza nim nie czytali/widzieli). Co do ONR- głosy dochodzą ale tak długo, jak długo ONR jest pożyteczny dla PiS (a przynajmniej korzyści z tej "współpracy" przeważają nad stratami) PiS nic z ONR i im podobnym nie zrobi.

@stawo73

26.02.2020 16:24

@Wezmyr, Pojechałeś mocno Kidawą czyniąc zarzut z tego, że PIS w swoich deklaracjach odwołuje się do dobra Polski i Polaków. Ja zdecydowanie bardziej wolę to, niż odwoływanie się do dobra Unii Europejskiej, klimatu czy ogólnoludzkiej solidarności, które to hasła brzmią pięknie, a faktycznie są jedynie nośnikami destrukcyjnych pomysłów.

Inną zupełnie sprawą jest to jak PIS dobro Polski i Polaków rozumie. Dla tej partii silna Polska to omnipotentne państwo silne wszechwładnym aparatem urzędniczym, a Polacy to nie tylko ludzie przyznający się do polskiej narodowości tylko wszyscy obywatele Rzeczypospolitej. Nijak ma się to do idei narodowej.

@Wezmyr

27.02.2020 11:54

@stawo73, dla PiS Polacy to ci, którzy się zgadzają z obowiązującą w PiS i KK linią propagandową, co jak sam zauważyłeś, sensu nie ma, bo raz, że nie wszyscy muszą się zgadzać z jedynie słuszna linią (choć są rodowitymi Polakami), dwa, że do rodowitych Polaków PiS nie zalicza obywateli polskich innych narodowości albo robi to tylko wtedy, gdy chce coś na tym zyskać. Dla PiS Polska to, w ich marzeniach, zamknięty na innych świat, odgrodzony najlepiej murem i fosą. Gdyby mogli to powstałby już dawno Polnet bez wyjścia na świat (coś ala Chiny i testy w Rosji), wszystkie gazety byłyby skupione w jednym ręku (choć pozornie różnych właścicieli), wszystkie TV i radia w jednym ręku (coś ala TVP i Polsat czyli TVPLight) i tak dalej. Takie państwo nigdy nie powstanie ale marzenia można mieć.

@stawo73

27.02.2020 14:54

@Wezmyr, XD