Tyson o PW: Polakom stało się gó**o w porównaniu z tym, co spotyka ciemnoskórych

Data: 27.06.2019 21:13

Autor: kisiel

sport.interia.pl

Przed rokiem były amerykański bokser wziął udział w kampanii filmowej, która miała promować wiedzę o Powstaniu Warszawskim. Tyson wychwalał bohaterów walczących o wolność, ale jego przemówienie nakręcone na kanapie w jego domu w Las Vegas wywołało skrajne emocje.

Nie każdemu spodobało się to, że do promowania pamięci o bohaterskich uczestnikach Powstania Warszawskiego wybrany został bokser, który w swoim życiorysie ma także niechlubne karty, jak choćby wyrok skazujący za gwałt.

Inni dowodzili, że film był próbą reklamy, bo Tyson miał na sobie koszulkę z logo napoju energetycznego.

Tyson odniósł się do zarzutów podczas wizycie w Polsce. Portal tvp.info zamieścił na Twitterze film, w którym Amerykanin już w zupełnie innym tonie wypowiada się o Powstaniu Warszawskim.

– Pozwólcie, że coś powiem o Powstaniu Warszawskim. Mam wiele informacji, że Polacy komentują zaangażowanie mnie do tego show. Polakom stało się góo w porównaniu do tego, co dotyka ciemnoskórych w Ameryce. Nikt nie prześladował was przez piepne 250 lat – mówił rozemocjonowany Tyson.

#polska #newsy #newsyzkraju #newsyzeswiata

@retoosh

28.06.2019 09:59

@kisiel, Świetny pięściarz (bo bokser to pies :) ), ale na tematy życiowe to niech zamknie ryja.

Rozjebal fortunę.

Po chuja mam słuchać jakiegos imbecyla i negowac jego slowa?

Przeciez to głupek jest.

Nie unośta się, to tylko idiota coś powiedział i nie ma co o tym gadać.

@arti

27.06.2019 21:33

@kisiel, murzyni nawet w 1/10 nie wycierpieli tego co Polacy, nie odbieram im tego, że część z nich w pewnym wycinku historii była ofiarami, ale Polacy są ofiarami od ponad 250 lat i to wszyscy, bo praktycznie nie ma Polaka, którego dramat kolejnych wojen, najazdów i eksterminacji by nie dotknął. Murzyni skarzą się na niewolnictwo, niewolnictwo było najlżejsza tortura jaką przeżyli Polacy, ten bokserski półgłówek powinien się douczyć, i dowiedzieć jak wyglądały obozy zagłady dla Polaków, obozy dla kobiet, dzieci, eksperymenty medyczne, masowe egzekucje, przesłuchania , tortury, wywózki. O czym ten patus w ogóle opowiada. Za te słowa powinien spaść na niego taki grad krytyki, żeby już nigdy nie zaistniał publicznie. Powinien na kolanach przepraszać za te słowa. Zamierzam zbojkotować produkt, który reklamuje.

@kosmitolog

27.06.2019 21:45

@arti, Trzeba to sprytnie przerobić tak, że mówi też o Polakach wyznania judaistycznego, którzy ginęli w niemieckich obozach śmierci ( bo przecież ich też ma na myśli ) i wtedy szybko pójdzie w świat, że to o żydach – wówczas 3 dni mu daję XD

@Ijon_Tichy

27.06.2019 21:22

@kisiel, Nie należy przywiązywac zbyt wielkiej wagi do poczynań i słów tego neandertalskiego osobnika. Zarówno wtedy tak uważałem, jak i teraz.