Data: 09.08.2019 15:34

Autor: Ijon_Tichy

Ciekawostka na temat kabalistycznej numerologii, na punkcie której Nicola Tesla miał obsesję.

Warto też zrozumieć, żeby wiedzieć skąd powstała tzw. "gwiazda Dawida", czyli Pieczęć Salomona, czyli gwiazda Remfana. Żydzi byli przesiąknięci naukami Egipcjan i Chaldejczyków (starożytny Babilon) i od nich zaczerpnęli numerologię, której Bóg nienawidził.

Liczby 3, 6, 9 są bardzo ważne i niejako zarządzają (według kabalistów) całą matematyką, geometrią wszechswiata, zaś spośród nich najważniejsza jest liczba 9, która jest ponad wszystkim i wymyka się wzorom, dlatego umieszczona jest u góry. Dlatego wszystkie 9 liczb ułożone są w okręgu, gdzie 9 jest u góry. Dzięki temu liczby 3, 6, 9 tworzą trójkąt.

W kabalistyce trójkąt ten odpowiada boskiej, męskiej sile. Zstępującej mocy. Dlatego często na jego tle umieszcza się odwrócony trójkąt odpowiadający materialnej, żeńskiej siłe. Tak powstała gwiazda "Dawida", czyli pieczęć Salomona – gwiazda bożka Remfana (Saturna, czyli szatana).

Niestety wrzucam w języku angielskim, bo to chyba jedyny treściwy i dobrze zrobiony materiał na ten temat.

https://youtu.be/GnEWOYKgI4o

W komentarzu wrzucam po Polsku, ale już słabo zrobiony.

#zydzi #kabala #numerologia #okultyzm #gwiazdadawida #ciekawostka

@kosmitolog

09.08.2019 15:50

@Ijon_Tichy, "Saturna, czyli szatana" brzmi prawie jak "satelity, czyli szatańskie elity" Sandżaja Jaraszka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@Ijon_Tichy

09.08.2019 16:03

@kosmitolog, Nie, chodzi o pradawny Lucyferyczny kult, który wciąż żyje w kabale i nie tylko.

@kosmitolog

09.08.2019 16:13

@Ijon_Tichy, To z tej książki, prawda? XDDD

@Ijon_Tichy

09.08.2019 16:15

@kosmitolog, To jest w wielu książkach, ta mi się pierwsza w google wyświetliła ;)

Oglądałeś film po angielsku?

@kosmitolog

09.08.2019 16:19

@Ijon_Tichy, Nie, chwilowo nie mam czasu na szatańskie spiski, iluminatów, kabały i numerologie. Ale pewnie kiedyś się tym zajmę. Tak jak niewidzialnymi stworkami i płaską ziemią ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@Ijon_Tichy

09.08.2019 16:30

@kosmitolog, Ja tylko wskazuję na to, skąd wzięła się gwiazda Dawida i ten film dobrze to objaśnia. A przy okazji jest w nim dużo ciekawostek matematycznych.

A jeżeli chodzi o Saturna jako szatana, to czytałem o tym m. In u Henryka Pająka: "Heksagram byl uzywany jako symbol Saturna, planety waznej w okultyzmie i kabale. Saturn zastepuje tam czesto Szatana. Szescioramienna gwiazde uwaza sie za odpowiednik orientalnego Yin-Yan, lucyferianskiego pojecia równowagi dobra i zla. Żydowscy kabalisci przejeli heksagram jako magiczny symbol, a stamtad urósl on do rangi symbolu zydowskiej tozsamosci."

Oraz:

"Król Dawid nie mial nic wspólnego z heksagramem, który powszechnie nazywa sie Gwiazda Dawida. To byla gwiazda Salomona, gdyz to Salomon zapoczatkowal czczenie Astoretha – gwiazdy znanej jako Astarte, Chiun, Kaiwan, Remphan i Saturn. Salomon wybudowal oltarz ku czci tej gwiazdy. Saturn jest kluczem do zrozumienia dlugiego dziedzictwa zydowskiego od czasów starozytnych. Saturn wiąże sie z Lucyferem, byl wazny w religii Mitry i w wierze Druidów."

Również dr Krajski o tym pisał.

@tensorflow

09.08.2019 15:41

@Ijon_Tichy, to dlatego megawąż ma numer 9

@Ijon_Tichy

09.08.2019 15:57

@tensorflow, Nie wiem, ale to też wyjaśnia nie tylko gwiazdę "Dawida", ale też objaśnia skąd ta piramida i dlaczego ma oko na górze.

@Ijon_Tichy

09.08.2019 15:38

Krótko po polsku, ale dużo mniej i słabiej wytłumaczone.

https://youtu.be/vIhmcsRn_Fc