BAFTA oskarżona o rasizm. Powodem brak nominacji kolorowych aktorów

Data: 08.01.2020 15:55

Autor: ziemianin

theguardian.com

#aktualnosci #informacje #codziennaprasowka #wiadomosci #filmy #BAFTA #nagrodyfilmowe

BAFTA została oskarżona o rasizm i jest ostro krytykowana. Powodem okazał się brak, wśród głównych nominacji kolorowych aktorów.

BAFTA oskarżona o rasizm. Powodem brak nominacji kolorowych aktorów

W mediach społecznościowych pojawił się hasztag #BAFTAsSoWhite. Znalazł się on w trendach jako odpowiedź na nominacje Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, które są krytykowane za wykluczenie kolorowych aktorów. Nagroda była przedmiotem podobnej krytyki w poprzednich latach.

🇬🇧 Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (Bafta) ostro krytykowana za brak różnorodności rasowej w ogłoszonych dziś nominacjach do "brytyjskich Oscarów". Wśród 20 głównych nominacji aktorskich nie znaleźli się żadni kolorowi aktorzy.https://t.co/c1mOMHiYSZ

— Adam Gwiazda (@delestoile) [7 stycznia 2020]()https://twitter.com/delestoile/status/1214671297852182528?ref_src=twsrc%5Etfw

The Guardian podaje nawet wyniki raportu, według danych wynika, że 94% wszystkich nominowanych do nagrody było białych. „Brak różnorodności w dzisiejszych czasach jest ogromnie rozczarowujący” – komentuje Amanda Berry. Jak wygląda głosowanie? Głosuje około 6700 członków Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej. Pracownicy z branży ubiegają się o członkostwo i płacą roczną subskrypcję w wysokości 495 £.

„Następny etap to obowiązkowa obecność kolorowych na podium. Kolejny etap to obowiązkowy % kolorowych na podium. Ostatni etap to tylko kolorowi aktorzy na podium. Koniec rasizmu” – komentuje ostrą krytykę brytyjskich mediów Adam Gwiazda.

@LadacznicoOdporny

08.01.2020 16:58

@ziemianin,

A co jeśli to nie świat jest rasistowski, tylko niektórzy czarni zbyt chujowi by zdobyć miejsce na podium?