@ObjectiveG

29.07.2020 16:47

@retopology, Taka mała prośba. Panujcie trochę nad emocjami przy tytułach wpisów. Ty się poczułeś przez chwilę lepiej bo wylałeś z siebie złość na cały ten tęczowy fanatyzm, ale taki tytuł nie tylko nie spowoduje chwili do namysłu po lewej stronie a potwierdzi ich postrzeganie prawicowców jako chamów i półgłówków.

Ten sposób wypowiedzi nie prowadzi do niczego więcej niż większego podziału i wzajemnej nienawiści a co za tym idzie oddala szanse na racjonalne myślenie obu stron.

@retopology

29.07.2020 18:56

@radudzik, @LadacznicoOdporny, @2_M_A, @TwojStaryToKorniszon, @ObjectiveG, Serio? Zaskoczyłeś mnie. Nie sądziłem, że tytuł czegokolwiek może być dla kogokolwiek obraźliwy. Ja tego tak nie odczuwam nawet w najmniejszym stopniu. Bo właściwie kto miał by się poczuć urażony tym tytułem ??? I które określenie jest Twoim zdaniem "niewłaściwe": terrorysta, spedalony czy gacie? Mam wrażenie, że popełniasz tu jakąś intelektualną nieuczciwość, z góry czynisz jakieś założenia i do tego twierdzisz, że potrafisz na odległość odczytać mój stan emocjonalny. Tak wogóle piszesz w gruncie rzeczy nie na temat ot pierwszy z brzegu przykład: "…cały ten tęczowy fanatyzm…" w tytule nie ma słowa o fanatyzmie ani o czymkolwiek tęczowym. I bardzo proszę nie nazywaj mnie prawicowcem.

@Barcafan

30.07.2020 07:46

@ObjectiveG, @retopology od kiedy lewactwo myśli racjonalnie? A patrząc na nich i to co wyprawiaja to nie ma szans na to, aby w ogóle zaczęli mysleć

@ObjectiveG

31.07.2020 10:18

@retopology, Po pierwsze nie chodzi o obraźliwy tytuł, tylko prymitywny. I miałem na myśli użycie słowa "spedaleni". Ja wiem, że nie ma odpowiedniego epitetu na tych ludzi, ale robiąc to nie dość, że zawężasz grono odbiorców przekazu to stajesz się elementem nakręcania wzajemnej nienawiści. A im właśnie o to chodzi.

Nie nazwałem Cię prawakiem, ale tytuł który stworzyłeś dla lewaka, będzie wpisem rasowego prawaka i nie przekonasz go, że jest inaczej.

@Barcafan, nie wiem czy jesteś w stanie spojrzeć na to obiektywnie bo mimo iż masz rację co do problemów z racjonalnym myśleniem, ale to nie działa zero-jedynkowo i sam mam wielu znajomych o poglądach lewicowych, których da się przekonać do pewnego punktu widzenia jeśli się im przedstawi dobre argumenty. Kwestią jest, żeby te argumenty umiejętnie przedstawić i skupić ich uwagę na tym co chcesz przekazać. Stosując pogardę wobec nich uzyskasz jedynie odwzajemnienie pogardy, którą z resztą oni nakręcają – z tymże ci "oni" to tylko opłacone grupy ludzi, którzy są w stanie porwać za sobą tłumy ludzi, którym nie chce się myśleć, przy akompaniamencie mediów.

W każdym razie, opcje masz dwie – możemy nakręcać spiralę nienawiści i finalnie zacząć się nawzajem wybijać aż zostaną najsilniejsi albo spróbować pokazać się ze zdecydowanej lepszej strony i za pomocą inteligencji pokazać lewicy, że po drugiej stronie jednak są ludzie a nie faszyści itp. To nie działa za pstryknięciem palca – to jest skała, w której trzeba powoli i ostrożnie drążyć. Jeśli Ci się nie chce zachowywać kultury to lepiej weź na wstrzymanie, bo tylko dolewasz benzyny do ognia.

@Boewulf

31.07.2020 12:07

Ten sposób wypowiedzi nie prowadzi do niczego więcej niż większego podziału i wzajemnej nienawiści a co za tym idzie oddala szanse na racjonalne myślenie obu stron.

@ObjectiveG, Ten sposób myślenia prowadzi jedynie do dalszego ustępowania obłąkanym fanatykom. Popatrz jak to wyglądało choćby dziesięć lat temu, a jak wygląda teraz. We Francji palą kościoły, w Argentynie atakują ludzi na ulicach, w USA demolują miasta, w Polsce atakują nawet podczas mszy i profanują wszystko, co dla nas święte.

Jeżeli będziesz ustępował, to wkrótce będziesz chodził kanałami. Ale z nadzieją na dialog i porozumienie. Jak chcesz rozmawiać z sekciarzem? To są szaleńcy, których jedynym celem jest destrukcja. Co masz im do zaoferowania? Nie niszczcie wszystkiego, zniszczcie tylko trochę, a resztę zniszczycie później?

@ObjectiveG

31.07.2020 12:13

@Boewulf, Mylisz się, bo tu wcale nie chodzi o ustępowanie, tylko o poziom wypowiedzi. Do fanatyka nie dotrzesz "pięścią" tylko wywołasz jeszcze większy bunt. Do fanatyka trzeba tak umiejętnie dotrzeć aby w całym jego informacyjnym spustoszeniu w głowie zapaliła się czerwona lampka.

Zupełnie nie zrozumiałeś mojego przekazu.

@Boewulf

31.07.2020 13:25

@ObjectiveG, Jak im chcesz zapalać tę "czerowoną lampkę"? Tłumaczeniem, prośbą? To nie zadziała. Jak pisałem, oni mają jeden cel – zniszczyć wszystko i splugawić. To są opętani zboczeńcy, więc co ma tu do rzeczy poziom wypowiedzi? Trzeba to łapać, karać i tępić. To jest metoda, a nie negocjacje. Z Trockim, Hitlerem czy Mao też byś negocjował? Byli tacy co próbowali. Skutek jest znany, w przeciwieństwie do miejsca pochówku "negocjatorów". To jest ten sam poziom obłędu i fanatyzmu. Jak chcesz zrozumieć z czym mamy do czynienia, to poczytaj o hunwejbinach. Chyba najlepszą pozycją jest Frank Dikotter "Rewolucja kulturalna. Historia narodu 1962-1976". Przeczytaj i zastanów się jakbyś do nich docierał.

@ObjectiveG

31.07.2020 13:42

@Boewulf, Sugerujesz, w takim razie, że tylko wojna jest rozwiązaniem? Stajesz się w ten sposób oprawcą, a biorąc pod uwagę, że oni kontrolują media i większość korporacji od których jest uzależnione społeczeństwo to życzę powodzenia w tym by nie zostać uznanym za oprawcę. Walczyć trzeba, ale głową a nie pięścią.

Problem leży w tym, że brak ci cierpliwości i chciałbyś rozwiązania już natychmiast. Rozumiem to, bo nie jestem ślepy i sam mam problem z tyk jak daleko ten "postęp" zabrnął i jakie fundusze na to idą. Ale tak się nie da. Rozwiązanie wymaga wielu lat cierpliwych, cichych i skutecznych działań. Tylko taką samą drogą jak zrobili to oni, czyli przejęli media, banki, zarządy najważniejszych korporacji. Temat rzeka.

W tej chwili najlepsze co można robić to kulturalnie nagłaśniać wszelkie abstrakcje, które płyną z lewej strony i nie dać się sprowokować. Prowokując samemu, tak jak używając słowa "spedaleni" w tytule, efekt jest zerowy, bo do takiego tytułu brandzlują się tylko przeciwnicy lgbt a lgbt dzięki temu osiąga swój założony cel.

@Boewulf

31.07.2020 14:47

@ObjectiveG, Ale jaka wojna? Jaki oprawca? Co to za histeria? Odpuść mi tę płaczliwą retorykę. Co tam sobie dewianci wymyślą, to ja doskonale wiem, ale to nie znaczy, że mam się przejmować pustym pieprzeniem o "opresji" czy innym "prześladowaniu". Przypominam, że większość tego co wyprawiają, jest opisana w polskim kodeksie karnym, który wciąż obowiązuje. Histeryczne wrzaski o "zamachu na demokrację" czy inną "konstytucję" niczego tu nie zmienią, a teksty o "oprawcach" to artykuł 212 KK.

To nie jest kwestia cierpliwości, tylko zdrowego rozsądku. Trochę już żyję na tym świecie, więc pamiętam jak to się zaczynało i widzę błędy, jakie popełniono. Gdyby w 1992 (o ile dobrze pamiętam) niejaki Cichy odsiedziałby na dołku za swoje wysrywy na temat powstania warszawskiego w michnikowskiej gadzinówce, a przy okazji spadłby kilka razy ze schodów, to następni trochę by się zastanowili. Gdyby przywrócić ustawę o IPN w pierwotnej formie, to taki Gross czy inny Grabowski pilnowałby mordy. Mamy w kodeksie karnym paragrafy dotyczące profanacji, wandalizmu czy oszczerstwa i należy je bezwzględnie wykorzystywać. Z kim chcesz "pracować u podstaw"? Z bandytą czy innym zboczeńcem? Popatrz na to co się dzieje dookoła – przecież już zaczynają żądać legalizacji pedofilii.

Przeczytaj tego Dikottera, bo zupełnie nie masz pojęcia o czym mówisz. Bułhakowa czytałeś? W "Mistrzu i Małgorzacie" jest taka scena z marszem zboczeńców. Bułhakow tego nie wymyślił, tylko opisał co widział na własne oczy. Poczytaj sobie o Aleksandrze Kołłontaj i jej pomysłach. Naprawdę są chwile, że trafia mnie szlag, gdy widzę, że ludzie albo nie znają historii albo nie potrafią wyciągnąć z niej wniosków. A potem będzie płacz, że chcieliśmy dobrze, ale znów się nie udało.

@ObjectiveG

31.07.2020 15:07

@Boewulf, Kolego. Piszesz samą prawdę, ale po raz kolejny dowodzisz, że zupełnie nie zrozumiałeś mojego początkowego przekazu. Zakończmy więc na tym.

@Boewulf

31.07.2020 16:48

@ObjectiveG, Zrozumiałem. Zacząłeś od stwierdzenia, że forma jest niewłaściwa. Gdy to zakwestionowałem, nieco podniosłeś stawkę, mówiąc o "wojnie" i "oprawcach". Zwracasz uwagę na nieskuteczność, a nawet przeciwskuteczność takich działań oraz nawołujesz do dialogu. I to właśnie kwestionuję.

To nie są różnice poglądów, które można "zagadać" wzorem brytyjskiego konserwatyzmu. To nie jest coś, co można zakończyć kompromisem. Tam, gdzie jedna ze stron, nie uznaje żadnych granic, żaden kompromis nie wchodzi w grę, bo jest zwyczajnym frajerstwem, prowokującym drugą stronę do eskalacji działań. Tu trzeba jasno nakreślić granicę i powiedzieć "Stop! Ani kroku dalej!". Zobaczyli w telewizorze, że USA syfiarze z Antify wraz z dzikusami z BLM rozpieprzają całe miasta, więc pomyśleli sobie – "Dlaczego nie my? Dlaczego nie tutaj?" – i próbują u nas zrobić demolkę. To nie jest coś z czym można dyskutować i pracować u podstaw. Tu trzeba za mordę i na dołek, a potem wyrok i odsiadka.

@solo1979

29.07.2020 16:31

@retopology, w dupie oprocz dildo mają szacunek do Polski i Polaków.