Szachowy mecz stulecia

Data: 02.10.2019 17:27

Autor: Thanos

youtube.com

Mirosław z kanału Pasja Informatyki przedstawia mecz stulecia (odcinek specjalny z okazji 250k subów). Co ciekawe, na temat tego legendarnego pojedynku powstał genialny film PIONEK (2014; ang. Pawn Sacrifice), w którym główną rolę gra Tobey Maguire. Dlaczego genialny? Bo pomimo tak "nudnej" tematyki naprawdę robi robotę. Reżyserka pierwsza klasa!

#szachy

@Bethesda_sucks

02.10.2019 19:11

@Thanos, Nie lubię gościa, marna podróbka agadmatora: https://www.youtube.com/watch?v=yhGTVAHI-30&list=PLDnx7w_xuguGhujgzwiXmesCphP2j7Wtt

Swego czasu ktoś na wykopie stwierdził, że marianczello > agadmator na co odpowiedziałem następująco: https://www.wykop.pl/wpis/39738541/#comment-139860787

Marianczello nieudolnie próbuje naśladować agadmatora, jego sposób komentowania jest usypiający, gościu nie ma odpowiedniej dykcji, a intonacja przypomina syntezator mowy, nie da się go słuchać. Jeśli chodzi natomiast o poczucie humoru to przegrywa z kretesem, raz że w przeciwieństwie do agadmatora jego żarty są żenujące, a dwa prymitywne. Włączam pierwszy lepszy filmik, a tam tekst:

"Zbieramy ich do kupy. Dobra, może to nie zabrzmiało dobrze z tą kupą, ale wiecie o co chodzi". WTF? Takie żałosne wstawki pasowałoby może do patostreamów, ale nie do kanału szachowego.

Last but not least gościu ma znacznie mniejsze pojęcie o szachach (zarówno samej grze jak i historii) o czym świadczy chociażby niższy ranking niż agadmator: https://ratings.fide.com/card.phtml?event=14531348

Poza tym Antonio Radić ma tytuł kandydata na mistrza FIDE.

Nie wiem czy ten Mario jest w ogóle sklasyfikowany w Fide, ale na chess.com jego ranking jest wręcz śmiesznie niski:

https://www.chess.com/member/marianczeiiodominoni

vs.

https://www.chess.com/member/agadmator

W blitzu o ponad 500 ELO punktów niższy od Agadmatora, a w bullet 400. Ten pseudokomentator nawet nie ma startu do Antonio.

@Thanos

02.10.2019 19:22

@Bethesda_sucks, o, dzieki za info: nie znałem tego Agadmatora. Obczaje jego kanał :) Marianczello kojarze, bo sie pary razy przewinął tu i ówdzie.