Nawet w tolerancyjnej Szwecji mają dość.

Data: 14.05.2019 09:13

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Unia Europejska nie powinna zmuszać państw członkowskich do przyjmowania imigrantów, gdyż taki przymus zagraża współpracy europejskiej, która ma na celu uniknięcie wojen poprzez korzyści z wymiany handlowej. O tym pisze dziś… szwedzka gazeta “Svenska Dagbladet”. To niespodzianka, bowiem Szwecja była do tej pory mocno tolerancyjna dla uchodźców.

#ue #szwecja

@stawo73

15.05.2019 11:56

@Starszyoborowy, Moim zdaniem jeden artykuł to za mało, by można mówić o zmianie stanowiska. To równie dobrze może być strategia „100 kroków do przodu, jeden do tyłu”, która poprzez sprawianie wrażenia wolności słowa i różnorodności poglądów jest dużo bardziej skuteczna niż cenzura totalna, która nie dopuszcza żadnych odchyłów od przyjętej linii. Przecież w „naszej” Wyborczej też raz na jakiś czas pojawiają się artykuły idące pod prąd obowiązującej linii (także w kwestii imigracji), dzięki czemu „dziennikarze” tej gazety zawsze mogą powiedzieć „no przecież my już 20 lat temu przestrzegaliśmy przed nadmierną imigracją”. Oczywiście nikt z nich nie dopowie, że przez te 20 lat pojawiło się kilka artykułów nieprzychylnych imigracji i kilkaset ją wychwalających. Współczesną propagandę robi się bowiem przede wszystkim przygniatającym natężeniem propagowanych poglądów (kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą) niż próbą całkowitego zamilczenia poglądów zwalczanych.

@lisq

14.05.2019 09:50

@Starszyoborowy, pozostaje miec nadzieje ze skoro przodowinicy tolerancji i otwartosci granic mowia coraz glosniejsze 'zdecydowane raczej nie #pdk' to inne panstwa pojda ich sladem.

Idylla bylyby masowe deportacje, ale nie ludze sie.

@Starszyoborowy

14.05.2019 09:55

@lisq, Nadzieja jest niestety matką …

Ale może kiedyś doczekamy się jakiś bardziej stanowczych środków.