@R20_swap

28.02.2020 23:52

@xeerxees, Tak, a my teraz będziemy niewolnikami UE do końca naszego życia to na pewno o ile nie dłużej

@gruby333

28.02.2020 20:58

Ukraina startowała z podobnego poziomu jak Polska ale nie przeprowadziła niezbędnych reform jakie zrobił w Polsce Balcerowicz. Wiek emerytalny na Ukrainie i w Mołdawii należy do najniższych w Europie chociaż te kraje są bardzo biedne. Szkoda, że obecnie Polska zaczyna cofać reformy, obniżono wiek emerytalny i masowo rozdawane są świadczenia socjalne na które nas nie stać. To przybliża naszą politykę gospodarczą do krajów takich jak Ukraina.

@stawo73

29.02.2020 06:59

@gruby333, Aha, czyli największym problemem Ukrainy nie jest oligarchizacja państwa tylko niski wiek emerytalny. Najlepiej więc podnieść wiek do 70 lat, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze na emeryturach, dzięki czemu oligarchowie będą sobie mogli kupić złote gwoździe do swoich galeonów. Trzeba być wyjątkowo naiwnym aby sądzić, ze na Ukrainie jakiekolwiek oszczędności zostałyby przeznaczone na cele wspólne jak na przykład budowa infrastruktury, a nie do kieszeni tamtejszych oligarchów. I chętnie też bym usłyszał jakie to niby Balcerowicz wprowadził reformy, dzięki którym się dzisiaj rozwijamy?

"Szkoda, że obecnie Polska zaczyna cofać reformy, obniżono wiek emerytalny i masowo rozdawane są świadczenia socjalne na które nas nie stać. To przybliża naszą politykę gospodarczą do krajów takich jak Ukraina"

Fajne były te „reformy” – stałe przykręcanie śruby zwykłym Polakom by można było sfinansować wciąż rozrastający się program WSI+ (mafie vatowskie i paliwowe). No zupełnie nie jak na Ukrainie.

I nie przesadzajmy z tym średniowieczem, bo 20 lat temu w Polsce było bardzo podobnie