Data: 03.10.2019 01:49

Autor: Cpp17

Przed każdymi wyborami powstają jakieś gównopartie, których jedynym celem jest podebranie elektoratu faworytom. Oczywiście gdy jakimś cudem takie twory przeskoczą próg, szybko są "wchłaniane" przez te większe.

Potraficie wymienić te partie? Palikoty, PJN, Nowoczesne… trochę tego było.

Potem uruchamiana jest cała maszyna propagandowa – kiedyś głównie telewizja (stąd TVPiS), teraz również Internet. Stare Wilki, Marynarze i inni agenci 50 gr za posta (nie mam listy pod ręką) biorą jakieś dane, "analizują" skwapliwie i wyciągają wnioski, że XXX to wina partii rządzącej. A tak na miesiąc przed wyborami to już w ogóle okazuje się, że Państwo polskie stoi nad przepaścią i zaraz wszystko runie jak w Grecji, tj. w ciągu dwóch lat (i tak od 30 lat się zawala już).

Przykłady manipulacyjnych nagłówków z pamięci:

"Tak źle jeszcze nie było! Spadek PKB o 1 punkt procentowy (oczywiście względem jakiegoś szczytu koniunkturalnego, którego nie było od kilkunastu lat)

"Hiperinflacja w sklepach! Polaków nie stać już nawet na pietruszkę (pomijanie tematu suszy i siły nabywczej)

"Kaczyński nie ma powodów do radości… oto najnowszy sondaż! (jakiś sondaż, który pokazuje, że w grupie wiekowej 5-8 lat największym zaufaniem cieszy się Korwin-Mikke).

Etc. Ludzie czytają nagłówki i myślą emocjami. Ogólnie, ta propaganda jest skuteczna, bo elektorat nie rozumie polityki. Nasze mózgi (zwłaszcza młode) lubią proste rozwiązania. W polityce niestety (w sprawach gospodarczych zwłaszcza) proste rozwiązania rzadko się sprawdzają.

Widzimy tylko wierzchołek góry lodowej. Ta "polityka" którą możemy obserwować, to tylko teatr. Może jakiś 1% ludzi wie mniej – więcej, co się naprawdę dzieje. Reszcie się tylko wydaje.

I wiem, że nie odkrywam tu żadnej Ameryki. To tylko taka luźna refleksja.

#wybory #pis #polityka #manipulacja #polska

@LadacznicoOdporny

03.10.2019 09:51

@Cpp17,

Heh, genezę PiS15 opisałeś xD Czy tam Kukiz15, jeden pies.

@Cpp17

03.10.2019 11:25

@LadacznicoOdporny, niezupełnie jeden pies, bo Ojciec Kaczyńskiego był żołnierzem Armii Krajowej i uczestnikiem powstania warszawskiego, a sam PiS sięga jeszcze czasów AWS. To wtedy wykrystalizowały się dwie frakcje – propolski PiS oraz sowiecka PO ("Unia Wolności"). Mówię "sowiecka" ze względu na zatrważającą liczbę starych komuchów i agentów w szeregach partii. Potem ssali pałkę wszystkim – szli do tych, którzy dawali większe pieniądze.

A więc można nie lubić PiS czy PO, ale Kukiz 15 to przy nich śmieszna przystawka.

@LadacznicoOdporny

03.10.2019 13:50

@Cpp17,

Miałem na myśli to, że Kukiz stał się takim przydupasem PiSu, że to w sumie jedno i to samo. A przynajmniej był gdy jeszcze miałem czas śledzić wiadomości. Może coś się zmieniło. Chodziło mi wyłącznie o genezę Kukiz15.

Tak czy inaczej dziękuję za lekcję historii ;)

@Ijon_Tichy

03.10.2019 06:56

@Cpp17, No dokładnie tak to wygląda, nic dodać, nic ująć. I do tego ten bezustannym, rozgorączkowany jazgot wszystkich stron politycznych, że "moja jest racja! Że właśnie moja racja jest mojsza niż twojsza!"….

@AgentSpecjalnejTroskiFox

03.10.2019 03:58

@Cpp17, powstają jako podstawieni wg mnie. Dla kradzieży głosów paru idiotów aby tylko odebrać ich tym co mieli jakieś szanse, również się je promuje na jakieś nie zawsze poważne poziomy.