Data: 19.04.2019 12:20

Autor: FiligranowyGucio

Nagroda Złotego Goebbelsa Fb

Robert Biedroń z Wiosny ma naprawdę wielkie szczęście, że jest Robertem Biedroniem z Wiosny. Do niego redakcja TVN postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń i w profesjonalny sposób rozbroić aferę. Wzruszona Kolenda-Zaleska zorganizowała długi wywiad w parku, który ukazał się w wieczornym wydaniu "Faktów" TVN.

"Do uderzenia nie doszło…. to było potrącenie" – mówi matka Biedronia. I po sprawie. TVN przekazał widzom dobitnie, że nie im oceniać, wątpić i zadawać pytania, a prezenterka zaznaczyła wymownie, że "historia wraca w samym środku kampanii". Pierwszy wielkanocny cud – TVN nie chce podejmować tematów mogących mieć wpływ na wynik wyborów. Później cud numer dwa – prezenterka stwierdza, że "warto posłuchać obojga bohaterów". Nagle wartości stacji TVN nie pozwalają na montowanie materiału ze skrajnie kąśliwym komentarzem reportera przeplatanym sekundowymi wypowiedziami zainteresowanych. Zamiast tego jadą z całą ekipą i czterema kamerami, by wspólnie usiąść na ławeczkę i spokojnie porozmawiać. Teraz wyobraźmy sobie wściekliznę, której doświadczyłby polityk z szeroko rozumianej "prawicy". Dynamiczne gonitwy z kamerą i reporterzy wykrzykujący pytania o bicie rodziców, zatrwożona Justyna Pochanke deklamująca o "demonach przeszłości", bezlitosne, polityczne walenie, codziennie, do samych wyborów, w każdym serwisie. Do tego rzesza ekspertów od walki o prawa kobiet.

Szybkość gaszenia pożaru tak niesamowita, że powinni przemalować wozy transmisyjne na czerwono.

#tvn #biedron #polska

@L3stko

19.04.2019 21:17

@FiligranowyGucio, u sąsiada moderacja zdjęła z głównej znalezisko w oparciu o komentarz artpopa, w którym sugeruje się, że matka chciała chronić Roberta… wsadzając go do więzienia 乁(ツ)

Przypominam że sprawa miała zostać warunkowo umorzona, a co na ten temat mówi KK?

Art. 66. KK

§ 1. Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy niekaranego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa.§ 2. Warunkowego umorzenia nie stosuje się do sprawcy przestępstwa zagrożonego karą przekraczającą 5 lat pozbawienia wolności.

Tak więc aby mogło dojść do warunkowego umorzenia, okoliczności popełnienia przestępstwa nie mogą budzić wątpliwości.

@solo1979

19.04.2019 13:41

@FiligranowyGucio, Kiedy prokuratura zajmie się w końcu tą stacyją? Chodzi mi o "wafelkowych" nazistów z głębi zadupczańskiego lasu, gdzie spacerowała "dziennikarka" TVN. A wiadomo, że do lasu na spacer zabiera się kamerę, taki must have. Ten pseudo reportaż uderzył bezpośrednio w interesy Polski.

@m__d

19.04.2019 12:27

@FiligranowyGucio, nie od dziś wiadomo, że dziennikarze to dziwki. Paradoksalnie są również zawodem z jednym z największych współczynników zaufania społecznego.