Spięcie ambasadorów USA i Chin. "Reprezentuje Pan kraj, który spowodował pandemię"

Data: 07.05.2020 08:31

Autor: Starszyoborowy

wsensie.pl

W ostatnich miesiącach stosunki pomiędzy USA a Chinami są wyjątkowo napięte i ciągle eskalują. Eksperci wskazują, że są najgorsze od dziesięcioleci. Widać to także na odcinku polskim. Ambasadorzy obydwu mocarstw wysuwają wobec swoich krajów wzajemne oskarżenia sprawie "pandemii" koronawirusa i reakcji na nią władz.

Spięcie zaczęło się po tym, jak Centrum Badań Ekonomicznych i Politycznych opublikowało na Twitterze fragment artykułu dotyczącego deportacji przez Stany Zjednoczone osób zarażonych COVID-19 do państw, które nie są gotowe na pandemię koronawirusa.

"To smutne, że liczba przypadków infekcji COVID-19 wzrosła w Stanach Zjednoczonych o ponad milion. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że USA nadal eksportują koronawirusa i narażają świat na niebezpieczeństwo. Jego wpływ na państwa z wrażliwymi systemami służby zdrowia jest katastrofalny"

– napisał ambasador Chin w Polsce Liu Guangyuan.

#chiny #usa #polityka

@hellboy

07.05.2020 23:20

@drdpr, byle tylko nie postanowili inaczej się pokłócić na naszym terenie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@drdpr

07.05.2020 09:01

@Starszyoborowy, W tej rozgrywce Chiny już poległy. O rozwleczenie wirusa po świecie oskarżają ich nie tylko Stany, ale i większość państw rozwiniętych.

@skurwodaktyl

07.05.2020 15:54

@drdpr, co najciekawsze, to nie są bezpodstawne oskarżenia. Chiny doskonale widzą, że zjebauy, mleko się wylało, smród poszedł. Już nawet spuszczenie ze smyczy swojego psiaka WHO nic nie da, skoro Stany pokazały tej organizacji faka, a Japonia będzie się przyglądać finansowaniu tego tworu.