@Nieprzyjazny_Ziemniak

27.08.2019 17:25

Deklaracje deklaracjami, ale doskonale widać, że duże korporacje obsrały zbroję przed tym, co nastąpi w ciągu kilkunastu następnych lat. Od kilku lat wzrasta niezadowolenie aktualnym systemem gospodarczym, a to tylko by przyspieszyło po tym, jak ruszy robotyzacja na masową skalę i wzrośnie bezrobocie wśród najgorzej wykształconych. Korporacje chcą jak najdłużej utrzymać swoją pozycję władzy i mogą nawet zdecydować się zrezygnować z części zysków.

@drewniany

27.08.2019 19:41

@Nieprzyjazny_Ziemniak, No to trza zapobiegać bezrobociu. Zachęcając ludzi do pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)

@arti

27.08.2019 20:01

@Nieprzyjazny_Ziemniak, "Od kilku lat wzrasta niezadowolenie aktualnym systemem gospodarczym" w kręgu Twojej rodziny ?

@Nieprzyjazny_Ziemniak

27.08.2019 20:47

@arti, nie, w Ameryce i nie tylko – incele, przegrywy, myślisz, że skąd się to wzięło? Młodzi mieli obiecane złote góry, mieli odnosić sukcesy, ciągle słyszą "najlepsze czasy do życia, możesz być kim chcesz" a jednocześnie "aa, grupa X i Y jest uciskana i ma mniejsze prawa". A taki biały, młody facet w okolicy 20-25 lat, w domu z rodzicami siedzi wkurwiony i zaczyna wymyślać, że to wina "lewaków", "marksizmu", "feminizmu", gdzie wróg jest jeden i do tego wspólny z lewicą – kapitaliści. I podobnie po drugiej stronie politycznej, mamy ekstremalnych lewarów żądnych literalnej rewolucji i kompletnego rozpierniczu aktualnego systemu bez pomysłu na to, co na nim zbudować.

Do tego dochodzą patologie w stylu spłacania studiów do 40 roku życia, czy z naszego podwórka, branie kredytu na 50 lat. Znowu z Ameryki – nie otrzymujesz dyplomu, bo masz dług w szkolnej stołówce xD

Jest mnóstwo patologii, wystarczy się tylko rozejrzeć.

Zachęcając ludzi do pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)

@drewniany no i jak chcesz to zrobić, jeśli pracy zwyczajnie nie będzie, bo przejmą ją roboty, które będą tańsze i bardziej wydajne?

@Macer

28.08.2019 07:31

@Nieprzyjazny_Ziemniak, w sumie to sie zgadzam, tylko nie "kapitalisci", a magnaci. Nie sposob nazwac srodowiska rzadzace bankami centralnymi kapitalistycznymi, skoro bank centralny to esencja centralnego sterowania gospodarka, czyli przeciwienstwa kapitalizmu. A co do problemu nieruchania, to akurat winny jest wlasnie feminizm i rewolucja seksualna, ktorych promowanie jest finansowane przez co niektorych bogaczy.

@Monte

28.08.2019 10:43

@Nieprzyjazny_Ziemniak, Co sądzisz o tym by Rotschildowie oddali większość swojego bogactwa lub by ona została znacjonalizowana?