Stuhr: Wyborcy PiS to potomkowie chłopów folwarcznych. Krzywonos: Przez 500+ nikt nie zbiera . . .

Data: 01.10.2019 17:33

Autor: ziemianin

niewygodne.info.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polityka #pis #wyborcy #polska

Dlaczego PiS zbliża się do poziomu 50 proc. poparcia? Między innymi dlatego, że "elity" które wspierają opozycję (i – co istotne – są z nią utożsamiane) żyją we własnej bańce lęków i urojeń, którymi dzielą się publicznie. Kategoryzują ludzi na "lud pisowski" i lepszą, mądrzejszą resztę społeczeństwa, przy okazji obrażając tych pierwszych. Efekt jest taki, że dla opozycji, która chce "łączyć, a nie dzielić", elity i celebryci są jak kula u nogi. Zamiast pomóc, ciągną ich notowania w dół.

Stuhr: Wyborcy PiS to potomkowie chłopów folwarcznych. Krzywonos: Przez 500+ nikt nie zbiera truskawek

– "Najgorsza rzecz jaka przytrafiła się opozycji to toksyczny związek z celebrytami i medialnymi radykałami, którzy zaczęli być jej twarzą" – trudno się z tą opinią Marcina Makowskiego z WP.pl nie zgodzić. Szczególnie, kiedy czyta się wywody Jerzego Stuhra na temat Polaków, którzy decydują się głosować na PiS. Według tego znanego aktora prowadzą oni "jakąś cyniczną, handlową grę z partiami, które kandydują. To jest: >> dajcie jeszcze trochę, to na Was zagłosujemy <<". Na końcu Stuhr potwierdza tezę Tomasza Lisa, że wyborcy PiS to tacy "potomkowie chłopów folwarcznych".

Równie błyskotliwą wypowiedzią zasłynęła ostatnio Henryka Krzywonos. Pytana o skutki programu 500 plus stwierdziła, że "ludzie porzucili pracę, nikt nie zbiera truskawek, nikt nie wychodzi do robienia prac polowych".

Elity i celebryci, gdy zbyt długo przebywają we własnym środowisku, we własnej bańce informacyjno-narracyjej, tracą zmysł właściwego postrzegania świata. Obrażanie ludzi tylko dlatego, że nie głosują tak jak oni, jest drogą donikąd. Tym bardziej, gdy jest się traktowanym jako "twarz opozycji". Zamiast wyjść do ludzi, wczuć się w ich problemy, a następnie zrozumieć dlaczego program prezentowany przez PiS przemawia znacznie bardziej, niż program PO, Lewicy czy PSL, celebryckie elity klepią pogardliwe banały o głupocie "ludu pisowskiego", jednocześnie podkreślając elitarność grona w którym oni obecnie się znajdują. Taka strategia, z punktu widzenia skuteczności polityki, nigdy nie da pozytywnych rezultatów. Szczególnie, gdy zestawi się ją z oficjalną narracją opozycji, która chce "łączyć, a nie dzielić".

Źródła informacji:

Jerzy Stuhr: Wyborcy PiS mszczą się za wielowiekowe ciemiężenie. To potomkowie chłopów folwarcznych wPolityce.pl

Henryka Krzywonos: Przez 500 plus nikt nie zbiera truskawek DoRzeczy.pl

@Macieko

02.10.2019 00:55

@ziemianin, ja sobie dzisiaj poszukałem i 20 na 28 krajów UE ma coś w stylu 500 plus. Nie tylko Niemcy z kindergeld na poziomie 200-300 euro. Dania z ich tylko coś 400 euro. Austria około 150 euro itd. Mniej zamozme kraje typu Portugalia też ma taki program. Tam wynosi coś 100 150 euro na miesiąc na dziecko. Podobnie do Polski jest w Estonii cis 80 euro na miesiąc. Czesi czy jacyś lotysze płacą około 30-50 eyr na dziecko itd. Nie ma jakąś Bułgaria czy inna Rumunia. Ja nie lubię tego programu ale przestanmy powtarzać bzdury, że przez to będzie w Polsce Wenezuela itd. Druga sprawa to całkowicie przyznaje rację pisiorom w sprawie pensji minimalnej. Może dosyć gospodarki opartej o składanie mioteł i budowaniu cepow. Trudno jak januszexy maja upaść bo trzeba pracownikowi zapłacić zamiast 700 tylko 800 EUR na miesiąc to trudno. Dalej sobie gramy na Januszy biznesu to niedlugo wiecej od nas jacyś Rumuni będą zarabiać a my dalej będziemy musieli gadać że ma być tanio. Pisiory to socjaliści ale dobrze kombinują.

@Macer

01.10.2019 20:23

@ziemianin,

Pytana o skutki programu 500 plus stwierdziła, że "ludzie porzucili pracę, nikt nie zbiera truskawek, nikt nie wychodzi do robienia prac polowych".

a to jest prawda i realny problem. 500+ powinno byc uzaleznione od pracy przynajmniej mezczyzny w rodzinie. i najlepiej tez dawane tylko parom malzenskim, a nie samotnym matkom.

@Macieko

02.10.2019 00:58

@Macer, nie. Goście od truskawek powinni zapłacić więcej za godzinę zbierania a nie marudzić, że ludzie chcą zarobić. Chyba, że się nie opłaca truskawki to trzeba może zająć się czymś bardziej subtelnym, winem? Kwiatami? Hodowla dziczyzny?

@Macer

02.10.2019 17:20

@Macieko, goscie od truskawek nie sa w stanie sprzedac ich na tyle drogo, zeby zaplacic wiecej.

@drdpr

01.10.2019 19:50

@ziemianin, Choć nie głosuję na PiS, to jednak wolę być potomkiem chłopa folwarcznego, niż zdradzieckieigo folksdojcza lub mordercy komunisty jak ich towarzysze z partii.

@drewniany

01.10.2019 17:37

@ziemianin, jeden rak drugiego warty, ochlokracja w formie