Polski uczeń w polskiej szkole ukarany za to, że nazwał Banderę bandytą

Data: 16.07.2019 12:42

Autor: kisiel

nczas.com

Polski uczeń jednej ze szkół został dotkliwie ukarany za to, że na przerwie zwrócił uwagę swojemu ukraińskiemu koledze, że Stepan Bandera w Polsce jest uważany za bandytę. Chłopak został oskarżony o nacjonalizm, a jego rodzicom grozi ograniczenie praw rodzicielskich. Piotr Liroy-Marzec interweniuje u ministra edukacji.

O sprawie polskiego ucznia poinformowała wczoraj Magdalena Majkowska z Instytutu Ordo Iuris. „Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu” – pisała.

„Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły” – dodała prawnik.

#newsy #newsyzkraju #polska #banderyzm

@Gruby

17.07.2019 23:27

@kisiel, Bandera to zbrodniarz morderca, co nie miał dla Polaków serca.

@reflex1

16.07.2019 21:19

@kisiel, @MemeNinja, @hellboy,

Z tym ze ten pozew nie ma nic wspólnego z banderyzmem. Koleś jest po prostu dzieciakiem gnębiącym innych. Ot taki młody Seba „patryjota”

Poniżej oświadczenie szkoły

Oświadczenie dotyczące artykułu pt. „Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę” opublikowanego na stronie www.kresy.pl w dniu 15.07.2019r.

Szkoła przekazała informację do Sądu Rejonowego II Wydział Rodzinny i Nieletnich w Toruniu z prośbą o zbadanie sytuacji rodzinnej i wychowawczej dziecka, ucznia klasy czwartej, z uwagi na występujące problemy w jego relacjach z rówieśnikami.

Chłopiec, uczeń klasy czwartej, wielokrotnie naruszał nietykalność innych dzieci, a także stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców.

Nie mamy potwierdzonych informacji, że chłopiec z Ukrainy w jakiejkolwiek sytuacji wypowiadał się na temat Stepana Bandery.

Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów, zgodnie z zapisami w programie wychowawczo – profilaktycznym, szkoła podjęła odpowiednie kroki, aby przeciwdziałać tym zachowaniom.

Ze względu na brak wyraźnej poprawy w zachowaniu chłopca szkoła zwróciła się z pismem do sądu z prośbą o zbadanie jego sytuacji rodzinnej i wychowawczej.

@UpadlySzczurr

16.07.2019 21:22

@reflex1, nic dziwnego, szkoda czasu wystarczy na źródło spojrzeć… zresztą nie ma opcji aby postawić komuś zarzut "nacjonalizmu" bo to nie jest karane.

@hellboy

16.07.2019 21:28

@reflex1, dlatego wyraziłem powątpiewanie, że ktoś za "zwrócenie uwagi" miałby dostać "zarzut nacjonalizmu". Już sam ten zarzut wydał się nieprawdopodobny, bo nie przypominam sobie, żeby nacjonalizm był penalizowany. Choć pewnie niejeden łowca wirusa upośledzenia odporności miewa o tym mokre sny…

@MemeNinja

16.07.2019 22:42

@reflex1, Dzięki, + dla pana.

@kisiel

17.07.2019 10:31

@reflex1 @MemeNinja @hellboy Rzetelnym byłoby jeszcze wrzucić oświadczenie "Ordo luris":

https://ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/stanowisko-szkoly-z-torunia-pomija-opinie-szkolnego-wychowawcy-chlopca

Poza tym myślicie, że Liroy byłby tak głupi, aby interweniować w sprawie fake newsa?

Wiadomo, że opinia szkoły będzie przeciwko Maćkowi, bo dyrektor nie może sobie pozwolić na skandal.

Tyle mam do dodania na chwilę obecną, jeżeli popełniłem błąd, to proszę o przyznanie odznaki "Fakenewsowicz Roku" @Thanos.

@hellboy

17.07.2019 11:21

@kisiel, dzięki za wrzucenie oświadczenia drugiej strony. To, że szkoła organizuje sobie dupochron mnie specjalnie nie dziwi. Dziwi mnie, że zamiast napisać jasno, że chodzi o zaczepki i przemoc fizyczną (co w szkołach się zdarza i pewnie postanowili pozbyć się kłopotu w ten niewybredny sposób, gdy wybuchł kolejny konflikt), wspomina się o zarzucie nacjonalizmu. Chciałbym, żeby któryś z dziennikarzy wypowiadających się w temacie przytoczył konkretny paragraf zakazujący nacjonalizmu, bo zdaje się, że sądy mają obowiązek działać w granicach prawa.

@reflex1

17.07.2019 11:35

@kisiel, Ale z tego oświadczenia wynika to co pisałem wcześniej. Że chodzi o całokształt zachowania tego ucznia, a nie o Banderę.

@hellboy

16.07.2019 18:10

@kisiel, oj coś mi się wydaje, że bardzo eufemistycznie została ta sytuacja "zwrócenia uwagi" opisana i stąd to wszczęcie postępowania.

@MemeNinja

16.07.2019 14:55

@kisiel, Spokojnie wygra.