Bodnar kolejny raz odleciał.

Data: 20.06.2019 13:38

Autor: Beowulf

wpolityce.pl

Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur, którego zadania realizuje Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Adam Bodnar, wyraził głębokie zaniepokojenie sposobem zatrzymania i traktowania przez policję Jakuba A. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin.

Trzeba było mu oddać swój garnitur, panie niedoRzeczniku.

#polityka #patologia #lewactworobactwo

@Orki

20.06.2019 22:57

@Beowulf, Nom akurat dobrze napisał i @Wolvi666 ma też rację- nie ważne kim jest zatrzymany, prawo, prawa i procedury powinny być takie same- bo mimo że sprawiedliwość jest ślepa- to właśnie mdzin. trzymanie się procedur i zasad stanowi że Wymiar Sprawiedliwości i Organa Urzędowe tym się właśnie odróżniają od zwyrodnienia, chaosu i zazwyczaj- "zła".

Nie wspominając o tym jaki to cios dla autorytetu i PR.

Kurwa poniżej krytyki- jak Dziki Zachód.

Mimo że ofc, sam bym chętnie osobiście mordercę za jaja do mostu przybił najpewniej- to prawo i Instytucje Państwowe "powinny trzymać poziom".

@Beowulf

21.06.2019 01:53

@Orki, Został zatrzymany zgodnie z prawem – 148 KK (zabójstwo) oznacza kajdanki zespolone przy zatrzymaniu (tak jest w ustawie). A Bodnar szczeka, bo ma okazję szczekać.

@Orki

21.06.2019 02:16

@Beowulf, No ale kurwa wyprowadzać więźnia jak na lincz? bez skarpet i wyraźnie skurwionego ku uciesze i zdowoleniu gawiedzi?!

Kurwa czy to jest średniowiecze albo Dziki Zachód żeby "Władza" musiała tłum zadowolić?

Sam wiesz że sam bym mu osobiście flaki wypruł, ale nie o to chodzi, do cholery, chodzi o Zasady i to co nas i System który stworzyliśmy i kulturę i prawo odróżnia od muslimskiej dziczy np.

@Beowulf

21.06.2019 02:24

@Orki, Tak go zwinęli to co mieli z nim robić? Ubrać, umyć i gałę jeszcze op…dolić? Przecież nie można mu było pozwolić aby ubierał się w domu, bo diabli wiedzą co odwali. Nie wiem czy na komisariacie mieli jakieś ciuchy dla niego. Jakby miał być lincz, to wystarczyło go na chwilę spuścić z oka – ludzie zrobiliby resztę. Ja bym gnoja do siodła przywiązał i na powrozie powlókł.

@Orki

21.06.2019 02:33

@Beowulf, Chłopie,.. kolegoi- byłeś kiedyś na dołku?

Jak jest taka akcja to by mu spokojn ie ogarnęłi, bo są przydziałowe sorty nawet dla aresztantów tymczasowych- rzecz do ogarnięcia w 5 minut na dowolnej komendzie. To pokazówa była dla gawiedzi i nie ma co jej tłumaczyć.

A tego skurwiela jak nie ma wątpliwości na bank to na najbliższym drzewie się powinno,..

Ale nie o to chodzi.

Prawo i Zasady powinny być Prawami i Zasadami. Tyle.

Dzięki temu funkcjonuje cywilizacja i to działa jako zabezpieczenie przed pomyłka "mądrości tłumu".

@Bethesda_sucks

20.06.2019 20:21

@Beowulf, Tego całego Bodnara powinni już dawno temu wyrzucić na zbity pysk.

@Wolvi666

20.06.2019 17:06

@Beowulf, Zobaczymy kiedy antyterroryści pomylą adres i wyciągną Ciebie w gatkach na komisariat i dopiero po przyjeździe prokuratora wyjdzie, że to pomyłka, a Twoja dupa robiąca tiptopki w kajdankach będzie już świecić we wszystkich dziennikach i youtubach.

Tak kurwa ciężko było narzucić na niego koc czy ten folie ratowniczą? I po chuja bezbronnego faceta skuli w nogach? Bo pozabija ich techniką zabójczego palucha. I do tego na terenie aresztu/komisariatu dalej kuśtyka z kajdankami na kostkach i może robić jedynie tip-topki, to nie są kajdanki amerykańskie, gdzie można robić normalne kroki.

Nie ważne kim jest podejrzany, czy niewinnym randomem czy stalinem, film i postępowanie policji to jest spektakl pokazujący, że państwo pisowskie nie jest tekturowe i służby działają. Widziałem wiele zatrzymań ze Stanów i nawet jak podejrzany jest zawlekany nago do radiowozu, to nie ma kajdanek na nogach, dają mu koc czy cokolwiek… a dodatkowo od razu po przyjeździe jest przebierany w pomarańczowy czy jaki tam mają kombinezon i w tym odzieniu jest przesłuchiwany, a nie w bieliźnie.

@kosmitolog

20.06.2019 17:41

@Wolvi666, Ale wiesz, że tak zatrzymuje się prawie wszystkich podejrzanych o zabójstwa i inne poważne przestępstwa? Zwłaszcza takich, którzy dodatkowo z dość dużym prawdopodobieństwem mogą okazać się agresywni lub niepoczytalni a nie tylko tego jednego jedynego? Dostaniesz glebę i takie wypasione kajdany nawet jak wbiją ci za zielsko a będziesz mocno fikał. Jeśli akurat nie mają ze sobą zespolonych to zrobią ci krzyżaka z dwóch par zwykłych kajdanów i elo. To nie żaden specjalny wymysł pisiorów na tę okazję a standardowa praktyka stosowana od dawien dawna.

@Wolvi666

20.06.2019 18:21

@kosmitolog, Zdajesz sobie sprawę, że moim problemem nie są te pierdolone kajdanki tylko fakt, że półnagi podejrzany był nagrywany i ośmieszony jak musi robić tip-topki w tych kajdankach. To jest problem nie kajdanki. Zobacz jak prowadzeni do cel są podejrzani w USA. Mają też inne kajdanki na 4 kończyny, takie które nie ośmieszają i zachowują godność podejrzanego, ale to inny problem. Rozumiesz jaki jest tutaj główny problem. To że służby upodliły podejrzanego upubliczniając to nagranie w takiej formie i nie dostarczając podejrzanemu odzieży zastępczej czy nakrycia. To jest barbarzyństwo. To odróżnia kraje cywilizowane od krajów tekturowych.

@reflex1

20.06.2019 18:39

@kosmitolog, Nie każdego. A już na pewno nie do każdego wysyła się wydzielony oddział szturmowy (czy jak to się teraz nazywa w PL).

Przecież ten koleś (według policji) był typowany już na początku, więc policja i prokuratura wiedziały jaki to typ człowieka. Ze raczej nie typ gangusa uzbrojonego po zęby.

I jak jeszcze mogę zrozumieć wysłanie policyjnych spejalsów, bo coś mogło mu odjebać, tak użyte środki przy zatrzymaniu moim zdaniem były niewspółmierne do sytuacji.

A już wyprowadzenie go prawie nago, przesłuchiwanie (również prawie nago) w nocy, bez obrońcy, wyciek zdjęcia z przesłuchania, to już raczej nie przystoi państwu demokratycznemu. To bardziej w stylu poprzedniego systemu.

I owszem, koleś to zwyrol i gdyby dopuścili mnie do niego, to pewnie bym nie wytrzymał i przynajmniej próbował go uszkodzić.

Ale tu mówimy o organach ponoć demokratycznego i praworządnego państwa.

Jak dla mnie to była czysta pokazówka.

@Beowulf

21.06.2019 01:50

@Wolvi666, Kajdanki zespolone zostały użyte, bo facet ma zarzuty z 148 KK (zabójstwo). W takim przypadku jest to obligatoryjne (ustawa o środkach przymusu bezpośredniego). Poza tym, w tej sytuacji nie było mowy o pomyłce – nie szli po torebkę zielska, tylko wiedzieli po kogo idą i co ten typ może zrobić. Przypominam – 30 ciosów nożem zadanych 11-latce. Jakby dźgnął któregoś z nich albo wyrwał się i przyładował łbem w mur, to kto by za to odpowiadał? Bodnar? Ty? a może ci, którzy nie założyli mu kajdanek na nogi?

Naprawdę wierzysz, że Bodnara obchodzi los tego gościa? No chyba sobie jaja robisz. Bodnar po prostu wykorzystuje okazję aby poszczekać na PiS. To jest jego jedyne zadanie, a resztę ma głęboko w d…

@Wolvi666

21.06.2019 08:44

@Beowulf, Ty swoje… nie rozumiesz nie interesuje mnie co zrobił podejrzany, podkreślam podejrzany. Ten człowiek nie został jeszcze skazany przez sąd. Został upodlony przez państwo i nikt za to nie beknie. Tak mamy chujowe kajdanki zespolone, ale problemem jest to, że nie dostał obrońcy i że został nagrany jak kuśtyka w tych kajdankach zespolonych w gaciach i zostało to upublicznione przez organy państwa. To jest problem. Mógłby być Hitlerem, Stalinem czy Mao, to z godnością powinien być traktowany, bo jest podejrzanym nie skazanym. Państwo ma reprezentować prawo wobec wszystkich obywateli równo, a nie wyrywkowo. Bo ta droga prowadzi do tego, że pierwszego dnia przestaną ją stosować wobec bandziorów, drugiego do opozycji, a na końcu wszystkich.

@arti

22.06.2019 12:48

@Beowulf, dokładnie, jedyne co mi sie tam nie podobalo to nawet nie to ze go w gciach wyprowadzali tylko ze nie zakryli mu glowy i publikowali film z zatrzymania ktory powinien byc wewnetrznym materialem policji , cala reszta byla sluszna i konieczna ludziom sie eydaje ze jak ktos nie wygląda jak gangster z getta to na pewno nie stanowi zagrozenia a to bywa bardzo zwodne. Zaś bodnar to pajac znany z kontrowersyjnych wypowiedzi nie od dziś.

@Macieko

22.06.2019 13:40

@Beowulf, dobrze piszesz. Może jeszcze według bodnara mieli przyjść z fryzjerem i makijarzystka żeby w telewizji dobrze wypadł. Ci wszyscy co piszą o +cywizilowanych+ krajach niech jadą np. Do Stanów i zaczną pyskowac do policjanta co w Polsce często się dzieje jakąś dyskusja to się zdziwia i kajdanki z łańcuchem na prawdę będą najmniejszym problemem jak będą zreć trawę.

@GNULinux

22.06.2019 14:16

@Macieko, To sobie jedź do stanów, ja do dzikusów nie będę jechał.Z resztą nie muszę bo ta ochydna polska zaprosiła żołnierzy obcego państwa do przebywania na naszym terenie

@Macieko

22.06.2019 14:31

@GNULinux, co tu jeszcze robisz w tym ochydnym kraju? Jedz do jakiejś szwecji czy hiszpanii tam jest sporo lewakow obrażonych na rzeczywistość będzie Ci dobrze. Nie ma przymusu mieszkać w Polsce.

@GNULinux

22.06.2019 14:48

@Macieko, Nie mam pieniędzy, polska pozbawiła mnie rzeczy które mógłbym sprzedać by wyjechać