Data: 17.10.2019 02:07

Autor: Nietzsche

… i okazuje się, że Korwin w swoim rusofilstwie może mieć rację.

"Niech Syria chroni Kurdów i bije się z Turcją o własną ziemię. My jesteśmy 7000 mil stąd" – Donald Trump

Czyli USA tak traktuje sojuszników? W tym przypadku Kurdów? Zostawili 200 tysięcy ludzi na pożarcie, którzy przyczynili się do zniszczenia ISIS, "bo są za daleko". Tak samo powiedzą w przypadku Rosja vs Polska? "Niech Niemcy pomogą Polsce, bo my jesteśmy za daleko"? Jednocześnie Trump wysłał 2000 żołnierzy najemnych do Arabii Saudyjskiej, z rozbrajającą szczerością twierdząc "bo oni za to zapłacili". Tymczasem to demonizowana Rosja broni Kurdów xD

Powinniśmy rozważyć zakupy, a jak nas wywalą z NATO, to pokazać środkowy palec. Przez standardy NATO nie możemy kupować sprzętu rosyjskiego i chińskiego, który jest wielokrotnie tańszy i jakością nie odbiega od amerykańskiego gówna.

#polska #turcja #rosja #usa #wojna #wojsko

@drdpr

17.10.2019 07:47

@Nietzsche, Za to sojusz z Rosją wygląda mniej więcej tak: najechanie państwa, które chcą sobie podporządkować, kradzieże, gwałty i mordy na ludności cywilnej, wymordowanie wszystkich opornych, powołanie na "sojuszniczych" terenach jednostek takich jak UB, opozycja mówiąca o zakończeniu "sojuszu" znika bez wieści z całą rodziną w katowniach. W naszej historii mieliśmy już kilka takich "sojuszy", nie polecam.

@Nietzsche

17.10.2019 08:08

@drdpr, tak, to poucz się trochę historii ;)

o ile nas najechali, ograbili – to wszystko prawda

o tyle Polacy mieli w 90% swój wkład w robieniu państwa totalitarnego w Polsce

UB, SB, PZPR – to wszystko polskie dzieła, Rosjanie nie mieszali się w politykę wewnętrzną państw satelickich, straszyli tylko interwencją w przypadku niepodporządkowania się

@Gra_Melodia

17.10.2019 08:14

@Nietzsche, Bzdura, a wiesz że komuchy po przejęciu władzy w latach 50, wsadzali byłych więźniów obozów pracy do ciupy za szpiegostwo. Gorszego skurwysyństwa świat nie zna!

@drdpr

17.10.2019 09:02

@Nietzsche, Poucz się trochę historii. Nie Polacy mieli wkład w tworzenie państwa totalitarnego, a polskojęzyczni żydzi, którzy zajmowali większość stanowisk decyzyjnych w komunistycznej bezpiece. Tu o jednym z takich panów https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski. Także stanowiska sędziowskie zajęte przez żydostwo wydawały wyroki śmierci na polskich patriotów. Rosjanie nie mieszali się w politykę wewnętrzną państw satelickich? Jak państwo nie wykonywało rozkazów Moskwy to marionetkowy rząd mógł szybko zniknąć. A wiesz dlaczego Legnica nazywana była małą Moskwą, stacjonowało tam pełno ruskiego wojska, ciekawe po co?

@false_nine

17.10.2019 02:35

@Nietzsche, nie doszukuj się tu w tym wszystkim wyższych wartości. Chodzi o interes. Armia USA nie ma komukolwiek pomagać czy ratować, tylko dbać o interesy Stanów Zjednoczonych Ameryki, bo do tego została powołana. I tyle. W tym przypadku nie należy kierować się emocjami. Zimna kalkulacja.

Jeśli chodzi o Rosja vs Polska to nie musi w ogóle dojść do takiej rywalizacji jeśli Polska będzie mądra. Natomiast gdyby doszło, to USA dokona wyboru najkorzystniejszego dla ich interesu, czyli poświęci Polskę (no bo, tak obiektywnie, wojna z Rosją NIGDY NIE MOŻE BYĆ KORZYSTNA, ani dla USA, ani dla nikogo innego, kto by chciał walczyć z mocarstwem atomowym).

Co do trzeciego argumentu, to uczestnictwo w NATO daje nam pewne argumenty w kontaktach w UE. Także ono mimo wszystko jest przydatne. NATO być może nie wsparło by Polski w razie wojny z Rosją, ale jednocześnie nie mogło by jej zostawić, bo wówczas wizerunek UE i NATO legł by w gruzach – krótko mówiąc, nie wiemy jak zachowałoby się NATO, ale Rosja także tego nie wie, i być może taki status jest najkorzystniejszy dla wszystkich.

To takie moje luźne przemyślenia :)

@Nietzsche

17.10.2019 02:42

@false_nine, ale nie musimy opuszczać NATO, po prostu robić zakupy tam, gdzie dają więcej, lepiej i taniej, jak Turcja, która nie na skrupułów by kupować rosyjskie systemy. W czasie zakupów F16, mieliśmy okazję kupić nie 40+ sztuk, ale kilkaset sztuk chińskich, na podobnym poziomie. Nie kupiliśmy, bo nie NATO.

Mogliśmy kupić szwedzkie, nie kupiliśmy, bo nie NATO xD

Chińczycy nie mają samolotu 5 generacji, ale 4 generacji jak F16, mają całkiem dobre :)

@false_nine

17.10.2019 02:51

@Nietzsche, gdybyśmy byli suwerennym krajem – zgadzam się w 100% z tobą. Ale niestety nie jesteśmy suwerennym krajem i tu jest pies pogrzebany. Moglibyśmy nie kupować broni od USA, ale konsekwencje takiej "niesforności" trudno teraz sobie wyobrazić, wiesz utrata "protektoratu" USA, sankcje, jechanka w mediach, nagonka żydów USA na nas, odcięcie od kredytów (zwłaszcza teraz miało by to katastrofalne skutki).

NATO to USA, a USA to NATO. USA ma bardzo dużo do powiedzenia w światowych finansach, nie wspominając o tym, że wielu polskich polityków odbywało nawet szkolenia w USA. Stany mogą naciskać inne kraje, aby te przyłączały się do sankcji, w przypadku Polski bardzo łatwo znaleźli by sojuszników, zapewne nastąpiła by izolacja PL na arenie międzynarodowej, odpływ kapitału i inwestycji…

Nie ma takiej możliwości, byłoby super, ale nawet sobie nie wyobrażam żebyśmy teraz mogli się wybić na swoje. Może za 40-50 lat.

@Immortal_Emperor

17.10.2019 02:30

@Nietzsche, Amerykanie zdradzili Kurdów, co niewątpliwie powinno być przestrogą dla innych narodów, które zawiązują z nimi sojusze. Krótko mówiąc zapewnienia USA są nic nie wartę.