Te wizy to jednak niezła ściema :(

Data: 13.11.2019 17:43

Autor: Thanos

mambiznes.pl

Mocno się zawiodłem, bo… one sa przyznawane tylko na max 90 dni. Czyli nie, że jedziesz na podbój Stanów, tylko po prostu mozesz wyjechać na 3 miesiace, ogarnac jakies kontakty, ale co wiecej? musisz wracać. blee… (może na staż to jakoś da rade, ale nic wiecej)

ponadto patrzcie na ten opis: mi to wyglada na inny rodzaj wiz po prostu a nie ruch "bezwizowy", pff… za takie coś, to ja serdecznie dziekuje. btw. podobno i tak USA mieli nam "zdjąć" te wizy, bo po prostu odrzucalność wniosków dla Polaków spadła poniżej tam 3% czy coś, wiec to żadna zasługa Rządu. no lipa straszna. dla mnie ruch bezwizowy to taki, że wsiadam w samolot i lece gdzie chce, na ile chce, a nie jakieś takie cyrki.

Przed wylotem do USA każdy, kto podróżuje w celach turystycznych, tranzytowych lub biznesowych musi zarejestrować się na stronie Programu Ruchu Bezwizowego. Ponadto należy pamiętać o dokonaniu wpłaty w wysokości 14 USD na wskazany w formularzu rachunek. Na akceptację wniosku należy oczekiwać do 24 godzin. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi można udać się do USA, natomiast w przypadku odmowy trzeba ubiegać się o tradycyjną wizę.

Jednak decydując się na ruch bezwizowy należy pamiętać, że po przybiciu na lotnisko lub do portu w USA odbędzie się standardowa procedura imigracyjna. Oznacza to, że urzędnik ma prawo odrzucić możliwość wejścia na terytorium USA (pomimo właściwego przeprowadzenia powyższej procedury). Do takiej sytuacji może dojść w przypadku braku biletu powrotnego, niewystarczającej sumy pieniędzy na koncie, pozwalającej na spokojny pobyt w USA czy też inne zachowania (także w mediach społecznościowych), które wskazywać by mogły na to, iż osoba przebywająca planuje zostać na stałe.

#wizy #usa #polska

@Dom_Perignon

13.11.2019 20:03

@Thanos, Na czym polega ESTA wszyscy wiedzą od dawna. Nikt tutaj Ameryki nie odkrył. Wizy nadal obowiązują( wszystkich za wyjątkiem Kanadyjczyków), tyle że teraz będzie teoretycznie łatwiej i taniej.

"zyli nie, że jedziesz na podbój Stanów, tylko po prostu mozesz wyjechać na 3 miesiace, ogarnac jakies kontakty, ale co wiecej? musisz wracać. "

Możesz tam być dłużej. Ale w takim przypadku musisz udać się do konsulatu (klasyczny proceder).

@vundo_

13.11.2019 19:40

@Thanos, przecież żeby pracować w USA (co determinuje możliwość zostania na stałe) trzeba mieć Green Card. Od początku każdy wiedział, że chodzi o wizę turystyczną. To nie jest UE i Schengen, że na dowód można dzisiaj pracować u Niemca, a za tydzień u Francuza.

@Thanos

13.11.2019 21:08

@vundo_, no to powinno to podkreślać, że chodzi o wizę turystyczną na 3 miechy, a nie "o wize". jeszcze mówili, że to także będzie "wiza biznesowa", ale na 3 miesiace? jaki biznes w tym czasie jestem w stanie ogarnac? hm..

@Severh

14.11.2019 17:03

@Thanos, ale od samego początku było mówione że to ma być 3 miechy, tylko do celów turystycznych a nie pracy, więc nie wiem w czym problem?

@Thanos

14.11.2019 18:30

@Severh, no to ja tego nie slyszałem widocznie, stąd mój zawód, eh. napaliłem się, że w końcu Polacy beda mogli wyjeżdzać za legalną pracą, hm.. co ja sobie myślałem.. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Severh

15.11.2019 17:31

@Thanos, bo tam chyba do pracy wiza i tak jest potrzebna (czy inne pozwolenie na prace)

@LadacznicoOdporny

13.11.2019 17:53

@Thanos,

Odkrycie :D

To że mieliśmy wymóg wiz, to niejako nasza własna zasługa jako narodu była. Bo za dużo śmieciowych wniosków nasi rodacy składali.

Tak jak piszesz, procent odrzuconych spadł, to teraz wizy na 90 dni są przyznawane z automatu. I nie ma w tym bezpośredniej zasługi rządu.

@Thanos

13.11.2019 18:27

@LadacznicoOdporny, no ja akurat nie sledziłem tematu na bieżąco, ale wszedzie trabili, że ma być zniesienie wiz, to sądziłem, że bedzie zniesienie, a nie takie wałki. czyli w sumie łatwiej sobie zwiedzić stany (max przez 3 miesiace, co dla wiekszosci osob bedzie wystrczające, ale nie ma mowy o zamieszkaniu tam, pracowaniu, zakładaniu start-upa, itd.). Dla mnie lipa motzno :(

@false_nine

13.11.2019 18:33

@Thanos

13.11.2019 21:09

PS. mrówki żyją? (。◕‿‿◕。)

@false_nine, tak średnio bym powiedział: nadal żyję (i mam sie dobrze), nikogo nie zjadły, chaty nie opanowały.. hm.. na razie wszystko pod kontrolą, scenariusza do horroru nie bedzie ( ͡º ͜ʖ͡º)