Data: 13.09.2020 11:05

Autor: satan696

W sumie nie wiem skad w polskiej prawicy przekonanie ze trzeba klasc nacisk na religie, gdzie temat religii wsrod prawicowej neoreakcji na zachodzie nie jest az tak eksponowany i daruja sobie wciskanie innym ze chrzescijanstwo jest najlepsza bronia na lewactwo.

Otoz moim wciskanie religii gdzie sie da nie jest rozwiazaniem problemu, jest smieszna proba maskowania problemow i poglebieniem ich oraz dania przewagi lewactwu. Polscy apologeci katoliccy dodatkowo tak bardzo zatracili w przekonaniu ze to jedyna sluszna droga ze relatywizuja oskarzenia wobec kleru i aktywnie odstraszaja innych od siebie a jedyne co ich ratuje ze sa nijako najglosniejsi, co nie oznacza ze maja racje. Dodatkowo jak na zachodnie neoreakcja juz dawno pogodzila sie z Nietzschem tak w polsce dalej jak w lesie ludzie mysla ze da sie trzymac starych schematow i sie wyteguje™. Mysle ze wciskanie ludzia ze KK ktory sam ze soba ma problem ma w jakis sposob rozwiazac ich problemy zakrawa o sabotaz neoreakcji i prawicy oraz powinno byc to bezwzglednie tepione.

#religia #metapolityka #polityka #przemysleniazdupy

@Macer

13.09.2020 20:37

@satan696, bo polacy nie wyobrazaja sobie nagle byc samodzielni intelektualnie po tylu latach niewoli, musza sobie kogos wybrac. a kosciol caly czas dba o to zeby nie stracic jednego ze swoich najlepszych pastwisk. zgadzam sie, ze polski nacjonalizm powinien zdystansowac sie od niego.

@satan696

13.09.2020 20:52

@Macer, Bezgraniczne ufanie kk i klerowi sprawia ze maja ludzi jak na tacy, nacjonalisci bezgranicznie bronia kler co tylko daje kolejne okazje do wykorzystywania przez nich do wewnetrznych gierek i zlego traktowania ludzi. Okazja czyni zlodzieja. No i moj najistnotniejszy punkt nie mozna pokladac wiary w sama wiare i instytucje w nia zwiazana ze beda gwarantem bezpieczenstwa narodu.

@Ijon_Tichy

13.09.2020 13:08

@satan696, Zdajemy sobie sprawę, iż walka z lewackim rakiem ludzkości toczy się na wielu frontach. Nie chodzi o robienie z religii panaceum na lewactwo, lecz o wskazanie, iż jest ona podłożem kulturowej tożsamości, która jest w ogromnej mierze wrogiem lewackiego raka ludzkości. Stąd biorą się współczesne metody działania antykultury neomarksistowskiej – walka z podwalinami tożsamości kulturowej człowieka, dekonstrukcja, rozwarstwienie społeczne, fragmentacja, skłócanie i rozbijanie kulturowe. Na takim właśnie froncie odbywa się główna walka w starciu cywilizacji. A kościół jest jedyną sensowną instytucją, która ma jakiekolwiek szanse skonsolidować masy społeczeństwa wokół spójnej idei, która będzie w stanie przeciwstawić się antykulturze, stanowiąc fundament wartości cywilizacji łacińskiej. i dorobku tej cywilizacji, w tym umiłowania rozumu, rozsądku, kategorii prawdy, dobra, zdrowia, dobrobytu i własności prywatnej.

@satan696

13.09.2020 14:35

@Ijon_Tichy, Przeciez w jednym zdaniu twierdzisz ze religia nie jest panaceum a potem mowisz ze kosciol jest jedyna instytucja ktora moze zgromadzic ludzi. O ile wczesny kosciol mial dobry wplyw tak obecny kosciol i historyczny nie sa instytucjami wartymi obrony w obecnej formie. Obecny kk w polsce bardziej przypomina kler przedrewolucyjny z francji niz wczesno chrzescijanski. Zdecydowanie nie jest ona w stanie zjednac ludzi poniewaz wiara i lud na kolejnych miejscach za swoim interesem i dzialaniem w mafijny sposob.

@Ijon_Tichy

13.09.2020 15:02

@satan696, Nie jest kościół jedynym narzędziem walki z rakiem ludzkości, ale jest jedynym, które ma moc konsolidacji ogromnych mas ludzkich w tej walce.

@satan696

13.09.2020 15:15

@Ijon_Tichy, Kiedys mial. Teraz to szykuje sie na powtorke sprzed rewolucji, trzymajac sie blisko hajsu i wladzy a wobec ludzi obnazajacych zgnilizne w kosciele traktuje mafijnymi praktykami. Jedyne co trzeba przyznac to katolizyzm w istotcie jest najbardziej europejskim odlamem bo gdyby czytac biblie doslownie to mozna bylo by trafic na sam judaizm. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Porzeczka

13.09.2020 11:26

@satan696, pewnie chodzi o robienie polityki na tożsamości Polaków, a nie sam Kościół.

@satan696

13.09.2020 11:33

@Porzeczka, Szczerze uwazam ze polski KK jako instytucja jest obecnie wrogi wobec Polakow poniewaz nie kieruje sie interesem Polakow tylko swoim interesem co widac w ich postawie wobec PiSu ktory jest bardziej klerykany niz katolicki, w postawach ksiezy wobec wiernych. Bledem jest wiazanie tez tozsamosci Polakow z KK poniewaz Polacy to cos wiecej niz katolicy i wiara katolicka. No i napewno to nie rozwiazuje kwestii lewicy, w zaden sposob.

@Porzeczka

13.09.2020 11:40

@satan696, chodzi raczej o to, że Polacy odziedziczyli tożsamość katolicką i spora cześć z nich jest w symboliczny sposób do niej przywiązana, inna, mniejsza część znajduje w niej nawet sposób na życie. No i Kościół w naturalny sposób ma prawo do zarządzania tą tożsamością, więc staje się narzędziem w rękach polityków, na czym obie strony korzystają. Tutaj nie jest aż tak ważne, co hierarchowie sobą reprezentują, chociaż na pewno przyspiesza to proces tracenia wpływów przez tę instytucję.

@satan696

13.09.2020 11:44

@Porzeczka, Co nie zmienia faktu ze mowienie ludzia ze wiara katolicka albo traktowanie wiary katolickiej jako lek na lewactwo jest czyms na wzor leczenia depresji bieganiem.

@Porzeczka

13.09.2020 11:57

@satan696, zależy co masz na myśli przez walkę z lewactwem, czy chodzi Ci tutaj o ochronę pewnych wartości, czy tylko starcie obozów. Wydaje mi się, że mimo wszystko rozgrywanie tej tożsamości patriotyczno-katolickiej było strzałem w dziesiątkę PiSu, bo po tych wielu latach rządów PO, które raczej tłumiły tę tożsamość, okazało się nagle, że ludzie naprawdę zachwycili się Żołnierzami Wyklętymi i można robić na tym narracje światopoglądową. Oczywiście efekt słabnie i w końcu dojdzie do liberalizacji większości społeczeństwa, ale którego polityka to obchodzi, ważne, żeby porządzić jeszcze trochę.

@Vanguard

13.09.2020 11:08

@satan696, nice try satan

@satan696

13.09.2020 11:11

@Vanguard, Polecam zapoznac sie z zachodnimi tworcami jak Keith Woods, Moldbug czy od biedy bardziej jak Settlers Lament(co defacto robia streamy w formie talmudycznego komentowania Moldbuga). Tam tematyka religii jest rzadziej poruszana i nie jest treaktowana jak super lek na wszystko. xD