Data: 22.09.2019 13:05

Autor: Thanos

poniedziałek dopiero jutro, ale juz teraz wrzucam #lurkerchangelog (dwa razy nie było, bo nie było progressu/zmian, wiec nie było "change"-loga ;P )

po pierwsze, dziekuje za wszystkie opinie na temat #v2. dużo pojawiło sie opinii negatywnych, dlatego postanowilem wprowadzic pewne zmiany. #Lurker jest pisany pod użytkowników, wiec musi sie im przynajmniej troche podobać (ja sam na nim sam siedzieć nie bede).

oto jakie glowne zmiany zajdą przed wydaniem bety:

– naprawa wszystkich zgloszonych bledow (a jest tego sporo ;D ),

– poprawa powiadomień: jak po staremu, ale bedzie je mozna oznaczac jako odczytane recznie (a nie jak w v1, że same sie oznaczają),

– przywrocenie mikrobloga: najwazniejsza zmiana. otóż ==>

snapy ida w odstawke, a wraca mikroblog. nie bedzie wymaganych tytułów, bedzie mozna wrzucac zdjecia/gify oraz wołać (jak do tej pory). ponieważ wartosciowe tresci nadal chcemy przesunac na glowna, a mikro zostawic tylko do szitpostingu (to nadal beda takie jakby "snapy", ale w formie postów; gdzie kazdy moze napisac #dziendobry czy pochwalić sie, co wlasnie robi, komentować mecz albo wrzucać luźne przemyslenia). WSZYSTKO co ma wartosc, powinno lecieć na główną (tam zostanie juz odpowiednio przefiltrowane): czyli jeśli owo luźne przemyślenie nabierze rozmiarów i zmieni sie w pełnoprawnego posta, nadaje sie na glowną, jak najbardziej. W związku z tym, pojawił sie pomysł, aby posty na mikro żyły tylko przez dany czas, np. 2 tygodnie (bo co napychać bazę jakimiś "tymczasowymi" rzeczami: tak jak miały to robić snapy). Tutaj wleci #pierdyliardcontent czy #shitposting. Wszystko natomiast, co ma wartość i nadaje się na glowną, niech tam trafia i zyje po wsze czasy :) chodzi o to, że na mikro jest wiele dobrych artów/zdjec/OC czy nawet memów, ktore nie powinny przepadać w czeluściach mikrobloga, ale lśnić na głównej (w formie artykułu/wpisu). to że nie mają np. linka do zewnetrznego serwisu, nie szkodzi: glowna oznacza wartosc. A mikro to po prostu mikroblog, mozna tam pisac o wszystkim i o niczym. Taki jest aktualnie zamysł. (Nie chodzi, że mikro to ma być ściek, ale po prostu bedzie to miejsce do pisania w klimacie "snapów". Piszę cos bieżącego, np. komentuje jakas aferke, wydarzenie sportowe, picie winka/whiskacza wieczorem i takie tam inne). GŁÓWNA z kolei to bedzie wlasnie coś, co ma zachęcać do spedzania tutaj czasu: wartosciowy content odpowiednio tagowany (jesli tagi beda nie takie, bo jakiegos zabraknie, np. #polityka, bedzie on cofany przez moda, a nie kasowany [modzi teraz nie beda nic edytowac, zeby nie było, że sie ludziom grzebie w postach]), dzieki czemu dodawanie niechcianych rzeczy (tagów) na czarną bedzie łatwe, proste i przyjemne. I to mysle bedzie glowny sposob przegladania lurkera; strimy beda uzyteczniejsze dopiero, jak sie zwiekszy volumen bazy, na razie mało tutaj tresci.

po drugie, od czasu wylaczenia moderacji z glownego obiegu (gdzie spuściła ona z tonu i nie kasuje roznych śliskich tematów, jak aferki etc.) wyglada, że zmiana jest na plus. mi przynajmniej tak sie wydaje. a wydaje dlatego, że spina z moderacją zawsze powoduje jeszcze wieksza afere, a im wieksza afera, tym wieksze dymy i problemy. nie chcemy zamiatać afer dotyczących Lurka pod dywan, tylko sie z nimi konfrontować. chodzi mi także o to, żeby dbać o dobrą reputację wśród społczeności, robić coś, czego nie musze wstydzić. w stylu: "lurker? tak, kojarze, to ten serwis ze zje**ną moderacją, sto razy gorszą niż wypok?". Bo potem jak ja sie wsrod znajomych pokaze? (rodzina mnie wydziedziczy ;D )

idę kodzić. miłego popołudnia ;)

@V3RS

23.09.2019 13:20

@Thanos, no nie powiem, zaczynam się trochę niecierpliwić. Ale to głównie przez cięgle jakieś zapewnienia "już zaraz premiera, do końca sierpnia, do 19 września, do świąt"…

Ja wiem, zrobić porządnie, nawet nie musisz odpisywać na mój komentarz, tak tylko musiałem to z siebie wydusić po kolejnym poniedziałku w którym sprawdzam changelog

@Thanos

23.09.2019 13:37

@V3RS, postep prac i tak jest błyskawiczny (kodzę na cały etap praktycznie). tego typu projekt wymaga znacznie dłuższego czasu. daty, które podaję sie ciagle przesuwają, dlatego zdecydowałem, ze teraz nie bede ich już podawać (chciałem ludzi zadowolić, ale no moja wina), pewnego dnia wejdziesz i bedzie v2 ;)

@BlaziuBlaz

23.09.2019 01:36

@Thanos, Super! Jeśli ktoś na dzień dobry wrzuci ciekawe zdjęcie, gif, dobry żart, meme, grafikę, muzyczkę i się przebije głosami to zostanie – dobrze rozumiem?

Nie zginę tutaj zupełnie:D

Mam też takie zapytanie: czy zmienimy emotki na lurkerowe oryginalne?

@Thanos

23.09.2019 08:05

@BlaziuBlaz, najlepsze wpisy z mirko beda archiwizowane. szkoda, aby gineły :)

@MartwyProsty

22.09.2019 21:42

@Thanos, "Mikro do szitpostingu, a główna do wartościowych" no niby tak, ale jednak nie do końca, bo co jeżeli ktoś zada pytanie (na pewno nie na główną), a odpowiedzi czy dyskusja pod takim wpisem będą wartościowe i szkoda byłoby je usunąć? Może warto by było jakiś mechanizm do archiwizowania takich przypadków? Wprawdzie nie mam pojęcia jakie miałyby być kryteria jego działania, ale według mnie by się przydał.

@Thanos

23.09.2019 08:04

@MartwyProsty, bez obaw. wpisy, które mają duze zainteresowanie (duzo plusów/komentów) mogą być archiwizowane. da sie zrobic :)

@Gra_Melodia

22.09.2019 15:57

@Thanos, Dobrze dobrze, pilnuj się xD

@LadacznicoOdporny

22.09.2019 15:13

@Thanos,

A czemu nie zostawić snapów + mikro?

@MartwyProsty

22.09.2019 21:45

@LadacznicoOdporny, W sumie mikro z wygasającymi wpisami i tak będzie działać jak snapy tylko tagowane.

@LadacznicoOdporny

23.09.2019 13:53

@MartwyProsty,

Ehhh, suabe toto jak dla mnie…

Po co pisać cokolwiek tylko po to by zostało zakopane? Ciężko zniechęcić bardziej do tworzenia quality contentu.

@MartwyProsty

23.09.2019 17:03

@LadacznicoOdporny, Właśnie ma to wymuszać rozdział na główną z treścią wysokiej jakości i mikro, ale według mnie nie zawsze to działa, bo jak należy potraktować sytuację, gdy ktoś zada pytanie, a inna osoba fachowo mu odpowie lub dyskusja pod spodem będzie wartościowa? Szkoda usuwać, ale przecież ludzie nie będą wrzucać wszystkiego na główną z zamysłem, że może stanie się wartościowe. Jeżeli już ma być rozdział na usuwalne i trwałe, to powinno się dodać mechanizm do przesuwania pierwszych do drugich. Mógłby to być osobny licznik przy wpisie lub po prostu próg wyznaczony plusami, po przekroczeniu którego coś zostaje uznane za wartościowe i nie znika z serwisu na zawsze.

@Wolvi666

22.09.2019 13:12

@Thanos, Belka wróci i wyskakujące okna?

@Ijon_Tichy

22.09.2019 13:09

@Thanos, Sanpy idą w odstawkę a wraca mikroblog – bardzo dobra decyzja. To pierwsza rzecz, która mi się nie spodobała. Ogólnie V2 wygląda super i ma potencjał.