Data: 25.04.2019 14:13

Autor: LadacznicoOdporny

#zydzi – pierwszy tag który zablokowałem.

Dlaczego? A bo już tym rzygałem.

Inna kwestia, to miałem przekonanie, że ludzie spamującymi pejsatymi newsami robią krecią robotę, bo jak ktoś wejdzie na takiego Lurka, to stwierdzi antysemityzm over 9999.

No i mnie refelksja naszła. Czy to na pewno źle, że ktoś tak pomyśli? Czy jest jakikolwiek powód dla którego nie miałbyśmy być nastawieni negatywnie do Izraela?

Bo w sumie za co lubić państwo, które nieustannie szkaluje Polaków, które w zamian za bohaterstwo niektórych z Polaków odpłaca się bezsensownymi roszczeniami i narracją inną niż "niemieckie obozy zagłady"?

Może faktycznie lepiej być im wrogim? W końcu mając takich "przyjaciół", to wrogów już nie potrzeba.

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej uzmysławiam sobie siłę propagandy. Bo ona z automatu narzuca obserwatorowi pewien fałszywy punkt widzenia:

Ktoś jest przeciwny działaniom Izraela = nie lubi Izraela = nie lubi żydowskiego państwa = nie lubi żydów = antysemita, judofob, prymitywny hejter. Myślę że dużo osób może to tak postrzegać.

A po drugiej stronie barykady też może mieć miejsce pewna mentalna tragedia. Jest ryzyko, że ktoś uzna wszystkich żydów za wrogów, tylko na podstawie takiej, a nie innej historii i aktualnej polityki.

Jedno słowo, skojarzenie napuszcza ludzi na siebie. Nie wiem kto to wymyślił, ale sam Goebbels nie zrobiłby tego lepiej.

Bo jak być wrogim względem państwa, czy nawet religii, a pozostać ok wobec obywateli i wyznawców?

A Wy co o tym myślicie?

@FiligranowyGucio

25.04.2019 19:12

@LadacznicoOdporny, to udoskonalili żydzi a zapoczątkował gebels,znajomy na jego cześć nazwał też psa ;) w niemczech lol

@mosiek

25.04.2019 14:43

@LadacznicoOdporny, Żydzi nie są nie lubiani tylko w Polsce. Za granicą też ludzie poznają się na Żydach. Są konkretne powody dlaczego się ich nie lubi, czasem nienawidzi. Trzeba tylko troszkę poczytać historię i poobcować z Żydami. O ile znają się na pięciu w górę w drabinie społecznej i na robieniu/trzymaniu kasy tak w reszcie działalności nie wiadomo tak naprawdę co robią. Ich wybiórczość jeżeli chodzi o to czym się zajmują jest bardzo ciekawa – niewielu ludzi tak potrafi. Można się tego od Żydów nauczyć i też piąć w górę robiąc dużą kasę. Niestety wykorzystują oni swoje pozycje do wspierania swojej nacji i tłamszenia innych. Poza tym traktują inne narody jako gorsze z samego założenia.