Data: 06.07.2019 23:45

Autor: Gra_Melodia

Ciekawy komentarz na temat podatku katastralnego znalazłem:

"Mieszkam w USA od 53 lat. U nas ten podatek się nazywa Real Estate Tax. Miałem nadzieję, że nigdy tego nie nałożą na was w Polsce. Od tego podatku nie ma ratunku, musisz zapłacić. Jeżeli będzie zaległóść nawet kilka centów, wcale nie powiadomią a dom zostanie wystawiony na sprzedaż. W każdym powiecie jest raz w roku licytacja na posiadłości zalegające na tym podatku. Jeżli się dowiesz, że coś tam zlegasz możesz spłacić przed licytacją, ale jak już będzie pod licytacją to jest za późno. Wystarczy się spóźnić o jeden dzień po terminie natychmiast jest nałożona kara,pewien procent za każdy dzień na twój dom (nie na ciebie) i tam zostanie aż będzie spłacony. Oczywiście jak ktoś to kupi od powiatu to oczywiście wyrzucą z domu siłą na ulicę. Ja się kiedyś zawsze chwaliłem przed amerykanami, że w Polsce nigdy nikt nie został wyrzucony z rodzinnego domu za podatek. Wierzcie mi, będą was wyrzucać z waszych własnych domów rodzinnych i to napewno. Szybko się znajdą spekulanci, specjalizujący się w wykupywaniu waszych domów. U nas tutaj to nie jest nic nowego, więc musimy tylko uważać by płacić. Ktokolwiek by nie mógł zapłacić musi dom stracić i nie ma litości. Dochody z tych podatków są używane na potrzeby lokalnych władz powiatowych, np. szkolnictwo itp. Każdy powiat ma Assesora, który ma za zadanie wyceniać raz w roku lub co dwa lata zależy od danego powiatu i stanu w którym się znajduje. Tak to wygląda u nas. Ja mieszkam teraz w Indiana, to trochę ten podatek jest niższy, ale sie w głowie się nie mieści ile ludzie muszą płacic w Chicago. Ten człowiek na tym filmiku, dobrze tłumaczy konsekwencje tego podatku. Nie musi to być tajny plan na wysiedlenie Polaków, to jest po prostu mażenie lokalnych "władców" na ich wymysły. Jeżeli tego jeszcze nie wprowadzono nie pozwólcie, a tych mających takie zamiary nie dopuszczajcie do władzy."

#polityka #opinie

@raptor

07.07.2019 05:20

@Gra_Melodia, tak się niszczy klasę średnią. Od wprowadzenia tego podatku zakończył się amerykański sen.

Rodzice przekazują dorobek życia głównie w postaci nieruchomości swoim dzieciom, dziadkowie wnukom itp. ten podatek sprawi że będą przekazywać dorobek życia w postaci gotówki której i tak będzie mniej gdyż wolna gotówka się zawsze rozejdzie a spadek taki będzie relanie niższy ze względu na inflację, tą oficjalna jak też ukrytą.

Wrócimy do czasów średniowiecza, będziemy niczym chlopi pańszczyźniani bez majątku, bez nieruchomości za to mający pracować i płacić daniny oraz podatki.

A politycy niech się dalej zastanawiają skąd ujemny przyrost naturalny oraz skąd #antynatalizm

@tensorflow

07.07.2019 00:23

@Gra_Melodia, z tego co słyszałem to tu w nowym jorku też nie jest za ciekawie, w ogóle chyba się nie opłaca kupować nieruchomości. Ceny zaczynające się od 800 tys (Queens) to kredyt razem z podatkiem nawet jeżeli chcesz kupić pod wynajem to wyjdziesz na zero.

@Gra_Melodia

07.07.2019 00:24

@tensorflow, to nawet jak 100k rocznie tam zarabiasz to cię nie stać! O rany :(