Data: 17.04.2019 09:13

Autor: Ijon_Tichy

Zainspirowany wpisem szanowanego przeze mnie kolegi @kosmitolog postanowiłem napisać krótkiego posta.

@kosmitolog, Wiem, że gadanie o spiskach, NWO itp. brzmi na pierwszy rzut oka niedorzecznie i rzeczywiście na zdrowy rozsądek trudno w takie rzeczy uwierzyć. Tym bardziej, ze na świecie jest wielu idiotów, którzy mnożą teorie zupełnie oderwane od rzeczywistości, jak płaskoziemcy, czy np. zwolennicy teorii, która głosi istnienie reptilianów xD

Ja jednak jestem sceptykiem, dlatego trudno mi zaakceptować też oficjalną narrację, która każe mi myśleć, że absolutnie i z całą pewnością nie istnieje nic takiego, jak tajne stowarzyszenia, a nawet jeżeli one istnieją, to są to tylko stowarzyszenia zrzeszające miłośników robienia niewinnych rzeczy w ścisłej tjemnicy i konspiracji…

Dlatego też ze zwyczajnie sceptycznej dociekliwości i ciekawości świata zgłębiłem temat i odkryłem całkiem ciekawe, zaskakujące rzeczy.

Na początek proponuję zapoznać się z panem Adamem Weishauptem.

https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/3913-iluminaci-okultystyczna-sitwa-o-globalnym-obliczu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt

Potem proszę zapoznać się z książkami takimi, jak na przykład:

"Ostoje i plagi masonerii, Wyd. Retro, Lublin 2013";

"Lichwa rak ludzkości. Wyd. Retro, Lublin 2009".

oraz wiele innych, moge podać źródła osobom zainteresowanym. Albo np. chociązby niektóre wykłady dr. Krajskiego.

Wtedy okaże się, że te "teorie spiskowe" nie są żadnymi teoriami, lecz po prostu mowa o PRAKTYCE SPISKOWEJ.

Pozdrawiam ludzi bezkrytycznie akceptujących oficjalny dyskurs i zachęcam do większej dozy sceptycyzmu, ukierunkowanego obustronnie.

#nwo #teoriespiskowe #spisek #polityka #historia #masoneria #iluminaci

@lisq

17.04.2019 12:20

@Ijon_Tichy,

Na początek proponuję zapoznać się z

nie

Potem proszę zapoznać się z książkami

nie XD

Wtedy okaże się, że

dużo filmów z żółtymi napisami i wiele rzeczy się wtedy okazuje.

sio z rakiem

@Ijon_Tichy

17.04.2019 13:27

@lisq, Jestem przeciwnikiem filmów z żółtymi napisami i teorii w stylu płaska ziemia.

Szanuję dobre źródła na poważne tematy i polecam zapoznać się z nimi.

@lisq

17.04.2019 13:34

@Ijon_Tichy,

i polecam zapoznać się z nimi.

ale powiedz mi po co? Może nie interesuje mnie tematyka i głęboko w poważaniu mam co pomogło Ci "zrozumieć"?

Rozumiem że nie pisałeś tego posta personalnie do mnie, ale jakoś jak czytam "polceam zapoznać się" i tutaj tytuł książki/ link do tuby, w kontekście jakichś spisków to coś mnie bierze i zwyczajnie po ludzku się triggeruję :P

Zwłaszcza jak temat idzie o Żydach, Masonach (xd) Iluminatach (XD) i innych wynalazkach nudzącego się społeczeństwa.

@Ijon_Tichy

17.04.2019 13:44

@lisq, Ja na przykład lubię poszerzać swoje zrpzimieniey, czym jest otaczający mnie świat. Stąd zainteresowanie biologią, kosmologią, fizyką w wydaniu popularnonaukowym.

Jestem też zainteresowany poszerzaniem wiedzy na temat procesów historycznych i otoczenia społeczno politycznego. Tą drogą dotarłem do wiedzy o masonerii, sektach takich jak chabat lubawicz, jezuici, itd, itp. to są fakty.

Poszerza to świadomość otaczającego świata i procesów społecznych i politycznych.

@Beowulf

17.04.2019 15:42

@lisq, Weishaupt to postać historyczna – fakt. Założył organizację Iluminatów bawarskich – fakt. Iluminaci wg obiektywnych kryteriów byli sektą – fakt. Iluminaci mieli kontakty z lożami masońskimi (nie zawsze współpracowali, czasem się zwalczali) – fakt. Organizacja została rozbita przez bawarskie służby specjalne – fakt. Powodem likwidacji było… No właśnie – dlaczego poważne służby poważnego państwa zajmowały się ściganiem bandy sekciarzy? Nie, nie z powodu czarów, magii i latania na miotle przy pełni księżyca.

Gdzie tu masz żółte napisy? Czyste fakty, żadne interpretacje. Wieshautp był zdrowo szurnięty, co w połączeniu z ogromnym urazem do jezuitów spowodowało, że zaczął zbierać wokół siebie różnych świrów. Sam babrał się w jakieś wschodnie mistycyzmy, sufizm, rytuały derwiszów itp. odpały. Gurdżijew też odstawiał takie jazdy, a do dzisiaj ma wyznawców – np. jaśnie oświecony Palikot, czy też "wielki artysta" Grotowski. Tutaj już można włączyć żółte napisy…

Może @Ijon_Tichy trochę niezręcznie to zaprezentował, ale Ty wsiadłeś na niego jakby co najmniej zaczął opowiadać o płaskiej ziemi. Jakby wywalić z historii Wieshautpa, to to samo należałoby zrobić z Grabianką, Towiańskim, Crowleyem i wieloma innymi, którzy swoje piętno na tej historii jednak odcisnęli. Dla przykładu jak chciałbyś np. rozmawiać o Hitlerze pomijając takie organizacje jak Thule czy Ahnenerbe, albo ludzi takich jak Rudolf von Sebbotendorf, Karl Maria Wiligut albo Otto Rahn? Z historii Kacapskiego Sojuza też usuniesz Gleba Bokija, Maksyma Gorkiego, Anatolija Łunczarskiego i Aleksandra Bogdanowa?