Data: 07.08.2019 01:57

Autor: Orki

Globalny super szybki satelitarny internet, do tego cipa do mózgu i będzie git.

AI może podbijać galaktykę i się rozprzestrzeniać bo już na pewno nie ludzie.

Elonie i Wy bogaci- dlaczego połozyliście lache na progres Homo Sapiens?

Bo tak Wam logika podpowiedziała?

https://www.geekweek.pl/news/2019-07-16/elon-musk-ujawni-interfejs-mozg-komputer-w-ciagu-najblizszych-24-godzin/

https://en.wikipedia.org/wiki/Starlink_(satellite_constellation)

Kurwa czarno to wszystko widzę i nie podoba mi się kierunek i jego cel w jakim te rozwiązania zmierzają i sa docelowo dedykowane.

Co ciekawe jeszcze nikt nie napisał książki fantastycznonaukowej gdzie populacja żywych będzie zarządzana przez wszczepy mikrokomputerów i komlików w mózg przez "internet" z orbity XD

Welcome in Cyberpunk XD

#cyberpunk2077 Wita

https://www.youtube.com/watch?v=LembwKDo1Dk

Może tak trzeba żeby był progres i krok na przód?

Ja bym wolał w organiczność, nieśmiertelność i superinteligencję, no ale, tak czy inaczej, zabawne czasy i to pewnie już nie długo xD

Chińczycy w sumie i Japońce już zaczynają klecić ulepszonych ludzi xD

http://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,chiny--na-swiat-przyszly-pierwsze-genetycznie-zmodyfikowane-dzieci--to-eksperymenty-na-ludziach,artykul,1729211.html

jest w sumie jakiś tam progres xD

#polityka#fantastyka #kosmos #nauka #spoleczenstwo #przyszlosc

@tensorflow

07.08.2019 03:46

@Orki, tak dorzucę do tematu ten film scifuna

https://youtu.be/LSPPQPryIAQ

Ogólnie jestem zdania że jeszcze za wcześnie na takie chipy, potrzeba dużo wiecej mocy obliczeniowej i mocniejszych urządzeń rejestrujących, aby w czasie rzeczywistym przechwycić impulsy w miliardach neuronowych połączeń. Ilość uzyskiwanych danych na sekundę mogla by być porównywalna z tymi jakie otrzymywane są w cernie, a potem potrzeba by dużo miesiecy na przeanalizowanie danych.

Fajnie że nad tym pracują, może już za 20 lat będzie możliwe stworzenie cyfrowego obrazu mózgu a następnie jego emulacja i końcu uzyskanie pierwszej samo świadomej cyfrowej instancji.

@Orki

07.08.2019 03:54

@tensorflow, Kolego, miałem takie same obiekcje pod względem potrzebnej mocy itp. Ale pomyśl czy na prawdę tyle trzeba?

Poza tym istotne są uproszczenia i na prawdę ważne rzeczy i uczenie maszynowe, samymi "skrótami" konwergencji algorytmów by się dało to ostro poobcinać.

Jeszcze z 10 lat temu pisali ze żeby osiągnąć pełne działanie roju i ławicy z uczeniem maszynowym dronów trzeba by w chuj szybkiego łacza i mega kompa, a tu pyk chłopaki napisali dobre algorytmy i uproszczenia dla nawet nie superkompa tylko prtogramu nadrzędnego- wzorzec- zachowanie pszczół i ich komunikacja.

i pyk jest. https://www.youtube.com/watch?v=TnXl-UqnTFQ Kurwa drój dronów dla każdej drużyny weekendowych żołnierzy w Polsce XD

Ja bym tam nie nie doceniał możliwości progresu i naturalnej ludzkiej umiejętności znajdowania drogi na skróty względem ustalonej teorii xD

@tensorflow

07.08.2019 05:47

@Orki, nie no 10 lat temu sztuczna inteligencja była znacznie bardziej zaawansowana, chodzi o to że i bardziej złożona jest sieć neruronowa tym dużo bardziej trudniejsza jest do kontrolowania, w dodatku w ludzkim mózgu oprócz samej wymiany impulsów elektrycznych zachodzą też procesy biochemiczne. W dodatku obecne sieci neuronowe mają bardzo ograniczony input (zwykle to jest jedna grafika naraz przy jednej porcji danych do nauczenia) i są w stanie tylko w tym zakresie utworzyc wzorzec z ktorego beda albo rozpoznawać podobne albo tworzyć. Dla porównania input w ludzkim mózgu jest nie porównywalny, wszystkie zmysły naraz plus np znajdowanie kontekstu zdarzeniowego i korelacji. Sam rozwój sieci neuronowych do uzyskania samo świadomości jest bardzo daleki, bo obecna droga jaką idziemy to nauka i odtwarzanie wzorca, żeby znaleźć to 'coś' bedzie trzeba przeanalizować cała pracę mózgu w detalach

@Monte

07.08.2019 02:12

@Orki, To się źle skończy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nasza prywatność nawet ta w myślach zginie na pewno

@Orki

07.08.2019 02:22

@Monte, Znając nawet tak dużą i małą część myśli człowieka, znasz go już lepiej niż żona, rodzice, rodzeństwo, możesz zrobic z nim co chcesz przy tych możliwościach, można kształtować "duszę", charaktery, predyspozycje, preferencje, wybory, nawyki i całe społeczeństwa i od podstaw człowieka budować? programować raczej- złoty sen i raj komunistów- nie, nowy człowiek, ale nowy od małego mózg i co za tym idzie człowiek wedle potrzeb, projektu, zapotrzebowania i życzenia- kwestia czyjego? Prawdziwie Nowy Człowiek- a raczej kpina i szyderstwo z niego.

Organiczne inteligentne zaprogramowane i kontrolowane mięso.

Przyszłość.

Oby ta ofiara była jej warta.

@Monte

07.08.2019 02:47

@Orki, inżynieria społeczna już trwa i z roku na rok propaganda się nadila, dodatkowo jak już wielkie korporacje walczyły o monopol przykładowo google wpychał na siłę różne apki i komunikatory by pozbyć się z ryku konkurencji (i dzięki Bogu im się to nie udało) wykupili yt, itd. jak już mają w rękach większość mediów, komunikatorów, stron to odkryli talię z cenzurą, cenzurują wszytko na prawo kto redpiluje ludzi przed tym wszystkim.

Ciekawe kiesy powstanie red watch takich "prawicowych" rewolucjonistów.

Generalnie przyszłość zależy od tego kogo wesprzemy zło (wielkie korporacje, cenzurę i cały ten shit) czy dobro (jak gab, alternatywy walczące o wolność słowa i generalnie dobro)

@Orki

07.08.2019 02:56

@Monte, Albo kpisz i szydzisz ze mnie, albo kpisz i szydzisz ale i tak w jednym się mylisz- nie mamy wpływu na to kogo i kto będzie wspierał i na kierunek rozwoju społeczeństwa i jego preferencje.

Obecna "szara masa" albo raczej większość ludzi jest bardziej kontrolowana i łatwiejsza do manipulacji niż plebs w starożytnym Rzymie.

To jest teraz.

Co będzie i jaki progres kontroli i manipulacji oraz kształtowania nastrojów i wyborów społeczeństwa i ludzi będzie dalej xD

Technika i sposoby oraz koncepcje się nie cofają, tylko ludzie pozostają bez zmian- tak samo podatni i coraz bardziej bezbronni.

Tewchnokracja i Orwell to cały chuj przy tym co w przyszłości będzie, moim zdaniem.