@nuubeczek

01.09.2020 00:00

@AngryCarrot, Ma trochę racji, ale jednocześnie nie jest na tyle mądry by zrozumieć polityke międzynarodową.

Polska nic nie zyska opowiadając się publicznie za stanami zjednoczonymi w ich konflikcie z chinami, można wspierać USA po cichu i sabotować działania chin nie mówiąc ani słowa. Tak samo na białorusi, Polska mega wciska się z butami w ich politykę tak samo jak robiliśmy to na Ukrainie, tylko nie robimy z tego publicznej szopki bo po co?

Zgrywanie głupka, którego nie obchodzi nic poza czubkiem własnego nosa to jest właśnie jedna z strategii prowadzenia polityki zagranicznej. Publicznie jest cacy, status quo, proszę bez agresji, a za zamkniętymi drzwiami wojna na pełnej kurwie.

Poza tym nie wiem po co rząd miałby robić z tego polityczną szopke na pożytek opozycji, która zaraz by nasrała do własnego gniazda i sprzeciwiała się działaniom międzynarodowym na przekór pisowi? Niech gość trochę pomyśli, czemu PIS miałby publicznie chwalić się tym co robi za kulisami? Jaki tego jest sens?

Polska należy do najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych struktur międzynarodowych, czy on naprawdę uważa że Polska może sobie prowadzić na własną rękę działania międzynarodowe? Wszystko jest ustalane z góry w pentagonie, zapewniam was że Polska nie wykona ruchu bez wiedzy zarządu NATO.

Ten Metzen to jest właśnie taki głupio-mądry, mówi z sensem nie biorąc pod uwagi tysiąca różnych rzeczy.

@PanDomestos

01.09.2020 16:08

@nuubeczek, Jemu uderzyła woda sodowa do głowy. To, że zna się na ekonomii, nie oznacza, że zna się na wszystkim. Poznałem wielu takich ludzi, którzy odnieśli jakiś tam sukces, są szefami czy kierownikami, to im się wydaje, że znają się na wszystkim.