@malcolm

10.09.2019 00:32

@Thanos, Polecam ! W TVN tego nie puszczą ;-)

@Anty_Anty

08.09.2019 22:46

@Thanos, Każda cywilizacja była budowana na potężnych autorytetach.

Nauka się rozgałęzia więc potrzeba coraz więcej specjalistów oraz autorytetów na daną dziedzinę.

Jakby to przełożyć na IT, dostajesz zlecenie na problem, dłubiesz 5 godzin , naprawiasz błąd a nie techniczna osoba nagle krzyczy że samo się rozwiązało 乁(ツ)

Ty jej tłumaczysz co zrobiłeś od a do z a zleceniodawca na wyjebce tylko powtarza tak, tak.

Ty myślisz no debil, ona myźli no w ch**a chce mnie zrobić?

Kto ma rację ty z swoim doświadczeniem i wiedzą czy osoba która wydumała że samo się naprawiło?

Z innej beczki, na katar/ zatoki polecam płukanie nosa wodą z miodem i ziołami, bardzo pomaga ale nie zawsze i mam taka osobę która olała autorytety efekt taki że czeka ją czyszczenie zatok a przy okazji ząb poszedł się rypać bo złe leczenie (zapewne pseudo dbanie od znachora) plus zatoka szczękowa zrobiły swoje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Efekt? Ząb stracony, kasa stracona, urlop stracony, zyskano zwiększone prawdopodobieństwo alzheimera na starość.

@Ijon_Tichy

08.09.2019 12:58

@Thanos, Materiał w dużej mierze przystaje do moich poglądów. Mówi o rzeczach, o których każdy rozgarnięty człowiek wie lub je przeczuwa, jednak dodatkowo autor w ciekawy sposób okrasza je ciekawą treścią, źródłami i bystrymi spostrzeżeniami. Przy okazji nie przynudza, a jego specyficzny głos warto znieść ze względu na wartość przekazywanego materiału.

Teza filmu głosi, iż demokracja jest iluzją, kłamstwem dla pospólstwa, a to z czym mamy do czynienia, to "odwrócony totalitaryzm", czyli taki, który buduje swą totalitarną władzę bez konieczności budowania obozów koncentracyjnych i jawnego terroru – przynajmniej do momentu, gdy opór społeczny pozostaje niegroźny dla elit. Natomiast elity – które za kulisami pociągają za najważniejsze sznurki – robią wiele, by odwracać od siebie uwagę, być ignorowanymi, pozostawać niewidocznymi dla zwykłych obywateli i/lub wydawać się niegroźną i niewinną… I o wiele więcej – polecam film, bo godzinnego materiału nie da się streścić w kilku zdaniach.

@MemeNinja

08.09.2019 22:57

@Ijon_Tichy, Niby źródła są legit, sławne i uznawane nazwiska, ale co z tego, to nie ma sensu. W dużym uproszczeniu, nie można bazować na tak starych badaniach, w tak dynamicznej dziedzinie, to jak na podstawie wiedzy z lat 80, próbować ogarnąć technologię dzisiaj. Jak socjologia i różne inne nauki społeczne nie są tak zmienne i zachowania oraz potrzeby ludzi nie są tak różne, tak polityka to pieprzone rodeo, z nabitym rewolwerem w dłoni. Pierw wspólnota stali i węgla kilku państw, a dziś polityczno-gospodarczy moloch, panujący na kontynencie. Swoją drogą łatwiej człowiek uwierzy w duchy, jeśli przekonasz go że są niewidzialne.

@UltraMarynek

08.09.2019 10:58

@Thanos, Zapewne jest tam sporo racji i faktów, ale przez głos lektora i jego manierę dykcji nie da się tego słuchać… ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Ijon_Tichy

08.09.2019 10:43

@Thanos, Bald TV zarąbisty koleś :) Śniadanie gotowe i zasiadam do Balda. Można niektóre jego filmiki krytykować, ale nie można mu odmówić świetnego researchu, logiki i tego, że obiera wyjątkowe tematy w wyjątkowo ciekawy sposób.

@Anty_Anty

08.09.2019 10:58

@Thanos @Ijon_Tichy, Kiedyś na niego trafiłem i od razu miałem skojarzenie z rosyjskim medium dlatego jego omijam.

Jego teorie nie są tylko teoriami bez pokrycia ale uderzają z pewne standardy.

Film o Krymie powstał po jego aneksji i jest swego rodzaju usprawiedliwieniem narracji rosyjskiej pod płaszczykiem teorii spiskowej (swoją drogą bardzo dobrze film zrobiony, widać że się przygotowali)

Taka z niego piąta kolumna, tak samo KGB korzystało z haseł dzieci kwiatów w latach 70 w USA.

@Thanos

08.09.2019 11:01

@Anty_Anty, zawsze, gdzie jest element polityki, to pojawia się podejrzenie propagandy (że ktoś za kimś stoi). w przypadku filmiku nt. Krymu tego nie potwierdzimy ani nie obalimy. Ja chyba nawet nie oglądałem, bo mnie to mało interesuje. Ale coś pamiętam, była tam bardzo odważna teza postawiona… W każdym razie, pytanie czy widziałeś inne jego filmy? :)

@Anty_Anty

08.09.2019 11:15

@Thanos, Cześć obejrzałem i nie spodobały mi się :P

Co do teorii spiskowych to wcześniej napisałem że trzeba dużego nakładu pracy aby ukryć intencje.

  1. Trzeba tworzyć prawdziwe teorie nie do pod ważenia.

  2. Teorie wymieszane

  3. Teorie fałszywe.

Dodatkowo społeczeństwo musi być już zobojętniałe na wiele czynników a później można wszystko wyśmiać bo społeczeństwo ni będzie potrafiło racjonalnie ocenić czy coś jest prawda czy nie, będzie opierało się na tłumie a tłumy jak to bywa są kierowane przez jednostki.

https://www.lurker.pl/p/KsbYpfPHv

@arti

08.09.2019 12:43

@Anty_Anty, @Thanos, w jednym z materiałów twierdził, że aluminium w szczepionkach jest odpoiedzialne za występowanie alergii i chorób autoimmunologicznych a to juz jest podejrzane bo ruchy antyszczepionkowe to rosyjska propaganda której celem jest stworzenie przeświadczenia o tzw. "zgniłym zachodzie" podobnie na uzytek polski stworzono teorię wielkiej lechii i ludzie ktorzy propagują jednp barfzo czesto głoszą tez to drugie. Tego jest oczywiście wiecej np. Teorie o UFO

zaginionych cywilizacjach oraz teorie, że życie polityczne to jednk wielkie oszustwo bezczelnych bogaczy, którzy się z "nas" śmieją i bezwględnie wykorzystują. Oczywiście kazdy wariat może głosić antyszczepionkowe teorie , czy mieć poglądy polityczne, ale kiedy jest to dobrze przygotowane to raczej sugeruje działanie intencjonalne bo jakość dużo kosztuje, a z czegiś trzeba żyć. Dokładnie na tej podstawie podejrzewałem ziembę o zwiazki z rosją, nie byłem więc bardzo zaskoczony gdy sie okazło , że jego giermek dr. Czerniak był w ZOMO. Był kiedyś ciekawy wykład o tych róznych niby niezależnych ruchach i dzialaczach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ciekawe bylo , że idąc po sznurkach zawsze dochodziło sie do dziwnych rosyjskich powiązań, a w polsce ruchy techętnie kręciły się wokół kukiz 15. Tym tez sie trochę różnią te teorie od klasycznych teorii spiskowych, że zastosowanie wniosków z nich płynących wywołało by gorsze skutki niz gdyby te teorie okazały się prawdą.

@Thanos

08.09.2019 12:59

ruchy antyszczepionkowe to rosyjska propaganda

@arti, hm.. ja jestem 200% antyszczepionkowcem (i nie tylko zresztą, ogolnie hejtuje big-pharme jak sie tylko da), a nie jestem rosyjskim sługusem (ani płaskoziemcem, ani ufo-wyznawcą, ani masonem, trollem, dzbanem btw. ;D ). Akurat tamten filmik o aluminium dał mi sporo do myślenia. Tutaj nie chodzi o to, żeby w coś wierzyć, ale poszukiwać. Badać temat na własną rekę, myśleć samodzielnie. A nie, że ktoś za kogoś ma myśleć.

Akurat Zięba to żaden autorytet. Jemu chodzi tylko o kasę i rozgłos. Typek za mocno odleciał.

Ja osobiście jestem zdania, że praktycznie wszystkie ruchy są z czasem infiltrowane i dzieje się tam chaos. Ponieważ już dawno sprytni myśliciele tego świata doszli do wniosku, że skoro jest internet i powszechny dostęp do informacji, którego ludziom nie można zabrać (bo nawet jeśli zajdą próby, to pojawi się alternatywa), w związku z czym jedyną skuteczną obecnie bronią jest dezinformacja. Jest teraz tyle różnych wątków aktualnych, że ciężko być na bieżąco i nie wiadomo, komu można wierzyć i ufać. Zwykły człowiek nie ma czasu na aż takie wnikliwe śledztwo, co jest prawdą, a co nie jest.

@dzin

08.09.2019 13:06

@Thanos,

Tutaj nie chodzi o to, żeby w coś wierzyć, ale poszukiwać. Badać temat na własną rekę, myśleć samodzielnie.

To jest chyba najważniejsze w tym wszystkim.

@Anty_Anty

08.09.2019 13:25

@Thanos, Pies mojego wujka dostał szczepionkę i nerki mu padły, był stary, schorowany no i shithappend.

nikt nie twierdzi że szczepionki działają w 100% lub są bezpieczne w 100% ale poniekąd są zbawieniem ludzkości, ludzie dalej do lekarzy na zabiegi pomimo tego że raz na jakiś czas ktoś umrze na stole operacyjnym.

To samo z marychą niby nie szkodzi ale jakiś procent ludzi jest podatnych i potrafi rozwinąć rozwinąć u nich schizofrenię .

Przy tego typu poszukiwaniach warto wyskoczyć na uniwerek medyczny czy biologii i pogadać jeszcze z niezmanierowanymi umysłami które wyłożą kawę na ławę bo dla nie wtajemniczonych łatwo o fałszywe wnioski.

Arszenik, olaboga jest w leku więc zabija albo sok z czeremchy (który sobie cenię) posiada (nasiona) cyjanowodów, już byłem światkiem jak babka wyskoczyła że naziści chcą nas zabić dlatego go zalecają. (ubaw i niedowierzanie z mojej strony)

W kwestii szczepień jeżeli nie ma się odpowiedniej wiedzy medycznej to za bardzo nie ma miejsca na samodzielne myślenie tylko poleganie na autorytetach(nie telewizyjnych) i obserwacji.

Przykładami mogę sypać jak z rękawa.

Wujek pracuje w szpitalu psychiatrycznym, wie jak pracować z pokręconymi osobami i jak reagować gdy mają szał, był też gość który naoglądał się youtuba i myślał że wie lepiej, te jego lepiej mało co nie kosztowało go życiem a żeby było śmieszniej nie przyjął do świadomości swoich błędów wiec drugi raz go trzeba było ratować, chyba skończyło się tym że dostał zakaz odwiedzin.

@arti

08.09.2019 14:11

@Thanos, tak jak napisałem wyżej, tym różnią się poglądy spontaniczne np Twoje od "zorganizowanych" , że Ciebie nie stać na tworzenie dobrych jakościowo materiałów, nie posiadasz przemyślanych strategie manipulacji, ludzi, którzy poprą cię w starciach publicznych, nie stać Cię na korzystanie z pomocy PRowców itd. dlatego nie opowiadasz o UFO czy turbosłowianach, po prostu czym innym kierujesz się w sowich przekonaniach niż wyznaczonym z centrali planem. Nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich tych zjawisk, ale obserwowałem trochę ziembę i choc z merytorycznego punktu widzenia gość cisnął takie farmazony, że uszy więdły to gdy przyszło mu rozmawiać z doktorami i profesorami medycyny to nimi pozamiatał i to nawet jeden raz nie odnosząc się do merytoryki, takie przygotowanie od prowadzenia dyskusji , żeby ja wygrać pomimo, że się nie ma racji wymaga długich ćwiczeń i porad wielu specjalistów, a to wszystko kosztuje. Dlatego BaldTV wydaje mi się podejrzany bo jego materiały są za dobre od razu widać, że on jest tam tylko głosem, a nad treścią pracuje sztab ludzi, którzy mają łeb na karku , przecież oni wszyscy muszą z czegoś żyć, a [przygotowanie jednego takiego filmu kosztuje na pewno sporo czasu.

W ruchach antyszczepionkowych ni echodzi o nic innego jak podważenie zaufania do oficjalnych instytucji państwowych i tzw szeroko rozumianego "zachodu" widzieliśmy to już za PRL "zgniły zachód", zrzuty stonki itd. I nie chodzi o to, że jestem wrogiem nieufności, wręcz ja popieram, ale te sprawy trochę śledziłem i do takich doszedłem wniosków, to nie znaczy , że mam dowód, że ktoś przyjmuje kasę od Putina,ale to są moje podejrzenia oparte o pewne prawidłowości , które tym ruchom towarzyszą, myślisz, że w ramach koncepcji wojny informacyjnej Rosji nie zależy na podważeniu zaufania do "zachodu" czyli w gruncie rzeczy do USA, co mogło by pomóc w politycznej izolacji państw , które staja się celem ?. Bez względu nawet na to czy nas trują czy nie. Co do samych szczepionek to wyobraź sobie co się stanie jak np, ludzie przestaną się szczepić przeciwko gruźlicy i powstanie spora populacja niezaszczepiona, dojdzie do wojny, która się przeciągnie, będzie brakować żywności , środków czystości – to idealne podłoże do wybuchu epidemii -a to tylko kolejny aspekt tego zjawiska.

@Thanos

08.09.2019 15:46

@Anty_Anty, no i właśnie. przyznam Ci sie szczerze, że ja nie polegam na autorytetach. nie uznaję autorytetów. jeśli ktoś gada z sensem, to daję mu co najwyzej szansę, ale nie że ma u mnie zielone światło.

wiem, że to brzmi troche ignorancko, bo w ten sposób cywilizacji ani postepu w czymkolwiek nie zbudujemy, ale dla mnie to jest prawidłowa droga: kwestionowanie prowadzi do rozwoju. nie chodzi, żeby negować rzeczywistość, ale żeby nie brać wszystkiego na wiarę. dla przykładu: ok, można czytać wyłącznie naukową literaturę, ale dla kontrastu warto się zastanowić, co jest po drugiej stronie. jaki punkt widzenia maja nie-naukowcy. Zapytasz, po co? Ano po to, żeby mieć otwarty umysł i szeroki horyzont poznawczy – ponieważ zgodzisz się chyba, że medycyna/nauka nie wie wszystkiego. Gdy spojrzysz w przeszłość, zdarzało się, że rzeczy oficjalnie uznane za prawdę, były kompletną głupotą (np. palenie czarownic), dopiero po długim czasie to wyszło. ten moment teraz, w którym żyjemy, nadal jest historią, zacofaniem, i za jakis czas beda sie z śmiać. Ludzie kiedyś wierzyli w bogów greckich, potem w socjalizm. Wszystko to jest fikcją. Mnie nie interesują autorytety, ale wyłącznie prawda. "Nie biorę autorytetu za prawdę, ale prawdę za autorytet" :)

@Thanos

08.09.2019 15:49

@arti, pierwszy akapit – zgadzam się w pełni. drugi akapit – także zgadzam się w pełni :)

nie twierdzę, że za Baldem nikt nie stoi, bo dzisiaj każdy za każdy stoi. nawet za ewą chodakowską stoi sztab ludzi. nic nowego. tutaj nie chodzi mi, kto za nim stoi, ale że ten team ma szczytną misję: chce zachęcić ludzi do myślenia, do poszukiwań. Bardzo szanuję ich pracę, nawet jeśli mają nieszlachetne cele.