polityka/krzysztofkaron

Data: 11.03.2019 18:23

Autor: kusanagi

youtu.be

No więc, chciałbym mieć hash pod którym mógłbym spamować jedynie zainteresowanych interesującymi cytatami i uwagami od Krzysztofa Karonia. Ponieważ jego wykłady są ciężkostrawne i zajmuje mu dużo czasu, zanim powie coś naprawdę nowego i wartościowego

Charakter wpisów: informacyjno-ciekawostkowy.

Przykłady wpisów: fragmenty jego wypowiedzi, głównie kilka minut w czasie których wypowiada kwestię którą uważam za interesującą.

1

Politycy (PiS, PO lub jakiejkolwiek partii) mogą podpisać coś podobnego, co podpisał Lech Kaczyński – czyli Traktat Lizboński oddający suwerenność Polski do EU.

Kolejnym potencjalnym krokiem byłoby oddanie armii narodowych do celu utworzenia armii europejskiej.

https://youtu.be/H1A4wJ5hQz0?t=1424

2

Karoń do prawicowych aspirujących dziennikarzy (kształcenie nowych dziennikarzy)

https://youtu.be/H1A4wJ5hQz0?t=1995

3

Karoń o neolitycznej kulturze sprzed 4.5k lat p.n.e., która rozwiązywała swoje (duże) problemy poprzez palenie wszystkiego co mieli i rozpoczynanie od nowa – oraz nawiązanie do współczesnych czasów – czy jest to rozwiązanie i czy można/trzeba tego uniknąć.

https://youtu.be/6DTV8Uwz47U?t=1654

@kosmitolog

11.03.2019 20:44

@kusanagi, Lubię człowieka, chociaż doskonale rozumiem dlaczego wciąż narzeka, że ma problem z wyjaśnieniem ludziom istoty prostych zagadnień. Po prostu nigdy nie postawił przy wejściu kubełka z amfetaminą. Wielka szkoda, że tak trzeźwy umysł obarczony jest tak kiepską zdolnością do żywego, a przynajmniej nieco mniej martwego przemawiania do ludzi :)

@piotre94

11.03.2019 19:23

@kusanagi, Po co komu hash z cytatami tego szarlatana co myśli, że pozjadał wszystkie rozumy, a sam ma podręcznikowe braki w tematach gdzie zgrywa eksperta? W jednym wydaniu Najwyższego Czasu! był artykuł Jakuba Wozinskiego, który zgrabnie podsumowywał dorobek tego "filozofa".

@Beowulf

11.03.2019 20:43

@piotre94, Trochę za surowo go oceniasz, a on wcale nie uważa się za filozofa. Jak możesz, to daj link do tego artykułu – chętnie poczytam co Woziński ma do powiedzenia. Karonia czasami ciężko się słucha, bo ucieka w dygresje, ale na ogół usprawiedliwione. To nie jest Bartyzel, który trzyma się konspektu wykładu.

@Ijon_Tichy

11.03.2019 18:45

@kusanagi, Kupiłem jego książkę. Świetna książka, choć nie ze wszystkim się zgadzam.