@Macer

19.11.2019 20:22

@Alojz, a po co komu ten internet, takie detale juz nie zwiekszaja niczyjej produktywnosci, co najwyzej mogą byc uzywane do zaspokajania uzaleznienia.

@R20_New

19.11.2019 16:57

@Alojz, Tak, ale p1 patrz na to, że większość LTE to w Polsce, to ulepszone 3G, niektórzy mówią na to wręcz 3G+, do tego często przeciążone, więc w szczytowych godzinach masa ludzi przełącza się na 3G XD.p2 mamy chyba 3 albo cztery częstotliwości LTE, ale tylko jedna może być realnym LTE(nie pamiętam prędkości), gdyż posiada odpowiednią szerokość pasma, ale nawet ta jest częstoprzeciążona, więc i tak na jedno wychodzi. p3 Polin jest dominatorem sieci komórkowych e eroburdelu, ale też na ostatnim miejscu jeśli chodzi o szybki internet światłowodowy, czy nawet przewodowy.

@bananaplugs

19.11.2019 23:14

@R20_New, Czo? Większej bajki jeszcze nie widziałem. Skąd niby masz statsy że BTSy mamy przeciążone? Jakie ma znaczenie dostępność światłowodu względem innych krajów jeśli nie podajemy ich prędkości/wykorzystania? Dla przykładu, w Hiszpanii można znaleźć operatorów którzy oferują 20/2Mbps via światłowód, za 30Eur! Może pogadamy też o cenach vs prędkościach?

Sorry, ale Polska jest w absolutnie ścisłej czołówce jeśli chodzi o te rzeczy, w Europie przed nami jest tylko Norwegia i Estonia. Miejsca gdzie nie dochodzi VDSL są już w zdecydowanej mniejszości, zasięg LTE łączny wszystkich sieci jest powyżej poziomu 97%, a od 2 lat jest odpalone dofinansowanie EU do pociągnięcia światłorurki do obszarów z dala od miast (program działa dosłownie od Śląska po Mazury). O mieszkańcach nawet nie dużych, ale średnich miast już nawet nie wspominam, bo większość z nich może po prostu przebierać w ofertach, od LTE, po kablówkę (zarówno duzi oepratorzy typu UPC czy Vectra, jak i lokalni), przez światłowód (gdzie absolutny prym wiodą operatorzy lokalni). Sektory prywatny światłowodu się niesamowicie rozwija, i nie mówię tutaj o dużych graczach typu Orange. Do tego sytuacja jeszcze bardziej się polepszy na plus już za 2 lata z kilku powodów.

I żebym nie był gołosłowny – http://www.inter-plus.eu/index.php?page=internet-ftth. To jest Chełm. Nie wiem czy nadal, ale niegdyś najbiedniejsze miasto w Polsce, w jednym z najbiedniejszych rejonów Polski. Światłorurka obejmuje większość miasta. 40zł za 200Mbit. To jest w okolicach 10Eur!! W absolutnej dziurze! Proszę, znajdź mi ekwiwalent w Europie czegoś takiego.

@R20_New

19.11.2019 23:33

@bananaplugs, Do tego jeszcze dodam tylko, że mieszkam 5km od bts, a na srajfonie nie mam ani kropli zasięgu orange 2/3/4G( ͡º ͜ʖ͡º) Pójdę jeszcze niedługo spytać się operatora czemu callingwifi nie działa.(-‸ლ)

Co prawda w starym tel na tej samej karcie usim jest jedna krecha, ale podczas rozmowy tak przerywa, że to bez sensu.

Dobrze wiesz o przeciążonych polskich BTS' i masakrycznych limitach danych może o tym pomówmy(Plus chyba nawet karę dostał za kłamsta o nielimitowanym LTE).

Poczytaj w ogóle fora o LTE, to jest taka ruletka ogólnie….. A co do lejków, to właśnie to najbardziej mnie ostrasza w sieciach radiowych.

A tu jeszcze obrazek z wykopu jakich widziałem wiele(-‸ლ)

@12358

19.11.2019 16:50

@Alojz, dziwię się, że w tym kalifacie wytrzymujesz.

@12358

19.11.2019 16:49

@Alojz, Araby i tyle.

@Alojz

19.11.2019 17:05

@12358, siedze w bunkrze