Trump zmienił zdanie. Amerykańskie firmy znów mogą handlować z Huawei

Data: 01.07.2019 09:49

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #huawei #chiny #usa #sankcje #google #qualcomm #intel #android #smartfon #technologia #donaldtrump

Trump zmienił zdanie. Amerykańskie firmy znów mogą handlować z Huawei

Donald Trump zezwolił amerykańskim firmom na dalszą wymianę handlową z Huawei.

Po spotkaniu Donalda Trumpa z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem zorganizowanym w ramach szczytu G20, prezydent USA postanowił zaskoczyć większość obserwatorów i potwierdzić zniesienie zakazu wymiany handlowej amerykańskich firm z Huawei. „Wyraziłem zgodę na to, aby nasze przedsiębiorstwa w dalszym ciągu sprzedawały swoje produkty Huawei” – stwierdził Trump. Przy okazji dodał, że Amerykanie nie byli do końca zadowoleni z wprowadzonego ograniczenia. Co ważne efektem wspomnianej rozmowy obu przywódców jest nie tylko zniesienie nałożonego bana, lecz także brak nowych ceł. Koncernami, które musiały wstrzymać współpracę z Huawei były m.in. Qualcomm, Intel, Google czy Facebook

@Gruby

06.07.2019 14:58

@ziemianin, Huawei coraz lepsze sprzęta robi. Do tego jeszcze jest tani Xiaomi, dlatego Chiny wygrywają.

@drewniany

02.07.2019 21:57

@ziemianin, Myślę że, to była wymiana typu my wam to wy nam tamto. Chińczycy musieli coś odpalić USA, może ma to związek z Iranem albo Koreą Północną albo to jeszcze co innego?

@hellboy

01.07.2019 19:36

@ziemianin, trochę szkoda, mam nadzieję, że Huawei się nie da nabrać na te bajki i rozwinie swój system operacyjny kompatybilny z AOSP, ale bez udziału Google Play Services i reszty tego ścierwa spod znaku wielkiego G.

@Orki

02.07.2019 01:41

@hellboy, Hajc się musi zgadzać i jednym i drugim to na niekorzyść było.