Niemiecki lekarz: na co nam to codzienne zliczanie chorych? [DE]

Data: 19.05.2020 23:16

Autor: Enviador

focus.de

To tylko szerzenie strachu. Oddziały intensywnej terapii są puste. Koronawirus nie spowodował w Niemczech drastyczniejszych skutków niż coroczna grypa, za to cierpią pacjenci z innymi chorobami (zawały, udary, nowotwory), których leczenie zostało opóźnione lub całkiem odłożone.

#europa #niemcy #koronawirus

@drit

20.05.2020 07:21

@Enviador,

"To tylko szerzenie strachu." Nie tylko.

Zasadniczo ten spektakl dla pariasów, wykonano z powodu recesji której początkiem ostatni kwartał 2019. Ale nie takiej rocznej recesyjki a jebitnej na dekadę.

Kiedy przed wyborami pariasi zapytają tych którzy to sprokurowali usłyszą odpowiedź – konowirusowa recesja to wola nieba, to nie nasza wina, głosujcie na nas.

A tu zaraz zarobki niższe ale za to bezrobocie wyższe, rozpad Unii, w skrócie – idą zmiany.

@nme

20.05.2020 10:39

@drit, Dokładnie. Teraz wszystko będzie winą koronawirusa. O nadchodzącej recesji mówiło się od przynajmniej 4 lat (i mówię to, jako ktoś kto robi w branży finansowej). Zresztą widać jak napompowany gotówką jest rynek (masowe drukowanie trwa od ponad 10 lat). Kredyty są tak tanie, że bardziej opłaca się zainwestować w firmę, o której się bardzo mało wie, niż trzymać to na koncie. A jeśli wszyscy inwestują na oślep i nikt nie oszczędza, to w pewnym momencie się okazuje, że rynek podejmuje bardzo dużo błędnych decyzji, które na siebie się nakładają i dzieją się złe rzeczy (delikatnie mówiąc).

@AdrianWieczorek

20.05.2020 00:03

@Enviador, focus jaka zrodla, auuuuuuuuuu