Data: 03.09.2019 21:05

Autor: PanDomestos

Szukam ekspertów węgierskich.

Ktoś miał styczność z węgrami ? Z nimi lub z ich krajem ?

Bo mam pytanie, to nasi przyjaciele w końcu czy nie ? W polskich mediach można nasłuchać się pierdół, jacy to z nich przyjaciele polscy. Dodawane są też znaleziska z węgrami, że za II wojny nie zdecydowali się mordować polaków pod dyktandem niemców itd. Mogło być tak. Lecz jednak w dzisiejszych czasach nie widzę tej przyjaźni.

Byłem w Belgradzie i węgierska para zaczepiła mnie. Szukali hotelu. Słabo u nich z angielskim. W końcu pomogłem znaleźć im ten hotel. Powiedziałem im, że jestem z Polski. Węgierka mi odpowiedziała tylko ,,aha''. Nosz ku*wa.

Zeszłym roku jeździłem stopem po węgrzech, już nie mówiąc, że kijowo jeździ się stopem po tym kraju to wzięli mnie młodzi węgrzy na stopa. Jeszcze chcieli kasę na paliwo. Nawet nie wiedzieli, gdzie Polska jest na mapie….

Jak byłem w Sofiok to kupowałem piwo od jednego węgra. Znał tę słynne powiedzenie polak-więgier. Któregoś dnia byłem u niego, przez przypadek zdrapałem strupa sobie i krew mi poleciała, że było widać wyraźnie. Ten więgier nawet nic mi nie powiedział o tym, sam zauważyłem po chwili.

Mój znajomy jeździł stopem po Słowacji i zabrał go taksówkarz z węgierskiej mniejszości. Na początku nic nie powiedział, jak wysadził kolegę to dopiero wtedy upomniał się o kasę, mimo, że kolega jest polakiem i taksówkarz wiedział o tym. Słowacki taksówkarz także zawiózł stopem kolegę, ale kasy nic nie wziął i nie chciał.

Nie utożsamiam się z lewicowymi poglądami, ani prawicowymi. Pisze o swoich doświadczeniach związanych z podróżami moimi.

#podroze #wegry #europa #wakacje #pytanie #pytaniedoeksperta #polska

@Gruby

03.09.2019 22:29

@PanDomestos, Z Węgrem trzeba po angielsku, a to jest język dla nas obu obcy. Ze Słowakiem można sobie pokombinować i trochę po naszemu, trochu tvoja cesta – samo to zbliża ludzi i rozluźnia atmosferę przy krótkich znajomościach.

@PanDomestos

03.09.2019 22:47

@Gruby, Wielu węgrów nie mówi dobrym angielskim. Tam gorzej po angielsku dogadać się niż w Polsce, no lepiej to dogadasz się angielskim w Polsce, w krajach byłej Jugosławii.

@FiligranowyGucio

03.09.2019 22:27

@PanDomestos, Znam jednego i jest ok,tyle że tam nie mieszka…

@Kiszony

03.09.2019 21:20

@PanDomestos, Ja miałem kolegę Węgra w pracy w UK, zaprosił mnie kiedyś do domu i spędziłem tam 2 dni świetnie się bawiąc, jedząc jak król. Żona uśmiechnięta gotując w kuchni zaskakiwała, jadłem tam jak wieprz, co chwila pyszności. Wiele narodowości poznałem ale to oni swą gościnnością utkwili mi w pamięci, nigdzie takiej gościnności nie doświadczyłem, jego żona była naprawdę świrem w kuchni, z uśmiechem i humorem….. coś niesamowitego…..ehh ( ͡º ͜ʖ͡º)

@zakowskijan72

03.09.2019 21:11

[…] węgrami polaków niemców węgrzech węgrzy węgra […]

@PanDomestos, Kolego szanowny, nazwy narodowości w języku polskim piszemy wielką literą. Tak więc Polak, Węgier, Węgrzy, Niemcy. Nazwy krajów piszemy tak samo. Tak więc jeździłeś po Węgrzech.

#grammarnazi

Zaś co do meritum – to, że istnieje powiedzenie "Polak-Węgier dwa bratanki…" to nie znaczy, że każdy Węgier da się za Polaka powiesić i vice versa.

@Orion

03.09.2019 21:09

@dzin

03.09.2019 21:11

@Orion, też mi się wydaję, że jak ktoś mnie gdzieś podwozi, żeby zaoferować mu pieniądze?

@Orion

03.09.2019 21:15

@zakowskijan72

03.09.2019 21:17

@Orion, spokojnie, koledzy z celi Ci pomogą.

@PanDomestos

03.09.2019 21:25

@dzin, Autostop polega na tym, że jedziesz w tym samym kierunku, gdzie kierowca. On tak czy siak musi dojechać tam gdzie jedzie, więc jakie to ma znaczenie ? On nic nie traci na tym, że Cię podwozi. Co innego jak kojarzysz ze serwisów jak bla bla car czy coś i wszystko z góry jest ustalone. Poza tym, gdyby każdy autostopowicz miałby płacić każdemu kierowcy za stopa, to autostopowiczy nie byłoby. Nie byłoby tych wszystkich kanałów na youtubie, nie wiedziałbym, że rosjanie są gościnni, tylko myślałbym, że wyjazd do tego kraju na jaką kolwiek prowincję będzie niebezpieczny i lepiej zdala trzymać się od tego kraju. To samo tyczy innych takich kanałów na youtube.

@dzin

03.09.2019 21:27

@PanDomestos,

Mój znajomy jeździł stopem po Słowacji i zabrał go taksówkarz z węgierskiej mniejszości. Na początku nic nie powiedział, jak wysadził kolegę to dopiero wtedy upomniał się o kasę, mimo, że kolega jest polakiem i taksówkarz wiedział o tym

Stoi i zatrzymuje a jedzie taksówka. Ciekawa sytuacja czy za free to robi czy nie?