Data: 21.06.2019 05:39

Autor: Ijon_Tichy

Profesor Bogusław Wolniewicz. Osoba wybitna i powszechnie szanowana. Człowiek tyleż rozumu, co zdrowego rozsądku. Ateista, z przejawami agnostycyzmu. Zapraszam do przemyślenia kilku jego jakże trafnych spostrzeżeń.

Dwie kultury w jednym państwie to konflikt równie pewny, jak dwie rodziny w jednym mieszkaniu.

Idzie inwazja islamu na Europę. Jeżeli ci urzędnicy w Brukseli, są za głupi, by to zrozumieć, albo jeżeli co gorsza temu sprzyjają, to musimy pójść własną drogą i postawić swoje bariery.

Czy Europa zdoła się przeciwstawić inwazji islamu? To będzie zależało od tego, czy zdoła się zmobilizować jedyna siła do tego zdolna – święty Kościół powszechny.

Najlepszą miarą żywotności cywilizacji jest dbałość o transfer swojego normotypu, czyli ogółu wartości i norm obyczajowych, które dla danej cywilizacji są charakterystyczne.

Koran nie może równać się z Biblią, już nawet tylko jako dzieło literatury (…) – nie ma w nim tej potęgi słowa, jaka bije z niej.

Lewak tak nienawidzi chrześcijaństwa, że się przeciw niemu z diabłem sprzymierzy.

Życie człowieka zaczyna się z chwilą poczęcia: to nie jest artykuł wiary, to jest elementarny fakt biologiczny. (…) Aborcja jest zabójstwem, to pewne.

Nauka nie każdemu przydaje rozumu. Mądry staje się od niej mądrzejszy, głupi zaś jeszcze głupszy. Tej prawidłowości pedagogika nie bierze pod uwagę.

Z pozdrowieniami dla @kosmitolog ;)

#ateizm #agnostycyzm #chrzescijanstwo #katolicyzm #religia #filozofia #islam

@kosmitolog

21.06.2019 10:50

@Ijon_Tichy, Nie zgadzam się tylko z tym, że najlepszą siłą do przeciwstawiania się inwazji islamu będzie kościół. Niestety, fakty są takie, że jak przychodzi co do czego to na abdula najlepsze są jednak kule a nie modły do niewidzianych stworków. Udowadniają to zarówno masakry w kościołach jak i naloty na ISIS :)

@kosmitolog

21.06.2019 11:03

@Ijon_Tichy, Czego minusujesz? Jesteś zdania, że kościelne modły powstrzymają nacierającego abdula skuteczniej niż kulka w beret?

@dzin

21.06.2019 11:39

@kosmitolog, nie trzeba wojska. W razie wojny wystarczy się modlić.

@kosmitolog

21.06.2019 11:45

@dzin, Sam Wolniewicz krzyczał "ZATAPIAĆ!!!" i jest to chyba jego najbardziej znana i trafna wypowiedź na temat metod obrony przed inwazją abduli. Dziwnym trafem nie ma tego w Iljonowym zestawieniu cytatów. Pewnie zwyczajnie przeoczył przez roztargnienie, bo przecież to nie tak, że celowo ( ͡º ͜ʖ͡º)

@dzin

21.06.2019 11:47

@kosmitolog, zawsze trzeba starannie dobrać treść ( ͡º ͜ʖ͡º)

@kosmitolog

21.06.2019 11:50

@dzin, A co mi tam, dorzucę, żeby cały post był kompletny :D

https://www.youtube.com/watch?v=B2v8ifnnW_Y

@AgentSpecjalnejTroskiFox

21.06.2019 05:50

@Ijon_Tichy, ale ta inwazja jest umyślnie prowadzona przez tych skorumpowanych urzędasów.

Gliny już dawno by skasowały te statki którymi ich importują z wybrzeży afryki gdyby nie to że związali im ręce.

@Ijon_Tichy

21.06.2019 06:36

@AgentSpecjalnejTroskiFox, @Carmacks, Oczywiście to prawda. Co też prof. Wolniewicz grzecznie zasugerował :)

Powiem więcej, to jest zorganizowana akcja działająca w synergii z innymi czynnikami, co jest skrzetnie zaplanowane przez ludzi, którzy pociągają za sznurki, a których celem jest wyrugowanie ze świdomości społeczeństw wszystkiego, co wiąże się z cywilizacją łacińską.

Celem jest stworzenie "człowieka sowieckiego", czyli takiego, który bezmyślnie podąża za ideą marksizmu, bo nie umie bez niej funkcjonować. jednocześnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że coraz bardziej osacza go totalitaryzm, bo wmawia mu się, że to wszystko na serio i w imię wolności…

Marksizm ewoluował. Dostosował się do warunków i atakuje nie karabinami, eksterminacją i fizycznym terrorem, lecz "od drugiej strony" – od ludzkiego umysłu, świadomości. Stąd jego nowe i bardziej adekwatne nazwy, jakie my mu nadajemy: "neomarksizm", "marksizm kultorowy", oraz sformułowania, które dobrze demaskują sposoby działania nowej formy marksistowskiego "raka ludzkości" , takie jak: "teoria krytyczna" – ktorej dobitnym wyrazem jest obsesyjny atak na wszystko, co definiuje naszą kulturę.

I chodzi tutaj nie tylko o tak obsceniczny i wyrazisty atak na chrześcijaństwo [choć ono właśnie jest nieuświadomionym przez społeczeństwo filarem tożsamości nawet takich nieświadomych prześmiewców, jak niektórzy "kosmitolodzy" na tym portalu :) ]. Chodzi też o wiele innych działań lewicy (nowych marksistów) które mają na celu powolne tworzenie społeczeństwa sowieckiego.

Te nieszczęśnie bezmyślne istoty, które naprawdę wierzą w ten bełkot o prawie do aborcji, identyczności płci, "pięknie pornografii", "małżeństwach" homoseksualistów, konieczności ateizacji przestrzeni publicznej… itd. Żyję na świecie wystarczająco długo, by móc spokojnie stwierdzić, że są to ludzie o bardzo wąskich horyzontach, powierzchownie patrzący na rzeczywistość, stwarzający jednocześnie powierzchowne pozory elity intelektualnej, pod kórej powierzchnią kryje się pustka.

Stąd niezliczone memy internetowe obnażające intelektualną próżnię, która kryje się za wszelkimi przejawami marksizmu kulturowego: wojującym ateizmem (który właśnie w tym kontekście należy odróżnić od normalnego, rozsądnego ateizmu), feminizmem trzeciej fali, działaniami środowiska zatrutego LGBTQZ(boczeńcy) itp.

Edytuję i dodaję użytkownika @kosmitolog

@Carmacks

21.06.2019 07:20

@Ijon_Tichy, Niestety ale wygląda to tak jak mówisz. Ale teraz kolejne pytanie. Urzędnicy i głowy narodów z obecnej Unii wiemy, że sa skorumpowani. Teraz -Czym? A może to nie korupcja tylko chęć szczera?

@AgentSpecjalnejTroskiFox

21.06.2019 16:21

@Carmacks, mam teorię spiskową że to zwyczajna zemsta knesetu za WWII. Bo żaden rząd wtedy jakoś się nie kwapił tak bardzo ratować żydów. Raczej całę hurrdurr było z powodu ataku zbrojnego na żydów wyjebongo.

I co ciekawe założę się że nie wszystkim żydom pasuje to co wyczynia kneset, nie tylko na tym polu lecz ze atakuje wszystkie właściwie kraje bliskiego wschodu.

@Carmacks

21.06.2019 18:37

@AgentSpecjalnejTroskiFox, Nie używaj nazwy-Teoria spiskowa. Ta nazwa została stworzona by dyskredytować takie opinie jak Twoja. A skoro juz o żydach- poszukaj dlaczego tak żydzi trzymają sie tego, że ich zginęło 6 mil. Co jest oczywista bzdurą, ponieważ przed Drugą Wojną Swiatową było zarejestrowanych w całej Europie 4,300 tyś. osób żydowskiego pochodzenia.