@raptor

23.06.2019 01:19

@Beowulf, dlatego zawsze będę przeciwny aborcji. Nie dla zabijania nienarodzonych.

@Beowulf

23.06.2019 07:49

@raptor, To jest zbrodnia i to taka najgorszego gatunku.

@drewniany

22.06.2019 22:07

@Beowulf, Taki obraz współczesnej lewicy

@Beowulf

22.06.2019 22:10

@drewniany, Właśnie w tej chwili pisałem komentarz o kryteriach, które decydują o człowieczeństwie. O tym panu też tam wspomniałem. Telepatia czy co? ;)

@arti

22.06.2019 22:27

@drewniany, o widzę, że wkleiłeś hitlera antyfaszystę:) z organizacji "Children of rainbow"

@De_Damianu

22.06.2019 21:39

@Beowulf, Prosta lewacka polityka, nie potrzebne nam dziecko bo prawdopodobnie też bedzie niepełnosprawne i kasy z niego nie bedzie… trzeba zabić bo kraj za mały.

@Beowulf

22.06.2019 21:45

@De_Damianu, Oni nawet nie zrobili żadnych badań, po prostu zabić, bo matka jest niepełnosprawna. To samo robiono w III Rzeszy w ramach Akcji T4, a potem w Szwecji bodajże do lat 80-tych. W Szwecji masowo kastrowano i sterylizowano ludzi, uznanych za "element aspołeczny". Decyzję podejmowało tzw. społeczeństwo, czyli lokalny policjant, przedstawiciel władz miejskich i… pastor. To są stare postulaty tej wściekłej wywłoki, Margaret Sanger i tego zbira Bernarda Shawa.

@reflex1

22.06.2019 20:46

@Beowulf, Ale sędzinie chodziło o dobro matki, która mentalnie ma nadal 6-9 lat i poród dziecka w takim stanie mógłby jeszcze bardziej pogłębić jej i tak nienajlepszy stan psychiczny.

@Ijon_Tichy

22.06.2019 20:49

@Beowulf, Najwyraźniej doszło do nieporozumienia. @UpadlySzczurr napisał, że "taka jest moralność katolików, którzy sądzą, że cierpienie zbliża do Boga" – i ja na tą wypowiedź odpisałem, że nie zgadzam się z takim poglądem katolików, bo jest sprzeczny z Biblią.

@Beowulf

22.06.2019 21:10

@reflex1, Dobro matki? No to ciekawe rozumienie tego dobra ma sędzia. Zapewne matce się polepszy, gdy zabiją jej dziecko. Jak się lewusy wezmą za czyjeś dobro, to albo uciekać, albo szukać porządnego kija.

@Beowulf

22.06.2019 21:18

@Ijon_Tichy, Sprzeczny z Biblią? Ech, chyba znowu zaczynasz głosić zamiast normalnie rozmawiać. Cierpienie jest nieodłączną częścią naszego życia, czasem większe, czasem mniejsze, ale jest. Czy zbliża do Boga? Nie wiem, ale pod tym, co napisałeś bym się nie podpisał.

@Ijon_Tichy

22.06.2019 21:21

@Beowulf, No cóż. Nie zamierzam na siłę forsować swojego punktu widzenia. Nie chcę, aby brzmiało to jak erystyczny chwyt, ale naprawdę znam dobrze biblię i wiem, ze robiemnie z cierpienia narzedzia do grmadzenia sobie u Boga punktów jest wręcz dla Boga obraźliwe.

@reflex1

22.06.2019 21:26

@Beowulf, Owszem polepszy się, bo nie przeżyje traumy czegoś co nie jest w stanie pojąć, czyli porodu.

The woman would be unable to care for the child on her own and the judge was concerned about the risks posed by the woman's behavioural and psychological problems.

She said the woman may have to leave home if the baby was placed in the care of the woman's mother.

The child could also potentially be placed into foster care.

The judge said she believed the woman would suffer more distress if the baby was taken away, rather than if it was terminated.

@Beowulf

22.06.2019 21:30

@Ijon_Tichy, Chyba trochę koloryzujesz. Niczego takiego tu nie było, żadnego "gromadzenia punktów", epatowania swoim cierpieniem czy pokazowego żalenia się na swój los. @UpadlySzczurr wykorzystał okazję aby dowalić katolikom (nie obrażam się, bo gimboateizm raczej mnie bawi, a nie drażni), a Ty dałeś się wciągnąć. Jeszcze trochę, a zaczniecie budować narrację o biednej, upośledzonej dziewczynie, którą matka-fanatyczka zmusza do urodzenia dziecka. Chyba trochę za daleko to idzie.

@Beowulf

22.06.2019 21:34

@reflex1, Problem w tym, że dziecko też tego nie przeżyje. No chyba, że to nie jest problem… Jak trzeba uśpić pieska czy kotka, to świat się wali, ale jak jest okazja zabić dziecko, to zaraz znajdzie się "racjonalne" wytłumaczenie.

The judge said she believed…

She believed… No to nie mam więcej pytań.

@UpadlySzczurr

22.06.2019 21:39

@Beowulf, @Ijon_Tichy, Wołacie mnie non stop, mi chodziło o to

"The woman’s mother, reported to be a former midwife, registered her absolute opposition to the abortion citing the Catholic faith of herself and her daughter."

Jak matka, może twierdzić, że jej córka wierzy jak ona nie ma zdolności umysłowej?

@reflex1

22.06.2019 21:48

@Beowulf, Gdyby chodziło o zabicie dziecka, a właściwie noworodka to bym się oburzał bardziej niż o zabicie pieska/kotka.

Ale tu nie mówimy jeszcze o dziecku, a jedynie o 22 tygodniowym płodzie. A to spora różnica.

@Beowulf

22.06.2019 21:50

@UpadlySzczurr, Nie ma zdolności umysłowej? To znaczy warzywo jest, czy coś w ten deseń?

The woman is believed to have the mental capacity of a grade school-age child. She is reportedly Catholic, and her mother is Nigerian.

Może nie jest najbystrzejsza, drugim Einsteinem pewnie nie będzie, ale nie przesadzajmy. I tak pewnie jest bystrzejsza od przeciętnego lewaka z antify…

@Beowulf

22.06.2019 21:52

@reflex1, Ten "jedynie 22 tygodniowy płód" wygląda jak na zdjęciu poniżej. Zupełnie niepodobny do człowieka, prawda?

@UpadlySzczurr

22.06.2019 21:56

@Beowulf, To że ona wierzy, że tak jest nie znaczy, że jest to prawda, i ja wolałbym opierać się na opinii lekarza.

@Beowulf

22.06.2019 21:59

@UpadlySzczurr, Albo pomijasz istotne cytaty, albo je przeinaczasz.

The woman is believed…

to nie to samo co "The woman believes…". Trzymaj się faktów.

@reflex1

22.06.2019 22:01

@Beowulf, Oczywiście ze podobny. W końcu to płód człowieka. Z tym ze jeszcze człowiekiem nie jest.

Dlatego w prawie brytyjskim (i nie tylko) jest możliwość przeprowadzenia aborcji do 24 tygodnia w przypadku zagrożenia zdrowia (również psychicznego) matki. I do 12 na życzenie.

@Beowulf

22.06.2019 22:08

@reflex1, A od kiedy już jest człowiekiem? Jak się urodzi? A wcześniak, taki jak na zdjęciu? A urodzony przez cesarskie cięcie? A jeżdżący na wózku? Albo taki, co nie przebiegnie 100 m poniżej 15 sekund? Albo taki, co nie zrobi 20 pompek? A taki co nie napisze strony bez zrobienia błędu ortograficznego? Albo nie policzy prostej pochodnej lub całki?

Ostrożnie z tymi kryteriami, bo wyjdzie nam nadczłowiek: blondyn jak Hitler, postawny jak Goebbels, szczupły jak Goering i męski jak Rohm.

@reflex1

22.06.2019 22:29

@Beowulf, Od momentu urodzenia. Normalnego. Wcześniaki nie do końca są jeszcze wykształcone i bez dzisiejszej medycyny nie miałyby szans przeżycia. A nawet z ta możliwością są to jednostki nie do końca wykształcone i mają od groma problemów zdrowotnych.

I jeżeli rodzice się na to zdecydują, to ich sprawa że się poświęcają. Ale w tym przypadku mówimy o dziewczynie z mentalnością dziecka.

Wyobrażasz sobie poród 9 latki? Czy już pro-life tak Ci zryło myślenie, ze każda ma rodzić?

@Beowulf

22.06.2019 22:42

@reflex1, Mi zryło mózg? To ja chcę zabić dziecko, bo matka jest niepełnosprawna? I co to jest "normalne urodzenie"? Ile dzieci rodzi się przez cesarskie cięcie, bo np. takie są wskazania? Takim wskazaniem jest np. wada wzroku matki. I co w takim przypadku? Urodzenie jest "nienormalne" i matka ma stracić wzrok? Czy może lepiej zabić dziecko, bo zagraża zdrowiu matki? Wcześniaka wyjąć z inkubatora, bo może mieć potem problemy? Chcesz zobaczyć zryty mózg?

Największym przejawem litości, jaki duża rodzina może okazać jednemu ze swoich niemowlęcych członków, to zabić go.

Najpoważniejszym złem naszych czasów jest zachęcanie do sprowadzania na ten świat dużych rodzin. Najbardziej niemoralną praktyką dzisiaj jest mnożenie zbyt wielu dzieci…

Eugenika bez kontroli urodzin wydaje się nam domem zbudowanym na piasku. Jest on zdany na łaskę rosnącego strumienia niesprawnych

Największym problemem dzisiaj jest to, jak ograniczyć nadmierną płodność i zniechęcić do niej niedorozwiniętych umysłowo i fizycznie

Zezwolenie na małżeństwo samo w sobie powinno dać mężowi i żonie tylko prawo do wspólnego domu, a nie prawo do rodzicielstwa

Żadna kobieta nie powinna mieć przysługującego prawa do urodzenia dziecka i żaden mężczyzna nie powinien mieć prawa do tego, by zostać ojcem, bez pozwolenia na rodzicielstwo

Pozwolenia na rodzicielstwo po złożeniu wniosku powinny wydawać władze miast, hrabstw czy stanów parom małżeńskim, pod warunkiem, że są w stanie finansowo utrzymać spodziewane dziecko, posiadają kwalifikacje potrzebne dla właściwego wychowania dziecka, nie posiadają chorób przenoszonych drogą płciową oraz – po stronie kobiety – nie ma wskazań medycznych, że macierzyństwo prawdopodobnie doprowadzi do śmierci czy trwałego naruszenia zdrowia

Zastosować należy surową i sztywną politykę sterylizacji i segregacji wobec tej klasy ludności, której potomstwo jest skażone, albo której dziedziczenie jest tego typu, że cechy niedopuszczalne mogą być przenoszone na potomstwo

Zorganizowana dobroczynność jest sama w sobie symptomem złośliwej choroby społecznej.

Moje własne stanowisko jest takie, że nauka katolicka jest nielogiczna, niezgodna z nauką i zdecydowanie sprzeczna z opieką społeczną i poprawą rasy

Wszystkie cytaty z Margaret Sanger, założycielki American Birth Control League, znanej dzisiaj pod nazwą Planned Parenthood.

@reflex1

23.06.2019 00:34

@Beowulf, No zryło. Skoro chcesz zmuszać osobę z mentalnością 9latki do rodzenia.

@Macieko

23.06.2019 01:33

@reflex1, wiesz, że 22 tygodniowe dziecko ma już szansę przeżyć poza łonem matki? Aaa zapomniałem jesteś lewackim zlepkiem komórek, zamiast mózgu masz kisiel. Hmmm według lewackiej logiki powinniśmy takie zlepki jak ty abortować. Co się podziało na tym świecie. Lewacki sędzia NAKAZUJE zamordować niewinne i bezbronne dziecko, lewacy się cieszą.

@reflex1

23.06.2019 01:53

@Macieko, Jest i ad lewakum. Brawo Ty.

@Macieko

23.06.2019 02:19

@Beowulf, nie ogarniesz tego lewaka. W sumie żaden jest nie do ogarnięcia. Już tyle razy sobie mówiłem, że z tymi zlepkami komórek nie ma sensu dyskutować bo to do niczego nie prowadzi bo te zlepki komórek są odporne na fakty, logikę i rozumowanie. ale w człowieku się ciągle burzy bo to już te lewackie zlepki komórek zaczynają mordować ludzi. Już kradzież, nie wystarczy. Ot taki nowy wspaniały świat.

@Beowulf

23.06.2019 05:45

@reflex1, To ja chcę kogoś zmuszać? Jak dotąd to sędzia i lekarze stosują rozwiązanie siłowe. Swoją drogą nieźle odjechany jest ten zarzut o "zmuszaniu do rodzenia". Ciekawe, że zawsze pada w kontekście zabicia dziecka. Że niby aborcja to taka wolność? Pieprzyć taką wolność, skoro trzeba dla niej zabić kogoś niewinnego, kto nie może się bronić.

@Beowulf

23.06.2019 05:52

@Macieko, Nawet nie mam zamiaru ich przekonywać. Czasami warto brnąć w tę dyskusję, bo dzięki temu pokazują jacy są naprawdę i o co w tym wszystkim chodzi. Może to przekona kogoś innego, kto będzie to czytał. Zawsze chodzi im o "wolność, szczęście i dobro ludzkości". I zawsze sprowadza się to do rabunku albo mordowania ludzi. Jak już pisałem wyżej – jak lewak chce naszego dobra, to albo trzeba uciekać, albo szukać porządnej pały.

@Ijon_Tichy

22.06.2019 19:06

@Beowulf, Cywilizacja śmierci i zbydlęcenie. Sprowadzanie człowieka do poziomu zwierzęta i zacieranie moralności.

@kosmitolog

22.06.2019 19:34

@Ijon_Tichy,

Miałem w bloku taką mocno niepełnosprawną dziewczynę, sporo starsza ode mnie – odkąd pamiętam miała łeb 5-latka. Bez najmniejszych szans na postęp, wręcz przeciwnie, powoli postępujący regres. Do tego miała straszne, postępujące przykurcze mięśni, mówiła tylko kilka słów, coraz mocniej chorowała a pod koniec życia była już tak zamęczona, że z dość spokojnej zrobił się drący nieustannie japę potwór quasimodo. Dodatkowo stała się agresywna i czasem biła tych swoich biednych rodziców ( to już ostatnie kilka lat ). Widziałem niemal na co dzień jak wygląda życie zarówno jej jak i jej rodziców i jak wszyscy oni się męczyli. Uwierz, że czasem sami mówili, że już lepiej żeby sobie umarła i się nie męczyła. Jestem niemal pewien, że gdyby mieli świadomość tego jaka to będzie katorga to mając możliwość oszczędziliby tego zarówno jej jak i sobie. Męczyli się tak wszyscy przez ponad 40 lat – żadnych przyjemności z życia, żadnej wycieczki dalszej niż na wieś, żadnych większych planów, bo wszystko szło na opiekę. A potem sobie umarła i mówili tylko, że już wreszcie jest spokój. Nie z radością, rozumiesz, ale z taką zwyczajną ulgą.

Nie wiem jaki stopień niepełnosprawności występował tutaj, ale uprzejmie zakładam, że nie chodziło o zrośnięte palce czy zeza tylko zapewne właśnie coś takiego jak opisałem – stadium niezdolnego do samodzielnego życia, cierpiącego od chwili urodzin aż do śmierci warzywa. Nie wiem też jaka moralność nakazuje skazać kogoś na doświadczanie tylko i wyłącznie nieustannego cierpienia ( zapewne w imię zaspokojenia nakazów od niewidzialnych stworków ), ale na pewno nie jest to moralność, którą podzielam.

To tak w kwestii zacierania moralności, bo kwestia zarządzania aborcji przez sąd faktycznie już trochę śmierdzi – chyba, że rodzice chcieli oddać chore dziecko pod opiekę państwu i przełożyć na nie koszty utrzymania. Wtedy to trochę co innego.

@Ijon_Tichy

22.06.2019 19:49

@kosmitolog, Ona była niepełnosprawna, nie dziecko w jej brzuchu.

@UpadlySzczurr

22.06.2019 19:50

@kosmitolog, To jest moralność katolików którzy sądzą, że cierpienie przybliża do boga XD

@UpadlySzczurr

22.06.2019 19:54

@kosmitolog, @Ijon_Tichy, Córka nie ma zdolności umysłowej, a jej matka powołuje się na wiarę swojej córki coś tu nie pasuje XD

@Ijon_Tichy

22.06.2019 19:58

@UpadlySzczurr, To jedna z wielu rzeczy, które mi w katolicyzmie nie pasują, bo są sprzeczne z Biblią.

@Beowulf

22.06.2019 20:15

@UpadlySzczurr, To jest moralność katolików, którzy sądzą, że życie jest święte. Co to dziecko zawiniło, że trzeba je zabić? Matka tej kobiety była kiedyś położną, więc poradziłaby sobie bez problemu. Tak samo twierdziła pracownica socjalna, która się tą kobietą opiekuje. Nie, trzeba jednak zabić dziecko, bo to będzie "działaniem w najlepszym interesie". Czyim? Dziecka? Matki? A może tzw. społeczeństwa?

@Beowulf

22.06.2019 20:16

@Ijon_Tichy, Co jest sprzeczne? Nie zabijaj?

@Ijon_Tichy

22.06.2019 20:32

@Beowulf, Sprzeczne jest ns przykład absurdalne twierdzenie, że umartwianie siebie, czy cierpienie w jakikolwiek sposób podoba się Bogu.

@Beowulf

22.06.2019 20:38

@Ijon_Tichy, A kto tu mówi o cierpieniu? Dlaczego zakładasz, że to dziecko miałoby cierpieć? Nikt dziecka nie badał, więc to chyba za daleko idące wnioski.

@kosmitolog

22.06.2019 20:40

@Ijon_Tichy, Aaaa to już nieco inna sytuacja. Tytuł posta mnie zmylił, jak widać szyk wyrazów w zdaniu to wciąż dość istotna sprawa :)