#Niemcy Dzień kąpieli tylko dla transseksualistów?

Data: 13.07.2020 18:05

Autor: ziemianin

jungefreiheit.de

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #lewica #Niemcy #skrajnalewica #transseksualisci #transseksualizm #wspolczesnalewica #zieloni #absurdypolitycznejpoprawnosci #basen #kapiel

Niemieccy Zieloni domagają się ustanowienia jednego dnia przeznaczonego tylko dla transseksualistów, chcących korzystać z miejskiego basenu w Norymberdze. Jednym z głównych argumentów przemawiających za wprowadzeniem tego rozwiązania ma być fakt, że osoby te były dyskryminowane z powodu podziału szatni na przeznaczone dla kobiet i mężczyzn.

#Niemcy Dzień kąpieli tylko dla transseksualistów?

Frakcja Zielonych/Związku’90 w radzie miejskiej Norymbergi zgłosiła projekt, który w podobnym czasie został też przedstawiony w miastach Fürth i Erlangen. Zdaniem polityków skrajnej lewicy w Niemczech dalej dochodzi do „poważnych przypadków dyskryminacji”, zaś w niemieckim społeczeństwie dalej zakorzeniony jest tradycyjny model pojmowania płci.

Z tego powodu, zdaniem Zielonych, konieczne jest wprowadzenie na basenach dnia przeznaczonego jedynie dla osób transseksualnych. Jak dotąd takie rozwiązanie wprowadzono jedynie w pojedynczych niemieckich miastach, dlatego skrajna lewica uważa, że takie obiekty stały się miejscem daleko posuniętej dyskryminacji ze względu na „tożsamość płciową”.

Według Zielonych w normalnym czasie funkcjonowania basenów niemożliwe jest „niedyskryminacyjne” użytkowanie ich przez dewiantów. Dzieje się tak, ponieważ ze względu na swoją orientację nie mogą oni korzystać z szatni, które są przeznaczone na co dzień dla kobiet i mężczyzn.

@lukasj

14.07.2020 11:03

@ziemianin, jak zwykle szukanie problemów tam gdzie ich nie ma… co to za problem wejść do szatni męskiej czy damskiej zależnie od tego co masz między nogami? Czy to takie trudne?

@drdpr

13.07.2020 18:51

@ziemianin, Dobudować jedną szatnię, ale lewactwo zawsze musi tworzyć głupie problemy.

@Pajonk_STRACHU

13.07.2020 19:24

@drdpr, Raczej postawić im wolnostojący basen za budynkiem i niech mają. Nie chiałbym móc patrzyć, ani mój dzieciak na tych wypaczeńców. Dać im palec… "bo my tylko się odwiedzać w szpitalach chcemy – lata 90".

@Boewulf

13.07.2020 18:49

…osoby te były dyskryminowane z powodu podziału szatni na przeznaczone dla kobiet i mężczyzn…

@ziemianin, No dobra, ale skąd oni wezmą teraz sześćdziesiąt szatni?

@2_M_A

13.07.2020 18:15

@ziemianin, A na Lurkerze pozytywna dyskryminacja, w postaci mozliwosci manifestacji swiatopogladowej tylko dla LGBTQZP z poziomu profilu.

@Pajonk_STRACHU

13.07.2020 19:22

@2_M_A, Ale Ty piepszyć potrafisz. Co wpis to Lurker to albo tamto… . Jak Ci ziemniaki zgniją to też wina lurka… . Nikt Cię tu na siłę nie trzyma.