Ludzie mają być chorzy psychicznie

Data: 16.08.2019 15:07

Autor: ziemianin

rebeliantka.neon24.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #leki #koncernyfarmaceutyczne #choroba #chorobapsychiczna #placebo #przekupnilekarze #oszustwamedyczne #nieuczciwareklama #fabrykowaniechorob

Ludzie mają być chorzy psychicznie

Diagnozy stają się coraz bardziej niejasne, a leki coraz bardziej nieskuteczne.

Pacjenci szukający pomocy u lekarza psychiatry ze względu na zaburzenia nastroju mają dużą szansę otrzymania diagnozy choroby, która nie istnieje oraz otrzymania recepty na lek, który jest tylko trochę skuteczniejszy od placebo.

Przemysł farmaceutyczny wyszukuje dla danego leku największy możliwy rynek, a następnie trąbi o groźnych chorobach, np. depresji klinicznej i schizofrenii, których status naukowy wprawia specjalistów w zakłopotanie.

W psychiatrii znalazły się całkiem nowe diagnozy z kryteriami tak szerokimi, że otrzymać by je mogła ogromna ilość ludzi.

Antydepresanty i depresja kliniczna zaczęły iść ręka w rękę i żyć obok siebie. Były to nieskuteczne leki dla nieistniejących chorób.

"Nowym problemem jest rozszerzenie pojęcia „schizofrenia” na większy krąg ludzi z „syndromem ryzyka psychozy” [ang. psychosis risk syndrome]. Nawet jeśli pacjent nie ma ostrej psychozy z halucynacjami i złudzeniami, ekscentryczne zachowanie może zbudzić podejrzenie, że pewnego dnia zapadnie na psychozę. Powiedzmy, że jego mowa jest „nieskładna”. Odnosi się to do mniej więcej połowy moich studentów. Natychmiast podać im Seroquel! Grozi im „syndrom ryzyka psychozy”!"

Wraz z DSM-V amerykańska psychiatria zmierza . . . w kierunku: określania coraz szerszych kręgów społeczeństwa jako chorych psychicznie, stawiania diagnoz niejasnych i ogólnikowych, a leczenie zdając na bardzo mocne leki.

@lisq

16.08.2019 16:38

@ziemianin, z jednej strony jako wolnorynkowiec chciałbym krzyczeć 'golić naiwnych baranów', z drugiej skala patologii jest zatrważająca, co widać choćby po reklamach 'suplementów diety i wyrobów medycznych' #pdk

@arti

16.08.2019 19:51

@lisq, nie brał bym sobie tak mocno do serca jakiegoś marnego artykułu z jakiegoś marnego portalu, ludzie bardzo łatwo łykają jak im się powie, ze ktoś na nich zarabia od razu wierz we wszystko, bo bardziej wydaje im się prawdopodobne,że ktoś ich oszukuje dla zysku niż, że rzeczywiście czegoś potrzebują.

@Macer

18.08.2019 08:28

@lisq, rynek lekow jest tak daleki od bycia wolnym jak tylko mozna. Stawianie oporu koncernim farmaceutycznym nie jest byciem socjalistą, bo one nie zdobyly tej zatrwazajaco silnej pozycji dzieki uczciwej konkurencji, tylko wsparciu panstwa.